خطرناک ترین جاذبه های گردشگری جهان

به گزارش مجله جاودان، سفر و گردشگری شاید فقط برای عوض کردن حس و حال تان باشد و زیاد تمایلی به تجربه های خطرناک نداشته باشید اما برای کسانی که عاشق تماشا منظره ها نو در کنار هیجان هستند این مقاله گزینه های شگفت انگیزی را ارائه می نماید.

خطرناک ترین جاذبه های گردشگری جهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از مگلی؛ اجازه دهید تا بدون هیچ منظوری صحبتم را این گونه شروع کنم که شاید اتفاقی بیفتد که در یکی از مکان های زیر زندگی کنید. من تنها برخی از آمارها را بیان می کنم.

مکان های زیر به طور کامل غیر قابل سکونت نیستند و خطر بروز فاجعه در آنها تنها 24.7 درصد است.

به اسم مثال، می توانم بگویم برخی مکان ها در کالیفرنیا، به خاطر بروز زلزله خطرناک هستند، اما همه ما می دانیم که این اتفاق هر روز نمی افتد، حداقل نه در حد بسیار عظیم. به هرحال، با این سلب مسؤولیت از این روش، اجازه دهید تا نگاهی به مکان هایی در زمین بیاندازیم که برای زندگی کمی پرخطر هستند و به نسبت یک روستای آرام و ساکت، از امنیت و آسایش کمتری برخوردارند.

 1. هایتی

مکانی در کارائیب است. هایتی همواره مکانی مملو از آشفتگی بوده است. این آشفتگی از شورش های برده داری و جنگ های داخلی که در سال های نخستین، باعث آشوبی شد، شروع شده است و با بلایای طبیعی که در همین دوره رخ داده است، ادامه یافته است. وجود یک دولت بدون هدف و فقر شدید، باعث ایجاد شکست در این منطقه شده است.

حوادثی که هایتی را تبدیل به مکانی نامناسب برای زندگی نموده است، تنها وجود آن در یکی از مکان های پر طوفان نیست، بلکه این مکان به طور طبیعی مستعد سیل هم می باشد.

 1. Cape town، آفریقای جنوبی

مکانی سرشار از زیبایی ها و شگفتی های طبیعی، اما پر از جرم و جنایت، فقر و ناآرامی های سیاسی است. اما با توجه به آن چه من دیده ام، این مکان می تواند ارزش سفر داشته باشد. شما تنها باید مراقب باشید که به خصوص در شب، به کدام منطقه از شهر می روید.

 1. میلواکی، ویسکانسین

منطقه ای واقع در شیلی است. ویسکانسین میلواکی، دارای 5 درصد افزایش جرم و جنایت از سال 2012 تا 2013 بوده است. گرچه از بیرون، میلواکی یک زمستان شگفت انگیز دارد و این علتی است که باید وقتی به تماشا این شهر می روید، درباره آن محتاط باشید.

 1. فیلادلفیا، پنسیلوانیا

فیلادلفیا یک شهر زیبا است که پر از وقایع برجسته تاریخی می باشد. اما گفته می شود که در این منطقه، نرخ جرم و جنایت در سال های اخیر، به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

 1. دریاچه کیوو، جمهموری دموکراتیک کنگو

دریاچه کنگو، حاوی مقادیر زیادی گاز کشنده متان، در زیر اعماق تیره آن است. تمام این ها منجر به بروز یک فعالیت آتشفشانی خواهد شد. اگر این اتفاق بیافتد، مردمی که در نزدیکی این دریاچه هستند، در خطر عظیمی قرار می گیرند. این خطر حتی برای بازدید نمایندگان هم وجود دارد.

 1. سنت لوئیس، میسوری

آسمان آبی و افق مجذوب نماینده، دورنمای سنت لوئیس را بسیار مجذوب نماینده نموده است، اما با وجود میزان فراوان جرم و جنایت، تا حد بسیار زیادی این شهر به اسم مکانی خطرناک، حتی برای زندگی در مرزهای آن محسوب می شود.

 1. ریو دو ژانیرو، برزیل

وقتی به برزیل فکر می کنید، ذهنتان به سمت شن های سفید و استراحت گاه های آن جا خواهد رفت. این تصور تا زمانی که شاهد شهرک های زاغه ای شهرهایی مثل ریو دو ژانیرو نباشید، وجود دارد.

شما تا زمانی که در ساحل یا هتل در حال پرسه زدن هستید، امنیت دارید. اما از قلم نیاندازید که بیشتر کارشناسان، درباره پرسه زدن در شب در داخل شهر، به علت وجود جرم و جنایت هشدار می دهند.

 1. آکاپولکو، مکزیک

یک شهر جالب دیگر که وقتی تبدیل به شهری تفریحی شود، محبوب خواهد بود. این تصور ممکن است تغییر کند. به هرحال، شدت استفاده از مواد مخدر در سال های اخیر در این شهر افزایش یافته است.

 1. مالدیو

با توجه به مطالعات علمی، شاید مالدیو به علت افزایش بالا امدن آب دریا، در سال های اخیر اصلاً وجود نداشته باشد.

این خیلی بد است که برخی از سیاست مداران، توصیه می نمایند که کل جمعیت باید از این مکان بسیار زیبا، نقل مکان نمایند.

 1. شهرستان مینکوئین، چین

جایی واقع در استان گانسوی چین، شهرستان مینکوئین در بین دو بیابان در حال رشد قرار گرفته است، که هر کدام از آن ها از جهت خود، طوفان شن را برای این شهرستان به همراه دارند.

هر ساله این بیابان ها در حدود 10 متر توسعه دارند، این بدین معنا است که این شهرستان، به زودی کاملا ًاحاطه خواهد شد.

 1. آبشار ویکتوریا، آفریقا

یک جاذبه محبوب توریستی است. این آبشار با ارتفاع 355 فوت یک مکان بسیار تماشای است. جایی که شیطان شما را وسوسه می نماید تا در یک استخر طبیعی کوچک شنا کنید.

این نقطه، استخر شیطان نام دارد که نزدیک لبه آبشار است. من هرگز نمی دانم که چرا مردم دوست دارند که این کار را انجام دهند. اما باید گفت که این مسأله خطرناک، متاسفانه وجود دارد.

 1. گراند کانیون، آریزونا

مکانی کاملاً مجذوب نماینده و تماشای است. تصاویر، تمام حقیقت این جا را بیان نمی نمایند، پس اگر یک شانس به دست آوردید، حتماً یک بار به آن جا سفر خواهید کرد.

این مهم است که بدانید هرگز نمی توانید به لبه صخره های متعددی که قادر به راه رفتن روی آن ها هستید، نزدیک شوید، تا مبادا مانند گردشگران بیچاره بیشماری که در گذشته به این جا آمده اند، به پایین پرت شوید.

 1. کانال لیانگولن، ولز

این قنات غول پیکر، یک جلوه تاثیر گذار از زیبایی های طبیعت است و شما می توانید آن را با قایق بپیمایید. هیچ گارد ریلی در آنجا وجود ندارد.

به هرحال، این کانال صدها فوت بالای سطح زمین است و همه زیبایی های آن، به سادگی می تواند به خاطره ای بسیار بد تبدیل شود.

 1. پل پرین، آیداهو

یکی از پل های دیوانه نماینده ای که تا به امروز دیده اید، پل پرین است. ظاهراً، شما احتیاج به اجازه ای برای پریدن از این جا ندارید، پس اگر فکر می کنید که ارزش دارد، شما می توانید این گونه عملیات را انجام دهید. تنها به یاد داشته باشید: تا پایین راه زیادی است…

 1. کوه مراپی، اندونزی

از طرفی دیگر، این کوه به اسم کوه آتش شناخته شده است. اگر این نام به میزان کافی شوم به نظر نمی آید، فقط بدانید که این کوه، در قرن اخیر باعث مرگ هزاران نفر آدم شده است که علت مرگ آن ها فوران مکرر ابرهای بسیار داغ گازی بوده که در اثر تماس با آن ها، کشته خواهید شد.

با وجود معروفیت مرگبار آن، نزدیک به یک چهارم میلیون نفر، هنوز زندگی در نزدیک کوه پایه آن را انتخاب نموده اند. آیا تا به امروز در جایی که واقعاً زیبا اما خطرناک بوده است، حضور داشته اید؟

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای تماشای توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 علت برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

منبع: آلامتو
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1749

به "خطرناک ترین جاذبه های گردشگری جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین جاذبه های گردشگری جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید