اخبار صنعت

ایجاد خط هوایی بین استان های اصفهان وگوانگدونگ چین دنبال می گردد

خبرنگاران: رئیس فدراسیون صنعت و تجارت گوانگدونگ چین گفت: با توجه به سفر تجار چینی به استان اصفهان و اهمیت افزایش ارتباطات بین دو استان مهم ایران و چین، ایجاد خط هوایی بین استان های اصفهان و گوانگدونگ چین دنبال می گردد.

27 دی 1398

تهران؛ چهل ویکمین شهر هوشمند دنیا ، اروپا، مقصد محصولات شرکت های خلاق سیستان و بلوچستان می گردد

برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.

27 دی 1398

نشست کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان آغاز شد

هفتمین نشست کمیته مشترک تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و ایالت بلوچستان به نمایندگی از جمهوری اسلامی پاکستان روز پنجشنبه در زاهدان آغاز شد.

24 دی 1398

مهم ترین عامل خطر ابتلا به پارکینسون، آغاز زودرس پارکینسون ژنتیکی و ارثی

استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: مهم ترین ریسک فاکتور و عامل خطر ابتلا به پارکینسون سن است که البته یک تعداد از پارکینسون ها، ژنتیکی و ارثی است که آغاز زودرس دارند.

23 دی 1398

طول عمر تاسیسات آبی ساختمان با نانوپوشش مقاوم افزایش می یابد

یک شرکت دانش بنیان نانویی برای افزایش طول عمر تاسیسات آبی ساختمان از فناوری نانوپوشش دهی با آندایزنیگ استفاده می نماید.

22 دی 1398

خسارت سنگین راه آهن به دامداران بلوکات رودبار

تصادف قطار با دام اهالی منطقه بلوکات رودبار خسارت سنگین روی دست دامداران این منطقه گذاشته که می طلبید دستگاه های مسؤول در زمینه فرهنگ سازی به دامداران اقدامات لازم را انجام می دادند.

20 دی 1398

ساجدی: ترکیه به دنبال اخذ امتیاز از ایران و روسیه است، معادلات میدانی حکایت از پیشرفت شرایط به نفع بشار اسد دارد

یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: کرد های شمال سوریه که معمولا با دولت بشار مخالف هستند به دلیل یافتن دشمن مشترک یعنی ترکیه ناخودآگاه به سمت بشار اسد تمایل پیدا کردند یعنی همان شرایطی که او از قبل به دنبال آن بود.

14 دی 1398

مزایای وجود سامانه کاداستر برای مدیریت اراضی کشاورزی

طرح جامع کاداستر و تهیه بانک اطلاعات مکانی زمین های کشاورزی، طرحی در جهت اهداف دولت برای حفظ و توسعه زمین های کشاورزی، مدیریت بهینه منابع آب و خاک کشور است.

14 دی 1398

آشنایی با گواهینامه هتل سبز

هتل ها و مراکز اقامتی که پیروز به جاری سازی سیستم هتل سبز در محل خود شوند، گواهینامه بین المللی Green Hotel دریافت می نمایند.

10 دی 1398

پسران شیکاگو چه بر سر اقتصاد شیلی آوردند؟، نئولیبرالیسم رو به مرگ!

پسران شیکاگو، شیلی را در جهت وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی به شکل افراطی متحول کردند! سیاست های اقتصادی بازار آزاد که طراحِ آن فریدمن بوده، شیلی را 2 بار در یک دهه دچار رکود کرد!

30 آذر 1398

این ستاره های منفور!

خبرنگاران: نفرت کلمه خوشایندی نیست و ما نمی خواهیم در اینجا از آن استفاده کنیم. ولی به نظر می رسد که دیگران این کار را می کنند و این روزها همه از آدام سندلر متنفرند.

29 آذر 1398

بهترین تجربه های اکوتوریسم در تایلند؛ از پارک طبیعت فیل تا خانه درختی رویایی

اگر از علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش هستید، در تایلند فرصت های فراوانی برای اکوتوریسم در اختیارتان قرار گرفته است.

22 آذر 1398

29 دانشگاه ایرانی در جمع برترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که دانشگاه های جهان را رتبه بندی می کند. در حالی که در سال 2012 تا 2014 از ایران تنها...

22 آذر 1398

لاوروف: روسیه از گفت وگوی مستقیم ترکیه و سوریه حمایت می کند

وزیر خارجه روسیه گفت: گفت وگوی مستقیم بین ترکیه و سوریه ضروری است و مسکو آمادگی دارد نقش حمایتی برای تشویق دو طرف برای برقراری تماس را بازی کند، ولی برنامه ای برای چنین مذاکراتی در سوچی در نظر گرفته نشده است.

14 آذر 1398

پلیس فرانسه با آتش نشانهای معترض در پاریس درگیر شد

یروهای پلیس فرانسه با آتش نشانهای معترض در شهر پاریس درگیر شده و برای متفرق ساختن آنها از گاز اشک آور و ماشین های آب پاش استفاده کردند.

7 آذر 1398

افتتاح مرکزرشد واحدهای فناور گرمسار، فعالیت 281واحد فناور در سمنان

به گزارش خبرنگاران، سید محمد اسماعیل جلالی بعد ازظهر پنج شنبه در آئین افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور گرمسار به عنوان یکی از زیر مجموعه های پارک علم و فناوری استان سمنان، با حضور مدیرعامل مجمع خیران حامی فناوری کشور و مسئولان شهرستانی، مساحت زمین مرکز...

3 آذر 1398

فناوری رایانش ابری بومی سازی شد

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر انصاری با اشاره به دستاورد بومی سازی فناوری رایانش ابری در کشور، گفت: پیاده سازی رایانش ابری در 3 لایه Daas ،saas و paas برای اولین بار در ایران و در راستای خودکفایی صنعتی و اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

24 آبان 1398

برطرف مسائل آبی سمیرم با تهیه طرح سیمای آب

فرماندار سمیرم گفت: تهیه طرح سیمای آب این شهرستان بسیاری از مسائل و نیازهای آماری این بخش گسترده و حیاتی را مرتفع نموده است. به گزارش خبرنگاران، محمدرضا عسگریان در گفت وگو با خبرنگاران استان اصفهان در فرمانداری، اظهار کرد: شهرستان شناسنامه آب نداشت...

23 آبان 1398

وزیر اقتصاد: 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

وزیر امور مالی و دارایی از بازگشت 27 میلیارد دلار ارز حاصل از صادراتی غیرنفتی در 18 ماه گذشته اطلاع داد.

23 آبان 1398

معرفی مدیران عامل جدید پارس خودرو و سایپا سیتروئن

خبرنگاران: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با صدور احکامی جداگانه علی شیخ زاده را با حفظ سمت قائم مقامی فراوری گروه سایپا، به عنوان مدیرعامل پارس خودرو و ناصر آقامحمدی را به عنوان مدیرعامل شرکت سایپاسیتروئن منصوب کرد تا تقویت تیم مدیران سایپا...

20 آبان 1398
تعداد: (85)