چطور سفری دو روزه به بالی را برنامه ریزی کنیم؟

به گزارش مجله جاودان، با اینکه سفری دو روزه به بالی، بسیار کوتاه به نظر می رسد؛ اما با برنامه ریزی صحیح می توانید هم تعطیلات لذت بخشی داشته باشید و هم از جاهای دیدنی بالی بازدید کنید.

چطور سفری دو روزه به بالی را برنامه ریزی کنیم؟

بالی، به عنوان یک مقصد گردشگری فوق العاده ، هر نوع تفریح و جاذبه ای که فکرش را کنید، در خود جای داده است؛ به همین دلیل با یک بار سفر به این جزیره نمی توانید از همه جاهای تماشای بالی بازدید کنید و بی شک دوباره بر خواهید گشت.

گشت وگذار در بالی و کشف فرهنگ غنی، معنویت و زیبایی طبیعی آن، با سفری کوتاه امکان پذیر نخواهد بود؛ با این حال، برای اینکه بهترین استفاده را از سفرتان ببرید، در این مقاله از خبرنگاران، برنامه سفر دو روزه به بالی را پیشکش شما خواهیم کرد.

اگر دوست دارید سفری بی دغدغه به بالی در کشور اندونزی داشته باشید، بهترین و ارزان ترین تور بالی را با کمک خبرنگاران جستجو و خریداری کنید. در خبرنگاران، مجموعه ای از بهترین تورها از معتبهترین آژانس های گردشگری گرد هم آمده اند تا به راحتی بتوانید با توجه به شرایط خود، مناسب ترین تور را خریداری کنید.

روز اول

صبح

وقتی قدم به بالی گذاشتید، راهی ساحل معروف کوتا شوید که فقط چند دقیقه با فرودگاه فاصله دارد. از آنجا که این ساحل در طول شب، شلوغ و پرجنب وجوش می شود، بهتر است صبح را به بازدید از آن اختصاص دهید؛ به خصوص که تعداد گردشگران بسیار کمی در حال قدم زدن یا استراحت روی شن های سفید آن هستند.

علاوه بر این، می توانید از سایر ساحل های بالی نظیر لگیان و سمینیاک نیز تماشا کنید. پیداکردن صبحانه ای خوشمزه در امتداد خیابان کوتا، کار دشواری نیست و می توانید از غذاهای اصیل بالی تا غذاهای غربی را سفارش دهید.

ظهر

در فاصله کوتاهی از ساحل کوتا، سواحل سمینیاک و پتیتنگت قرار دارند که با رستوران ها و بوتیک هایی در کلاس دنیای، از گردشگران استقبال می کنند. بی شک خرید اجناسی از طراحان سرشناس دنیا لذت بخش است؛ ضمن اینکه می توان در رستوران های این منطقه دلی از عزا درآورد و بهترین غذاهای بالی را نوش جان کرد. اگر هم در پی صرف یک وعده غذای لذیذ در کنار ساحل هستید، رستوران La Lucciola را امتحان کنید، یا برای چشیدن غذاهای دریایی تازه، راهی رستوران ساردین شوید.

بعدازظهر

پس از چشیدن غذاهای خوشمزه بالی، برای اینکه بهترین ورزش های آبی جزیره را تجربه کنید، به منطقه تفریحی نوسا دوا بروید. سواری با قایق موزی شکل و قایق دوناتی، اسکی روی آب، جت اسکی، پاراسیلینگ (آب چترسواری) و... تنها بخشی از تفریح های آبی این منطقه به شمار می فرایند.

گردشگران شجاع هم می توانند پیاده روی در دریا را امتحان کنند و همان طور که از نامش پیدا است، شامل پیاده روی در بستر دریا بدون استفاده از مخزن های بزرگ اکسیژن می شود. برای لذت بردن از این تفریح اصلا لزومی ندارد که شناگر یا غواص باشید.

برای گردشگرانی که در پی بعدازظهری آرام با چشم اندازی خیره کننده از ساحل هستند، اقامت در هتل ها و تفرجگاه های لوکس نوسا دوا را پیشنهاد می کنیم. علاوه بر این، با خرید کارت گردشگری یک روزه یا نوشیدنی از رستوران های آن می توانید از امکانات مجللی نظیر تختخواب، چتر، استخرهای بی نهایت و... نهایت لذت را ببرید.

عصر

ساحل اولواتو، بی شک بهترین محل برای تماشای غروب خورشید در بالی است. معبد اولواتو، نه تنها به خاطر چشم اندازی وسیع به اقیانوس معروفیت زیادی بین گردشگران دارد، بلکه از نظر ارزش فرهنگی نیز حائز اهمیت است. علاوه بر این، اجراهای پایکوبی سنتی نیز اغلب در همین زمان برگزار می شود.

شب

برای صرف یک وعده شام لذیذ، راهی خلیج جیمباران شوید و در رستوران های رو به دریا، بهترین و تازه ترین غذاهای دریایی را نوش جان کنید. از آنجا که جایگاه های رستوران روی شن های ساحل قرار دارند، می توانید در حالی که پاهایتان را در شن ها فرو برده اید، در کنار نور شمع های روی میز از غذای خود نهایت لذت را ببرید. مزیت دیگر این منطقه، اجراهای پایکوبی سنتی و موسیقی زنده است که شبی فراموش نشدنی را برایتان رقم خواهد زد.

در ادامه شب می توانید از زندگی شبانه جزیره لذت ببرید؛ به خصوص در ساحل کوتا و سمینیاک که بسیار پرجنب وجوش می شود. علاوه بر این، می توانید آخر شب خود را در اوبود سپری کنید.

روز دوم

صبح

صبح روز بعد، به اوبود بروید و از قدم زدن یا دوچرخه سواری در روستاها و مزارع برنج لذت ببرید؛ به خصوص که تراس های برنج با معروفیت دنیای، زیبایی منطقه را دوچندان کرده اند.

اوبود، قطب فرهنگی و آموزشی بالی به شمار می رود؛ پس نهایت استفاده را از آن ببرید. کلاس ها یا کارگاه های آموزشی متعددی از کلاس های هنری تا آموزش آشپزی، برای گردشگران در نظر گرفته شده است. در این میان، کلاس های سرامیک که از طریق استودیوی سرامیک ساری آپی (Sari Api Ceramics Studio) برگزار می شود و کلاس های آشپزی کاسا لونا، از همه معروف تر هستند.

ظهر

با رسیدن ظهر، به راحتی می توانید رستورانی عالی در بالی پیدا کنید. اگر در پی غذایی سالم با چشم اندازی از مزارع فوق العاده برنج هستید، سری به رستوران ساری ارگانیک (Sari Organik restaurant) بزنید که همه محصولات غذایی خود را به صورت تازه از مزارع اطراف تهیه می کند. لذت غذاخوردن در این رستوران، به لطف چشم انداز زیبای اطراف، دوچندان می شود.

بعدازظهر

برای تماشای بهترین آثار هنری بالی باید از موزه های جزیره تماشا کنید. اگر به آثار هنری و رویدادهای سنتی و معاصر علاقه مند هستید، از موزه هنر آگونگ رای (Agung Rai Museum of Art) و موزه هنر نکا (Neka Art Museum) بازدید کنید که آثاری از هنرمندان اروپایی و اندونزیایی را در محیطی دوست داشتنی در معرض نمایش گذاشته اند و فضای داخلی بومی و باغ ها، زینت بخش آن شده اند. برای تماشای آثاری به سبک باروک اروپایی که با هنر سنتی بالی آمیخته شده اند، راهی موزه بلانکو (Blanco Museum) شوید که آثاری از هنرمند فقید، آنتونیو بلانکو (Antonio Blanco)، را در عمارتش نمایش می دهد.

عصر

هنگام غروب، لحظاتی جادویی را در جنگل میمون های اوبود، تجربه کنید. این جنگل علاوه بر اینکه ذخیره گاهی طبیعی به شمار میرود، معبدی مقدس را نیز در خود جای داده است و از همین رو، محلی فرهنگی و طبیعی محسوب می شود.

بسکمک از گردشگران با ورود به جنگل، شاهد صدها میمون خواهند بود و همین موضوع را بهترین ویژگی این محل می دانند؛ در حالی که به نظر برخی دیگر از گردشگران، معبد هندو یا بیش از 100 گونه درخت موجود در جنگل باعث شده اند که به محلی ایده آل برای گردشگری تبدیل شود. در هر صورت، اینجا محلی غنی از نظر معنوی، فرهنگی و آموزشی است.

شب

قبل از ترک اوبود، حداقل یکی از پایکوبی های سنتی یا اجراهای موسیقی را تماشا کنید. کاخ سلطنتی اوبود، بی شک مهم ترین جاذبه این منطقه به شمار می رود؛ جایی که گردشگران برای تماشای بهترین اجراهای فرهنگی در آن جمع می شوند و از پایکوبی سنتی و موسیقی گاملان در محیطی زیبا لذت می برند. گاملان یا گَمِلَن، به موسیقی سنتی گروه نوازی بالی اندونزی گفته می شود که اساس کارش بر سازهای کوبه ای است. از آنجا که این کاخ خیلی زود مملو از جمعیت می شود، پس زودتر از موعد خود را به آن برسانید تا جای خوبی نصیب تان شود.

آن دسته از گردشگرانی که هنوز انرژی دارند، نباید زندگی شبانه بالی را از دست بدهند و چه جایی بهتر از بار بودای خندان (Laughing Buddha Bar) در اوبود که با جنب وجوش جوانان و موسیقی و پایکوبی، شب شما را تکمیل خواهد کرد.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2106

به "چطور سفری دو روزه به بالی را برنامه ریزی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور سفری دو روزه به بالی را برنامه ریزی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید