مقام امنیتی آمریکا: ارزیابی های اطلاعاتی به سود ترامپ دستکاری می شوند

به گزارش مجله جاودان، یک کارمند امنیتی سابق آمریکا گفت که مقامات وزارت امنیت ملی آمریکا ارزیابی های اطلاعاتی را به سود ترامپ دستکاری می نمایند.

مقام امنیتی آمریکا: ارزیابی های اطلاعاتی به سود ترامپ دستکاری می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران و به نقل از یورونیوز، یک کارمند امنیتی سابق ایالات متحده با طرح شکایتی اظهار داشت که مقام های ارشدش پیوسته از وی خواسته اند تا گزارش ها و ارزیابی های اطلاعاتی را به گونه ای دستکاری و ارائه کند که مسئله ای برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور پیش نیاید.

برایان مورفی، کارمند ارشد پیشین وزارت امنیت ملی آمریکا اظهار داشت بخشی از این اطلاعات به مداخلهٔ روسیه در انتخابات 2020 آمریکا و نیز خطر روز افزون سفیدپوستان نژادپرست در این کشور مربوط بوده است.

مورفی همچنین گفته است که رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید به واسطهٔ رئیس مورفی از وی خواسته تا به جای آنالیز مداخلهٔ روسیه در انتخابات پیش رو، بر گزارش هایی تأکید کند که نقش ایران و چین را در همین رابطه پررنگ می نمایند. آنها همچنین از وی خواسته اند تا آن دسته از گزارش های اطلاعاتی را برجسته کند که نشان می دهند بی نظمی های داخلی این کشور، حاصل مداخلهٔ گروه های سیاسی چپ گراست.

تحلیل گر ارشد وزارت امنیت ملی آمریکا همچنین گفته است که رؤسای سابقش به وی دستور داده بودند که ارزیابی اطلاعاتی را طوری تنظیم کند که با ادعای دولت فعلی، مبنی بر اینکه تروریست های زیادی از مکزیک به آمریکا می آیند جور باشد. اما وی در این موارد به مقامات بالادست خود گفته است که چنین کاری استفادهٔ نادرست یک برنامهٔ اطلاعاتی است و جرم به شمار می رود و با گفتن این که چنین اقداماتی به سانسور اطلاعاتی می انجامد از انجام آنها سر باز زده است.

کاخ سفید این اتهامات را رد نموده است. سارا متیوز، سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: اوبرایان هرگز به دنبال این نبوده که نقطهٔ تمرکز جامعهٔ اطلاعاتی کشور را از خطراتی که در کمین انسجام انتخاباتی ماست منحرف کند. و اضافه نمود: هر ادعای مخالف این، از سوی یک کارمند پیشین ناراضی، غلط و افتراست.

مورفی که پیش از فعالیت در وزارت امنیت ملی آمریکا، عضو تفنگداران دریایی و پلیس فدرال بوده، ماه اوت، و در پی شکایتش از مقامات ارشد خود، از سِمتش در دفتر ویژهٔ تحلیل اطلاعات وزارت امنیت ملی کنار گذاشته شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1231

به "مقام امنیتی آمریکا: ارزیابی های اطلاعاتی به سود ترامپ دستکاری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام امنیتی آمریکا: ارزیابی های اطلاعاتی به سود ترامپ دستکاری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید