تور روسیه: مخبر: سفر رئیسی به روسیه نمایانگر تحول اساسی دولت در روابط بین الملل است

به گزارش مجله جاودان، معاون اول رئیس جمهور گفت: در حال حاضر یک تحول اساسی در مناسبات بین المللی در دولت رخ داد و البته سفر رئیس جمهور به روسیه هم یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل است.

تور روسیه: مخبر: سفر رئیسی به روسیه نمایانگر تحول اساسی دولت در روابط بین الملل است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین تماشا کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمد مخبر در جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه، گفت: سفر رئیس جمهور به کشور روسیه دارای اهمیت خیلی زیادی است و روی هم رفته باید بگوییم که در حال حاضر یک تحول اساسی در مناسبات بین المللی در این دولت رخ داد و البته سفر او به روسیه هم یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل است.

وی با اشاره به درخواست های متعدد برای سفر مسئولان ایرانی به سایر کشورها، ادامه داد: در حال حاضر مناسبات با همسایگان بسیار خوب پیش می رود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به روز هوای پاک و لزوم توجه جدی به این موضوع گفت: تصمیمات خوبی در خصوص مسایل محیط زیستی و هوای پاک در دولت گرفته شده که البته اجرای برخی از آن ها ممکن است زمان بر باشد، اما مردم باید بدانند که موضوع محیط زیست برای مسئولان دارای اهمیت است و همواره به این مسائل توجه جدی می شود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به در پیش بودن میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: معاونت زنان و امور خانواده در این ایام اقدامات بسیار خوبی را در دستور کار قرار داده و ان شاءالله همه دستگاه ها باید کمک کنند تا این موضوع در دولت به خوبی پیش برود چرا که دولت رسیدگی به امور زنان و خانواده را از اولویت های خود می داند و مقید به این موضوع است.

همچنین اصلاح آیین نامه ماده هشت قانون هوای پاک در خصوص خودرو های فرسوده و نحوه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پس از بررسی های فراوان در کمیسیون تخصصی در هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعمال نظرات اصلاحی به زودی تصویب می شود.

در ادامه نیز آیین نامه جلوگیری از تخریب و آلودگی تالاب ها با هدف مدیریت صحیح تالاب ها، تعیین مرز بوم شناختی و رعایت حق آبه محیط زیستی اصلاح شد و امید است با اصلاح این آیین نامه بتوان فرایند تخریب تالاب ها را کند و احیای آن ها را شرح داد.

همچنین در جلسه امروز هیئت دولت مقرر شد تا سازمان حفاظت از محیط زیست هم عضو کمیسیون مربوطه برای تعیین حریم راه های روستایی قرار گیرد و در این زمینه نظارت بیشتری برای حفظ جنگل ها و مراتع داشته باشد.

با مصوبات امروز دولت سیزدهم، همه آیین نامه های قانون هوای پاک به تصویب رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2073

به "تور روسیه: مخبر: سفر رئیسی به روسیه نمایانگر تحول اساسی دولت در روابط بین الملل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: مخبر: سفر رئیسی به روسیه نمایانگر تحول اساسی دولت در روابط بین الملل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید