شبیه سازی خیره کننده چهره مردی که 9600 سال پیش در برزیل زندگی کرده است

به گزارش مجله جاودان، در سال 1997، باستان شناسان اسکلتی را کشف کردند که در یک منطقه باستان شناسی به نام Toca dos Coqueiro واقع در پارک ملی سرا دا کاپیوارا برزیل دفن شده بود. آن ها براساس اندازه و شکل جمجمه، ادعا کردند که با یک اسکلت زن روبرو هستیم و نام آن را زوزو گذاشتند. اما بسیاری از محققان نیز ادعا کرده اند که فرد دفن شده یک مرد بوده است. اکنون تقریب چهره این جمجمه 9600 ساله از طریق دانشمندان به تصویر کشیده شده که می تواند بحث در این رابطه به پایان برساند.

شبیه سازی خیره کننده چهره مردی که 9600 سال پیش در برزیل زندگی کرده است

به گزارش دیجیاتو، سال گذشته، محققان چندین عکس از زوایای مختلف جمجمه گرفتند که در موزه طبیعت پارانا برزیل به نمایش گذاشته شده است. آن ها سپس با استفاده از فناوری فتوگرامتری، یک مدل سه بعدی مجازی از جمجمه ایجاد کردند تا بتوانند چهره بسیار مرموز آن را نشان دهند.

نتیجه نهایی تلاش دانشمندان باستان شناسی

درنهایت، محققان پیروز شدند تا دو نتیجه به دست بیاورند که هر دو مرد جوانی با بینی و لب های پهن را به تصویر می کشد. یکی از تقریب ها شامل مو و ابرو است و دیگری زوزو را با چشمان بسته و بدون مو نشان می دهد.

محققان در مطالعه خود نوشتند:

این تصویر به این دلیل سیاه و سفید ارائه شده است که اطلاعات دقیقی در مورد رنگ پوست زوزو وجود ندارد. بنابراین، این تصویر نزدیک ترین چیزی است که چهره واقعی آن می تواند داشته باشد.

موآسیر الیاس سانتوس، محقق اصلی و باستان شناس موزه باستان شناسی سیرو فلاماریون کاردوسو در برزیل، در ایمیل خود به Live Science توضیح می دهد:

تلاش برای بازیابی ظاهر فردی که هزاران سال پیش زندگی می کرده، راهی برای نشان دادن آن ها به دنیای امروز و عموم است. هدف اصلی ما این بود که بتوانیم نگاهی اجمالی به چهره زوزو داشته باشیم؛ اسکلت او یکی از مهم ترین یافته های منطقه پارک ملی سرا دا کاپیوارا است.

ماه گذشته نیز گروهی از پژوهشگران از مصر و انگلیس با استفاده از سی تی اسکن جمجمه رامسس دوم، مدلی سه بعدی از سر این پادشاه را به نمایش گذاشته بودند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1401 بروزرسانی: 27 بهمن 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2230

به "شبیه سازی خیره کننده چهره مردی که 9600 سال پیش در برزیل زندگی کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبیه سازی خیره کننده چهره مردی که 9600 سال پیش در برزیل زندگی کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید