چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی

به گزارش مجله جاودان، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان برای طراحی دقیق فرایند جراحی قلب باز بر روی انسان ها به مدلی سه بعدی و کاملاً مشابه با قلب افراد احتیاج دارند. فناوری جدید چاپ سه بعدی قلب با استفاده از یک پلیمر منعطف دستیابی به این هدف را ممکن می نماید.

چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت آنلاین چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

تا پیش از این مدل های سه بعدی قلب افراد بر مبنای اسکن ام آر آی و با استفاده از پلاستیک های سخت فراوری می شد که افزودن بافت های واقعی قلب به آنها ممکن نبود. اما فناوری چاپ سه بعدی جدید موسوم به فرش شرایط را تغییر داده است.

این فناوری مبتنی بر استفاده از پلیمرهای زیستی، نرم و منعطف است که از آلژینیک اسید یا آلژینات ساخته می شوند. این ماده یک ترکیب شیمیایی و یک پلی ساکارید غیر یونی است که در دیواره سلول نوعی جلبک قهوه ای وجود دارد که در تماس با آب به شکل صمغ ژله ای تغییر شکل می دهد. این پلی ساکارید قادر است تا 200 برابر وزن خود آب را جذب کند. از این قابلیت در حوزه بهداشت و درمان برای فراوری چسب های پانسمان پیشرفته برای جذب ترشحات شدید زخم استفاده می گردد.

چاپگر سه بعدی مورد استفاده بدین منظور مجهز به جوهر زیستی است و این جوهر پلیمر نرم را به خارج راهنمایی می نماید و بعد از تکمیل فرایند چاپ، این پلیمر خشک شده و در قالب محصول سه بعدی آماده استفاده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1323

به "چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ سه بعدی منعطف اجزای قلب در ابعاد واقعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید