جمهوریخوهان پشت ترامپ را خالی کردند: بایدن رئیس جمهور است

به گزارش مجله جاودان، خبرنگاران : بعد از مشخص شدن نتیجه آرای مجمع گزینندگان و تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چند قانونگذار ارشد جمهوری خواه شامل نفر دوم این حزب در مجلس سنا به پیروزی بایدن اذعان کردند.

جمهوریخوهان پشت ترامپ را خالی کردند: بایدن رئیس جمهور است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، بعد از برگزاری جلسه رأی گیری مجمع گزینندگان در آمریکا و تایید شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، چند عضو ارشد جمهوری خواه مجلس سنای این کشور و از حامیان پر و پا قرص ترامپ، سرانجام به پیروزی نامزد حزب دموکرات در این انتخابات اذعان کردند.

به گزارش وبگاه هیل، چند سناتور ارشد جمهوری خواه سرانجام بعد از معین شدن نتیجه آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) آمریکا گفتند که از این به بعد آنها جو بایدن را رئیس جمهور منتخب آمریکا می دانند.

طبق قوانین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هر نامزدی که بتواند 270 رأی الکترال را به خود اختصاص دهد، پیروز انتخابات و رئیس جمهور این کشور است.

به رغم تنش های شدید انتخاباتی در آمریکا و اظهارات مستمر دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور درباره تقلب در انتخابات، جلسات رأی گیری مجمع گزینندگان (الکترال کالج) آمریکا بامداد امروز به وقت تهران در سراسر این کشور برگزار گشت.

طبق نتایج رأی گیری مجمع گزینندگان، جو بایدن توانست 306 رأی کسب کند و دونالد ترامپ 232 رأی به دست آورد.

جان تون کننده ایالت داکوتای جنوبی در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا که دومین عضو ارشد حزب جمهوری خواه در سنا است، بعد از معین شدن نتیجه رأی گیری مجمع گزینندگان، سرانجام به پیروزی جو بایدن و شکست دونالد ترامپ اذعان کرد.

این سناتور ارشد جمهوری خواه گفت که جو بایدن بعد از آنکه از 270 رای الکرتال فراتر رفت، رئیس جمهور منتخب آمریکا شد.

نفر دوم جمهوری خواهان در مجلس سنا در جمع خبرنگاران با اشاره به نتیجه آرای مجمع گزینندگان افزود: به نظر من، این نحوه ای است که ما در این کشور درباره انتخابات ریاست جمهوری تصمیم می گیریم و این قانون اساسی ماست و من به پیروی از قانون اساسی اعتقاد دارم.

رُی بلانت یکی دیگر از رهبران جمهوری خواهان در کنگره و نفر چهارم ارشد این حزب در مجلس سنای آمریکا هم اذعان کرد که گزینندگان، رأی دادند و ما حالا یک رئیس جمهور منتخب داریم.

این سناتور ارشد جمهوری خواه که ریاست کمیته مسئول برنامه ریزی برای مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا را در سنا برعهده دارد، همچنین گفت که او و کمیته تحت امرش با جو بایدن رئیس جمهور منتخب و کمیته مراسم تحلیف او برای برنامه ریزی به منظور برگزاری این مراسم همکاری می کنند.

شِلی مور کاپیتو سناتور جمهوری خواه ویرجینیای غربی و یکی از اعضای تیم رهبری میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا هم سرانجام به شکست ترامپ اذعان کرد.

این سناتور هم حزبی دونالد ترامپ افزود: به نظر من اکنون زمان آن رسیده که این صفحه از تاریخ را ورق بزنیم و یک دولت جدید (در آمریکا) را شروع کنیم.

راب پورتمن یکی دیگر از سناتورهای ارشد جمهوری خواه هم به تایید شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد.

وی که یکی دیگر از نزدیکان به تیم میچ مک کانل رهبر سناتورهای جمهوری خواه است، شرح داد: رای امروز الکترال کالج (مجمع گزینندگان) روشن می کند که جو بایدن اکنون رئیس جمهور منتخب است.

میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان سنا هنوز درباره تایید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهارنظر نکرد و دقایقی بعد از تایید کسب 270 رای الکترال مورد نیاز برای پیروزی در انتخابات توسط مجمع گزینندگان، به سوالات مکرر خبرنگاران پاسخ نداد.

لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه ایالت کارولینای جنوبی و رئیس کمیته امور قضایی مجلس سنای آمریکا، یکی دیگر از جمهوری خواهان ارشد جمهوری خواه است که رسما به شکست ترامپ اذعان کرد.

گراهام که از حامیان و متحدان سرسخت ترامپ بوده است، بعد از معین شدن آرای مجمع گزینندگان گفت که او بایدن را رئیس جمهور منتخب می داند.

این سناتور ارشد جمهوری خواه همچنین از تماس تلفنی با بایدن خبر داد و درباره این مکالمه گفت: کارهایی وجود دارد که ما با هم می توانیم انجام دهیم و کارهایی هم هست که نمی توانیم با هم همکاری کنیم. گفت وگوی خیلی خوبی داشتیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1419

به "جمهوریخوهان پشت ترامپ را خالی کردند: بایدن رئیس جمهور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوریخوهان پشت ترامپ را خالی کردند: بایدن رئیس جمهور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید