خبرها و قول های جدید برای برج آزادی

به گزارش مجله جاودان، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران از قول ها و اتخاذ تصمیمات خوب برای مجموعه برج آزادی خبر داد.

خبرها و قول های جدید برای برج آزادی

به گزارش مجله جاودان، به دنبال بارش شدید باران چند روز گذشته در تهران و وارد شدن آب به بخش هایی از مجموعه برج آزادی، روز پنجشنبه (20 آبان) جلسه ای فوری برای رسیدگی به شرایط این مجموعه برگزار و رجبعلی خسروآبادی با حضور در غرفه مجله جاودان در بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات درباره تصمیمات گرفته شده برای این مجموعه به مجله جاودان گفت: عصر روز گذشته همراه با احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، رئیس بنیاد رودکی و مدیریت مجموعه آزادی، شرایط این مجموعه تاریخی پس از بارش شدید باران و آب گرفتگی بخشی از غرفه های صنایع دستی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با تاکید بر این که براساس نتایج این جلسه امیدوارم تا خاتمه آذرماه مرمت و پاکسازی برج آزادی به خاتمه برسد، توضیح داد: براساس بررسی های کارشناسان بارش دو روز گذشته باران در دو حالت بخشی از مجموعه آزادی را پر کرده بود؛ نخست اینکه شدت باران باعث شده که آب از کناره های برج به زمین برسد و چون کف زمین کشش نداشته است، فشار باعث شده آب از کف به بیرون سرایت کند. از سوی دیگر با توجه به ایزوله نکردن بخش هایی از بدنه برج آزادی برای ساماندهی باعث شده باران به داخل مجموعه نفوذ کند. در هر دو حالت آنچه که اتفاق افتاده و استنباط فنی کارشناسان است تا خاتمه آذرماه کف سازی مجموعه نهایی شود.

او با اشاره به ساماندهی بخشی از کف سازی مجموعه برج آزادی که در طول چند سال گذشته انجام شد، اما متاسفانه مناسب نبوده است، نیز گفت: این اتفاق بار دیگر با استانداردهای لازم تکرار می شود.

ایجاد چند ایستگاه برای استقرار ماشین گردشگران در برج آزادی

خسروآبادی همچنین با اشاره به مطرح شدن پیشنهادی مبنی بر فعال کردن مجموعه برج آزادی اظهار کرد: به دلیل نبود فضای مناسب برای پارک ماشین گردشگران پیشنهاد شد که دو یا سه نقطه در اطراف میدان آزادی به منظور ایجاد ایستگاه برای استقرار ماشین گردشگران آماده شود، امکان دسترسی مردم و علاقمندان به درون مجموعه برج راحت تر صورت گیرد.

او همچنین با اشاره به حوزه فعالیت برج آزادی به عنوان بزرگترین و غنی ترین مجموعه فرهنگی در غرب تهران بیان کرد: شهرداری منطقه آمادگی دارد تا در فعالیت های فرهنگی و هنری آن منطقه کمک کند.

وی با تاکید بر این که خوشبختانه در حال حاضر استنباطی وجود دارد که مدیریت شهری اراده ای در ساماندهی این مجموعه دارند، اظهار کرد: قرار شد اگر حتی مجموعه نیازمند اعتباری برای این فضا است، شهرداری منطقه با بررسی برآورد قیمت، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر نیز با مطرح کردن در شورای شهر اعتباری برای آن در نظر گرفته شود. همچنین برای نگهداری سطح کل مجموعه نیز باید اعتباری اختصاص پیدا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران ادامه داد: بعید است که یک مجموعه به این بزرگی را بتوان با کارکردهای ساده نگهداری کرد یا اداره کرد. خوشبختانه یک پشتکاری بود که قرار شد آنجا شکل بگیرد.

به غرفه های صنایع دستی هیچ خسارتی وارد نشد

او درباره برآورد خسارتی که به غرفه های صنایع دستی وارد شده است، نیز گفت: اتفاق ویژه ای که در حد خسارت وارد شدن باشد، خوشبختانه نبوده است فقط آب کف را گرفته و از کف پوش بالا زده است نه اینکه از دیوار رسوخ کند.

او اضافه کرد: خوشبختانه هیچ آسیبی به هیچ کدام از اشیا آن غرفه ها نرسیده است و شهرداری به موقع رسیده و آب را تخلیه کرده است. فقط یک پیگیری باقی مانده است تا همه آنچه که می تواند جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی باشد را داشته باشد، این اقدام را نیز شهرداری تهران و معاونت فنی عمرانی و منطقه 9 باید انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 832

به "خبرها و قول های جدید برای برج آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرها و قول های جدید برای برج آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید