دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد منتفی شد

به گزارش مجله جاودان، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس با وزیر صنعت، دستورالعمل وزارت صنعت برای قیمت گذاری دستوری فولاد و مشخص سقف قیمتی در بورس کالا منتفی شد.

دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد منتفی شد

سیدرضا شهرستانی با تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس با وزیر صنعت گفت: در این جلسه اجرای دستورالعمل وزارت صنعت منتفی شد و در عوض قرار شد علاوه بر شمش فولاد، محصولات فولادی نیز در بورس کالا عرضه گردد.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت نمی داند که بازار فولاد را باید به چه صورت راهنمایی کند، به همین دلیل دستورالعملی تدوین کرد که بر اساس آن به صورت دستوری قیمت مصرف کننده نهایی پایین باشد گفت: در حالی که این دستورالعمل فقط رانت بین فروش فولاد در بورس و قیمت مصرف کننده نهایی را به همراه دارد. ضمن اینکه تجربه نشان داده که افرادی که فولاد را بیش از 25 درصد پایین تر از قیمت های واقعی از بورس خریداری نموده اند فقط 6 درصد آن را به صورت محصول در بورس عرضه نموده اند.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: برنامه وزارت صنعت این بود که برای فولاد قیمت های دستوری لحاظ کند که نمایندگان مجلس با این موضوع مخالفت کردند و در جلسه امروز مجلس با وزیر صنعت، این موضوع منتفی شد. در عین حال مقرر شد همه تولیدات زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه گردد.

وی تأکید کرد: این اتفاق علاوه بر ایجاد شفافیت باعث می گردد تا فولاد مازاد مصرف داخل نیز صادر گردد.

شهرستانی در خصوص زمان مقرر برای عرضه همه محصولات فولادی در بورس نیز گفت: باید این موضوع در کمیسیون های مربوطه آنالیز و برنامه ریزی گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1296

به "دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد منتفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد منتفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید