کرونا در اروپا، از مشاهده عوارض بعد از تزریق آسترازنکا در فرانسه تا اعمال قرنطینه ها هم زمان با عید پاک

به گزارش مجله جاودان، کشورهای اروپایی هم زمان با تعطیلات عید پاک قرنطینه و محدودیت های سختگیرانه ای را برای مهار کرونا اعمال نموده اند و نهادهای بهداشتی فرانسه هم از 3 مورد دیگر عارضه لخته شدن خون بعد از تزریق واکسن آسترازنکا خبر داده اند.

کرونا در اروپا، از مشاهده عوارض بعد از تزریق آسترازنکا در فرانسه تا اعمال قرنطینه ها هم زمان با عید پاک

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه دارد.

هفته ها و ماه های کرونایی سخت در انتظار آلمان

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که آرمین لاشت، رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان انتظار هفته ها و ماه های کرونایی سختی را برای آلمان دارد.

وی بر لزوم همکاری بهتر ایالات و دولت آلمان برای مهار این بیماری تاکید نموده و همزمان خاطرنشان کرد که مدیریت بحران دولت باید بهتر گردد.

این مقام آلمانی همچنین گفت: فرآینده های تصمیم گیری ما باید آشکارتر گردد. برای این منظور ما به یک رویکرد جدید احتیاج داریم و این تنها راه ایجاد اعتماد است.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم انتقاد شدیدی به اعتراضات ضد کرونایی گسترده روز گذشته در اشتوتگارت وارد نموده و خاطرنشان کرد: البته هر کسی حق اعتراض کردن دارد، اما وقتی هزاران نفر بدون ماسک و رعایت فاصله گذاری این کار را انجام می دهند قوانین را نقض می نمایند.

ماس گفت: توهین و حمله به خبرنگاران با قواعد اعتراض ارتباطی ندارد. این حمله به آزادی رسانه محسوب می گردد.

فرایند افزایشی بستری ها در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه

موارد بستری ها در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه همچنان افزایش پیدا می نماید و نهادهای بهداشتی در این کشور از افزایش 19 مورد بستری دیگر خبر دادند که به این ترتیب تعداد بستری شدگان در این بخش به 5273 مورد افزایش پیدا کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم در گزارش جدیدی خطر برای سلامتی شهفرایندان آلمانی را بسیار بالا ارزیابی نموده است.

موارد جدید عوارض جانبی بعد از تزریق آسترازنکا در فرانسه

نهادهای بهداشتی فرانسه هم از سه مورد جدید ترومبوز (لخته شدن خون) در بعضی اندام ها بعد از واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا خبر داده اند.

بر اساس اطلاعات مقامات ذیربط در هفته های بین 19 و 25 ماه مارس این موارد از لخته شدن خون بعد از تزریق این واکسن شناسایی شد.

از شروع زمان واکسیناسیون با این واکسن تا به حال 12 مورد لخته شدن خون و 4 مورد مرگ کرونایی در فرانسه دیده شده است. در موارد شناسایی شده بیشترا لخته شدن خود در رگ های مغزی حدود 9 روز بعد از واکسیناسیون دیده شده است. بیشتر این موارد در بین زنان دیده شده است. در 9 مورد این افراد آسیب دیده کم تر از 55 سال سن داشتند و در 3 مورد هم پیرتر بودند.

پلیس با قدرت بر اعمال قرنطینه سراسری در پاریس نظارت می نماید

فرانسه از روز گذشته به مدت یک ماه قرنطینه سراسری برای مهار کرونا را اعمال نموده است. در شهر پاریس باید 6600 نیروی امنیتی پایبندی به قواعد کرونایی را کنترل نمایند.

طرح آزادی برای شهفرایندان واکسینه شده آلمانی

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان در سخنانی خاطرنشان کرد افرادی که در برابر کرونا واکسینه شوند می توانند در هفته های آینده از آزادی های خاصی برخوردار شوند.

وزیر بهداشت آلمان که در تبادل نظر با نشریه بیلد آلمان سخن می گفت توضیح داد: کسی که علیه کرونا واکسینه می گردد می تواند بدون تست کرونا به خرید و یا آرایشگاه برود. همچنین بر اساس ارزیابی انستیتو رابرت کخ آلمان افراد واکسینه شده دیگر احتیاجی به قرنطینه ندارند. این شرایط بعد از شکسته شدن موج سوم کرونا اعمال خواهد شد و یک سیستم تست سریع هم در خرده فروشی ها راه اندازی خواهد شد.

این اقدام دولت بر اساس آخرین ارزیابی های انستیتو رابرت کخ آلمان اجرا شده است. در یک گزارش این نهاد بهداشتی در آلمان که به وزارت بهداشت این کشور ارائه شده اعلام شده است که بر اساس یافته های فعلی خطر انتقال ویروس به وسیله افرادی که کاملا واکسینه شده اند حدبیشتر در روز 15 بعد از دریافت دوز واکسن دوم بسیار کم می گردد.

وزیر بهداشت آلمان خاطرنشان کرد: کسی که کاملا علیه کرونا واکسینه گردد در آینده مانند کسی رفتار خواهد شد که تست منفی کرونا داده است.

وی تاکید نمود که در تبادل نظر با مقامات ایالتی این اقدامات عملی خواهد شد.

یک سخنگوی دولت آلمان هم اعلام نموده که دولت در حال آنالیز اقدامات سراسری برای مبارزه با کرونا است اگر ایالات اقدامات سختگیرانه در این راستا را در پیش نگیرند.

یک سخنگوی دولت در این باره اعلام نموده است که ایالات آلمان تمام ابزارها در این راستا را در اختیار دارند، در عین حال این مسئله در دست آنالیز است که آیا و چگونه اقدامات واحد و سراسری باید انجام گردد اگر اقدامات ایالات برای شکستن موج سوم کرونا کافی نباشد. به عبارت دیگر دولت فدرال آلمان امکان مداخله بیشتر در این راستا را باز نگه داشته است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم اخیرا در تبادل نظریی از مقامات ایالتی در آلمان درخواست نموده بود که برای مبارزه با کرونا اقدامات سختگیرانه تری را اتخاذ نمایند. وی با انتقاد از بعضی کاهش محدودیت ها در بعضی ایالات آلمان اعلام نموده بود که در صورت عمل نشدن به این خواسته دولت خود ابتکار عمل را در دست خواهد گرفت.

بر اساس قانون حمایت در برابر پاندمی ها در آلمان ایالت ها خود مسئول اقدامات برای مقابله با این مسئله هستند. البته مرکل در مصاحبه اخیر خود اعلام نموده بود که دولت می تواند این قانون را تغییر داده و خود ابتکار عمل را در دست گیرد.

بیش از 12 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ المان صبح امروز (یکشنبه) از ابتلای 12196 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 68 مرگ کرونایی جدید در این مدت خبر داده است.

شهفرایندان آلمانی خواهان ممنوعیت سفرهای خارجی هستند

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که حدود دو سوم شهفرایندان آلمانی خواهان ممنوعیت سفرهای خارجی برای مبارزه با کرونا هستند.

در یک نظرسنجی که از طرف انستیتو یوگو اجرا شده است 64 درصد شهفرایندان خواهان این ممنوعیت بوده و تنها 26 درصد با آن مخالفت کردند. 10 درصد هم هیچ اظهار نظری در این باره نداشتند.

واکسیناسیون مقامات آلمانی با آسترازنکا

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان هم با واکسن آسترازنکا علیه کرونا واکسینه شد.

آلمان مدتی است که به دلیل مشاهده عوارض جانبی از جمله لخته شدن خون واکسن آسترازنکا را تنها به افراد بالای 60 سال تزریق می نماید.

کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان واکسن آسترازنکا را فقط برای افراد بالای 60 سال توصیه می نماید. داده های موجود نشان می دهد احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید ترومبوآمبولیک در افراد واکسینه شده جوان تر بیشتر است.

ئیس انستیتو رابرت کخ آلمان هم با واکسن آسترازنکا علیه کرونا واکسینه شد. لوتار ویلر، رئیس این نهاد بهداشتی در آلمان در این باره که با این واکسن علیه کرونا واکسینه شده است ابراز شادی و خرسندی کرد. وی خاطرنشان کرد که با هر تزریق واکسن انتها این پاندمی نزدیک تر می گردد.

بر اساس اطلاعات پلیس بیش از 10 هزار شهفرایند آلمانی در اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در اشتوتگارت آلمان شرکت کردند. یک سخنگوی پلیس خاطرنشان کرد که بیشتر معترضان هیچ ماسکی نداشتند و فاصله ایمنی را هم رعایت نمی کردند. پلیس در محل اعتراضات حضور داشت.

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن آلمان هم خواهان اعمال یک قرنطینه سخت کوتاه مدت در کشورش برای مهار کرونا شده است. وی یک قرنطینه سخت کوتاه مدت را بهتر از قرنطینه نسبی دراز مدت که تاثیری هم در کاهش آمارها ندارد دانست.

اعمال قرنطینه 3 روزه در ایتالیا

در ایتالیا هم زمان با تعطیلات عید پاک قرنطینه سه روزه ای شروع شده و تا روز دوشنبه محدودیت های سفر در این کشور اعمال می گردد. کسب و کارهای غیر ضروری در این مدت تعطیل شده و رستوران ها و بارها حق پذیرش مهمان را ندارند. نیروهای پلیس در خیابان ها و اماکن مختلف و پارک ها برای نظارت محدودیت ها مستقر شده اند.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها در عرض 24 ساعت در فرانسه 213 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان داده اند.

در انگلیس هم که فرایند واکسیناسیون به سرعت پیش می رود در عرض 24 ساعت 3423 نفر به کرونا مبتلا شده و حدود 10 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 21261 نفر به این بیماری مبتلا شده و 376 نفر هم در اثر آن جان داده اند.

در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت 9571 نفر به کرونا مبتلا شده و 157 نفر هم در اثر آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها از زمان شیوع کرونا تا کنون در انگلیس 4,357,091 نفر به کرونا مبتلا شده و 126,826 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا کنون 4,741,759 نفر به کرونا مبتلا شده و 96,493 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا کنون 3,300,965 نفر به کرونا مبتلا شده و 75,698 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا کنون در ایتالیا 3,650,247 به کرونا مبتلا شده و 110,704 هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا کنون 2,886,020 نفر به کرونا مبتلا شده و 77,502 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1568

به "کرونا در اروپا، از مشاهده عوارض بعد از تزریق آسترازنکا در فرانسه تا اعمال قرنطینه ها هم زمان با عید پاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از مشاهده عوارض بعد از تزریق آسترازنکا در فرانسه تا اعمال قرنطینه ها هم زمان با عید پاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید