حداقل دستمزد در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

در بسیاری از کشورهای اروپایی، حداقل دستمزد به میزانی که استاندازدهای حداقلی زندگی را فراهم کند، کافی است.

حداقل دستمزد در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

به گزارش خبرنگاران، دویچه وله بر اساس حداقل سطح دستمزد در 22 کشور از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده است که تا سرانجام سال 2017، در کشورهای هلند، انگلیس، پرتغال، یونان و رومانی، حداقل سطح دستمزد به درآمد طبقه متوسط نزدیک تر است تا سطح فقر. از سوی دیگر حداقل سطح دستمزد در کشورهایی چون لوکزامبورگ، بلژیک، ایسلند و فرانسه، فاصله بیشتری تا متوسط درآمد خانوارها دارد و ساکنان این کشورها برای پوشش هزینه های زندگی خود با مسائل بیشتری دست به گریبان هستند. درآمد طبقه متوسط به میانگین درآمدی 6 دهک پایین آن کشور اطلاق می گردد.

در آلمان که بزرگ ترین اقتصاد اروپایی محسوب می گردد حداقل سطح دستمزد 1500 یورو در ماه معین شده که پس از کسر هزینه های مربوط به بیمه و مالیات، 1110 یورو باقی می ماند که تنها 14.5 یورو بیشتر از خط فقر در این کشور است.

از نظر بهترین سطح زندگی برای افرادی که به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند، رومانی در صدر قرار گرفته است. حداقل هزینه زندگی در سطح استاندارد در این کشور 710 یورو در ماه است و شاغلان پاره وقت در این کشور به طور متوسط 447 یورو در ماه است. بیش از نیمی از شاغلان رومانیایی به کار پاره وقت مشغول هستند و این کشور از نظر میزان شاغلان پاره وقت به کل جمعیت شاغل در صدر قرار گرفته است. این در حالی است که تنها 3.6 درصد از شاغلان آلمانی مشغول به کار پاره وقت هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حداقل دستمزد در کشورهای اروپایی چه قدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل دستمزد در کشورهای اروپایی چه قدر است؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید