پادشاه بحرین: مدل بحرین در همزیستی انسانی پیشگام است!

به گزارش مجله جاودان، شاه بحرین منشور اقدام ملی این کشور را سرآغاز مهم و درخشانی در تاریخ بحرین برشمرد و آن را بهترین وسیله برای تحقق آزادی ها و نظارت بر حقوق بشر خواند.

پادشاه بحرین: مدل بحرین در همزیستی انسانی پیشگام است!

به گزارش گروه بین الملل مجله جاودان، حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین در جشن هجدهمین سالروز تصویب منشور اقدام ملی با اشاره به توافق ملت بحرین درباره اصول منشور اقدام ملی گفت: این منشور سرشروع مرحله جدید جهت شکوفایی فراگیر بر اساس دیدگاه مبتنی بر خط مشی دموکراسی برای توسعه، مدرن سازی و پیشرفت تمدن است.

به نوشته روزنامه سعودی الحیاة، شاه بحرین همچنین مدعی شد که مدل بحرین در همزیستی انسانی و پذیرش تکثرگرائی فکری و فرهنگی، پیشگام است و اصول منشور اقدام ملی و دیدگاه درخشان آن همچنان انگیزه و عاملی برای سازندگی و توسعه بیشتر به نفع بحرین، ملت و آینده آن باقی خواهد ماند.

منشور اقدام ملی در سال 2001 امضا شد و دولت بحرین مدعی است که طبق این منشور، مردم این کشور از امتیازهای گسترده ای بهره مند شدند اما مردم بحرین بر این باور هستند که مفاد منشور اقدام ملی با اقدامات دولت، تفاوت دارد.

این اظهارات شاه بحرین در حالی است که اقدام دولت بحرین مبنی بر به حاشیه راندن گروه های معارض، عملا بازگشت به فضای پیش از تصویب این منشور است.

دولت بحرین در راستای سرکوب معارضان علاوه بر بازداشت معارضان و صدور احکام سنگین علیه آنها، به انحلال بعضی احزاب و انجمن ها اقدام نموده است و در همین رابطه در سال 2016 دستگاه قضایی بحرین رأی به انحلال جمعیت الوفاق گرفت در حالی که تا پیش از شروع اعتراضات در بحرین، از مجموع 40 نماینده مجلس این کشور 18 نماینده از جمعیت الوفاق بودند و یک سال پس از آن نیز جمعیت وعد منحل شد.

در سطح رسانه های مستقل نیز مسئولان بحرین در سال 2017 روزنامه الوسط را توقیف کردند.

اخیرا نیز دادگاه تجدیدنظر بحرین حکم حبس ابد شیخ علی سلمان رئیس جمعیت ملی-اسلامی الوفاق به اتهام جاسوسی برای قطر در رابطه با اعتراضات سال 2011 را صادر کرد که سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل آن را در راستای سرکوب معارضان می دانند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 162

به "پادشاه بحرین: مدل بحرین در همزیستی انسانی پیشگام است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه بحرین: مدل بحرین در همزیستی انسانی پیشگام است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید