خبرنگاران همه آنچه که درباره یارانه یک میلیونی باید بدانیم

به گزارش مجله جاودان، تهران - خبرنگاران - ساز و کار پرداخت وام یک میلیونی به یارانه بگیران تغییر کرد به این صورت که به صورت قرض الحسنه است و اقساط آن طی 30 ماه و ماهیانه 35 هزار تومان معین شد.

خبرنگاران همه آنچه که درباره یارانه یک میلیونی باید بدانیم

دولت تصمیم گرفت علاوه بر پرداخت 75 هزار میلیارد تومان وام به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت تسهیلات به حساب یارانه بگیران که 23 میلیون خانوار هستند، واریز گردد.

در ابتدا پیش بینی شده بود که این تسهیلات با سود 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر گردد. اما رییس جمهوری خاطرنشان کرد که این تسهیلات قرض الحسنه است.

مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز از 24 ماه به 30 ماه افزایش یافت و بر این اساس دریافت نمایندگان این وام باید ماهیانه 35 هزار تومان پرداخت نمایند.

آنگونه که رییس جمهوری عنوان نموده، قرار است این تسهیلات پیش از آغاز ماه مبارک رمضان به حساب متقاضیان واریز گردد و بازپرداخت آن از تیرماه خواهد بود. البته برای دریافت این وام احتیاج نیست که افراد در سایت ثبت نام نمایند یا به بانک و سازمان دولتی مراجعه نمایند. متقاضیان باید کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا روز یکشنبه (31 فروردین ماه) به وسیله تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است به شماره 6369 پیامک نمایند.

همچنین خانوارهای یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، باید تقاضای خود را با پاسخ به پیامک هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می نماید، ثبت نمایند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساعت 22 دیروز (چهارشنبه 27 فروردین ماه) به همه سرپرستان خانوارهای دریافت نماینده یارانه، پیامک ارسال کرد.

درخواست نماینده تسهیلات با ارسال پیامک به سازمان هدفمند سازی یارانه ها، وکالت بلاعزل می دهد که بازپرداخت تسهیلات فوق را ماهانه از محل یارانه نقدی خود به نظام بانکی پرداخت کند و گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 خرداد 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 990

به "خبرنگاران همه آنچه که درباره یارانه یک میلیونی باید بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران همه آنچه که درباره یارانه یک میلیونی باید بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید