اخبار صنعت

بورس مسکن امر ساده و سریع نیست

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح پیش فروش متری مسکن در بورس گفت: عرضه مسکن در بورس یک امر پیچیده است و امر ساده ای که سریع بگردد انجام گردد نیست.

22 تیر 1399

خراسان جنوبی ، شروع خرید تضمینی گندم از 27 اردیبهشت

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از خرید تضمیمی گندم در استان اطلاع داد و گفت: خرید تضمینی گندم در 18 مرکز خرید از 27 اردیبهشت 99 انجام می گردد.

21 تیر 1399

لزوم سرمایه گذاری تخصصی و مهندسی شده در بخش کشاورزی

دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و برنده جایزه ملی ایثار بر لزوم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به صورت تخصصی و کاملاً مهندسی شده تأکید کرد.

20 تیر 1399

پمپئو: حمایت مان از عربستان کاهش نیافته است ، نیرو ها باید برگردند

وزیر خارجه آمریکا خواهان آن شد که خارج کردن سامانه های ضد موشکی پاتریوت از عربستان سعودی به عنوان اهرمی برای فشار به ریاض در مسائل نفتی ارزیابی نشود.

15 تیر 1399

ترویج مالکیت فکری رشد کرد؛ آموزش بیش از 1500 نفر در یک سال

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گام های محکمی را برای فعالیت های آموزشی و ترویجی در حوزه مالکیت فکری علاقمندان به این حوزه در سراسر کشور برداشته است. به همین دلیل نیز سال گذشته در 16 شهر دوره های آموزشی برگزار گردید و برای امسال...

14 تیر 1399

پلمب 5670 واحد صنفی متخلف در خوزستان

خبرنگاران/خوزستان رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از پلمب پنج هزار و 670 واحد صنفی استان به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و فعالیت غیرضروری در شرایط کرونایی اطلاع داد.

11 تیر 1399

خبرنگاران نوبخت: دولت برای اداره بودجه سال 99 عزم جدی دارد

تهران - خبرنگاران - رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت اکنون آماده می شود تا بتواند بودجه سال 99 را با توجه به همه سختی هایی که اقتصاد جهانی را دربر گرفته و تاثیر آن بر روی اقتصاد ملی و بازار نفت، اداره کند.

10 تیر 1399

نمای کامپوزیت چیست

یکی از نماهای مدرن ساختمانی که در این چند سال اخیر بسیار محبوب شده است، نمای کامپوزیت نام دارد. با اینکه در همه این سال ها تغییرات نمای ساختمان با شتاب بی سابقه ای همراه بوده و کارفرمایان تحت تأثیر جریان های مد قرار داشتند، اما نمای کامپوزیت به سرعت در...

9 تیر 1399

رشد 28 هزار واحدی شاخص در آغاز هفته ، سهامداران چقدر سود کردند؟

به گزارش خبرنگاران، شاخص کل بورس ابتدای هفته را با روندی مثبت آغاز کرد و با رشد حدود 28 هزار واحدی معادل 3.83 درصد به 770 هزار و 288 واحد رسید.

5 تیر 1399

تسهیلات مالی مربوط به دوره شیوع کرونا، موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی نشود

رئیس اتاق ایران با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور از او خواست تدابیری اتخاذ گردد که اجرای تسهیلات و تمهیدات مالی مربوط به دوره شیوع بیماری کرونا موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی مربوط به شرایط معمول کشور، نگردد.

31 خرداد 1399

شناسایی 1153 بیمار جدید کووید 19 در کشور، ثبت نام دو میلیون و 270 هزار واحد صنفی و صنعتی در سامانه

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز 7 اردیبهشت 1399 و بر اساس معیار های قطعی تشخیصی 1153 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد.

30 خرداد 1399

پرداخت تسهیلات به باشگاه های ورزشی

وزیر ورزش و جوانان گفت: به باشگاه های خصوصی به میزان هر پرسنلی که دارند و حق بیمه پرداخت می کنند تا سقف 16 میلیون تومان برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت وام تعلق می گیرد که 8 میلیون برای حقوق و 8 میلیون برای هزینه باشگاه ها خواهد بود.

28 خرداد 1399

دستورالعمل بهره گیری از توان کاردان های فنی ابلاغ شد

خبرنگاران: رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با تشریح جزئیات تفاهمنامه با اتحادیه مشاوران املاک، گفت: دستورالعمل بهره گیری از توان کاردان های فنی ساختمان برای نظارت در همه استان و شهرهایی با جمعیت کمتر از 50 هزار نفر ابلاغ شد.

28 خرداد 1399

خبرنگاران راه اندازی کارخانجات تعطیل شده بردسیر کرمان اقدامی در جهت جهش تولید

کرمان - خبرنگاران - استاندار کرمان در راستای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید این روزها با جدیت پوشه بازدید از کارخانجات و کارگاه های غیرفعال استان و پیگیری مسائل آنها را روی میز کارش گذاشته و در این زمینه خواهان کمک مشاوران و مدیران بخش های مختلف برای راه...

27 خرداد 1399

اکونومیست: چاه های نفت ولیعهد عربستان را در خود فرو کشید؟

ایرنا نوشت: نشریه اکونومیست با اشاره به ناکامی آل سعودی در بازگرداندن عبدربه منصور هادی به قدرت در یمن، نوشت که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به بهانه شیوع ویروس کرونا به دنبال راه خروجی از باتلاق یمن است.

23 خرداد 1399

طرح دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در اداره ثبت اختراعات آمریکا منتشر شد

اختراع اساتید و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت پس از حدود 10 سال تحقیق و پژوهش در اداره ثبت اختراعات ایالات متحده آمریکا ثبت شد.

23 خرداد 1399

قرارداد عظیم کاهش فراوری به ثبات بازار نفت یاری می نماید

وزیر نفت عراق گفت: قرارداد عظیم کاهش فراوری نفت به پایین آوردن سطح ذخایر نفتی و افزایش قیمت ها یاری می نماید.

16 خرداد 1399

خبرنگاران تاکید جهاد کشاورزی میاندوآب به سمپاسی مزارع گندم علیه آفت سن

مهاباد- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: کشاورزان این شهرستان به ویژه منطقه باروق نسبت به سمپاسی مزارع گندم و جو علیه آفت سن در اسرع وقت اقدام کنند.

15 خرداد 1399

بازسازی خانه برای افزایش فضا

در این پروژه بازسازی خانه برای افزایش فضا اجرا شده ، هفت اتاق کوچک تخریب شده تا سه فضای عظیم با کاربری های مجزا برای دو خانواده ساکن در این خانه ساخته گردد.

14 خرداد 1399

کرونا جان سرپرست سابق نفت تهران را گرفت

سرپرست سابق تیم های راه آهن و نفت تهران برابر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

10 خرداد 1399
تعداد: (153)