علی پویان سراغ کوریولانوس می رود، کاغذپاره ها روی هوا

به گزارش مجله جاودان، علی پویان کارگردان و مدرس تئاتر درباره برنامه خود برای اجرای اثری نمایشی، به خبرنگاران گفت: برای نیمه اول سال 99 نوبت اجرایی در مجموعه تئاتر شهر را در اختیار دارم و به این منظور 2 نمایشنامه را برای اجرا پیشنهاد داده ام که یکی از آن ها را بر اساس اولویت خودم برای اجرا، انتخاب خواهم کرد.

علی پویان سراغ کوریولانوس می رود، کاغذپاره ها روی هوا

وی درباره 2 نمایشنامه مورد نظر، شرح داد: یکی از آثار نمایشنامه کوریولانوس اثر ویلیام شکسپیر است که پیش از این نیز قصد اجرای آن را داشتم ولی اولویت اجرا را به نمایش های دشمن مردم و گالیله دادم. نمایشنامه دوم با عنوان در میان کاغذپاره ها اثری از یک نمایشنامه نویس کانادایی به نام جوردی مند است که توسط مینو ابوذرجمهری ترجمه شده است. این نمایشنامه 2 بار جایزه نویسندگی را در کشور کانادا کسب نموده است.

پویان درباره سالن مدنظر اجرای خود در مجموعه تئاتر شهر، اظهار کرد: اگر قصدم به اجرای نمایش کوریولانوس باشد که باید این اثر را در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرا کنم در غیر اینصورت و به دلیل اینکه نمایشنامه در میان کاغذپاره ها دارای 2 بازیگر است، سالن چهارسو مناسب اجرای این اثر است.

این کارگردان تئاتر درباره شرایط اجرای نمایش چنین گفت سیمرغ که پیش از این قصد اجرای آن را در تالار وحدت داشت، یادآور شد: برای اجرای این اثر با مدیرعامل سابق بنیاد رودکی صحبت کردم و حالا قصد دارم با آقای افضلی مدیرعامل جدید بنیاد رودکی در مورد اجرای این اثر صحبت کنم.

وی در انتها سخنان خود گفت: قرار قبلی مبنی بر اجرای چنین گفت سیمرغ در نیمه دوم سال 99 در تالار وحدت بود به شرط اینکه بتوانم برای نمایش اسپانسر داشته باشم. باید ببینم تبادل نظر با مدیرعامل جدید بنیاد رودکی برای اجرای این اثر که برگرفته از شاهنامه فردوسی است و توسط امیر مولوی نوشته شده، چه نتیجه ای خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 634

به "علی پویان سراغ کوریولانوس می رود، کاغذپاره ها روی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی پویان سراغ کوریولانوس می رود، کاغذپاره ها روی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید