اخبار سیاسی

آخرین فرصت برای خارجیِ خاص استقلال!

دربی نودو ششم مرکز در شرایطی قرار است روز پنجشنبه برگزار گردد که حساسیت آن بیش از سایر دربی هاست که این اواخر برگزار شده است. اولین علت برای متمایزبودنش این است که در جام حذفی برگزار می گردد و حتما باید برنده داشته باشد. این به آن معنی است که حتی اگر دو...

1 مرداد 1400

لایحه آمریکایی برای رقابت با فناوری چینی تصویب شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز گذشته سنای آمریکا قانونی را جهت ارتقای قدرت این کشور برای رقابت با فناوری چین تأیید کرد.

31 تیر 1400

بازگشت اریکسن به فوتبال منتفی است؟، پزشک سابق کریستین شرح می دهد

پزشک سابق ستاره تیم ملی دانمارک اعتراف کرد با اتفاق ناگواری که برای کریستین اریکسن رخ داد، خیلی سخت می توان تصور کرد که او بتواند به فوتبال بازی کردن ادامه دهد.

29 تیر 1400

توافق روسیه و آمریکا درباره آغاز سریع مذاکرات درباره ثبات راهبردی

روسای جمهوری روسیه و آمریکا در بیانیه ای مشترک از توافق برای آغاز گفت وگوهای جامع درباره ثبات راهبردی در آینده نزدیک خبر دادند که هدف از آن کاهش خطر از سر گیری مسابقه تسلیحاتی و تهدید بروز جنگ هسته ای است.

16 تیر 1400

دیدار اردوغان با سران فرانسه و انگلیس در حاشیه اجلاس ناتو

رئیس جمهور ترکیه که برای شرکت در اجلاس سران ناتو به بروکسل رفته است با رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس دیدار و گفت وگو کرد.

15 تیر 1400

دادگاه کانادا صلاحیت رسیدگی به سانحه هواپیمای اوکراینی را ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه رای صادر شده از سوی دادگاهی در کانادا در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی را فاقد مبنا دانست و تاکید نمود: همگان می دانند دادگاه کانادا از اساس صلاحیت ندارد که به این سانحه هوایی یا قصور احتمالی در واقعه ای که خارج از سرزمین و حوزه...

13 تیر 1400

دعوای واتس اپ با دولتها بالا گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، ویل کت کرت (will Cathcart) مدیر واتس اپ اعلام نمود در صورتیکه پیامرسان مجبور به تضعیف رمزگذاری سر به سر در انگلیس گردد، اقدام قانونی خواهد نمود.

12 تیر 1400

افغانستان، وقتی تلگراف هم حکمتیار را قصاب کابل می خواند

در حالی که گلبدین حکمتیار کارنامه نامناسبی در افغانستان دارد، روزنامه تلگراف نیز پس از مصاحبه اختصاصی با رئیس حزب اسلامی در افغانستان، در تیتر خبر از او به عنوان قصاب کابل نام برد.

8 تیر 1400

درباره احیای برجام پیشرفت داشتیم اما اختلافات باقیست

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در توضیحی درباره شرایط رایزنی ها در وین برای احیای برجام اعلام کرد، میزانی از پیشرفت حاصل شده اما هنوز اختلافاتی وجود دارد.

31 خرداد 1400

تقدیر از تیرانداز پارالمپیکی با حضور وزیر ورزش

همزمان با روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای از میرشفیعی، جانباز سرافراز و تیرانداز پارالمپیکی با حضور وزیر ورزش و جوانان تجلیل به عمل آمد.

31 خرداد 1400

ملاقات سفیر جدید ایران در سوریه با المقداد

مهدی سبحانی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سوریه ظهر دوشنبه با دکتر فیصل مقداد وزیر خارجه این کشور ملاقات و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی کرد.

30 خرداد 1400

ظریف: بکوشید و خوبی به کار آورید

وزیر خارجه کشورمان روز بزرگداشت فردوسی و زبان پارسی را گرامی داشت.

29 خرداد 1400

ایتالیا؛ دومین مقصد تور اروپایی ظریف

تهران (پانا) - محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در ادامه تور اروپایی خود، برای دیدار با مقامات واتیکان و ایتالیا وارد رم شد.

22 خرداد 1400

وای به حال استقلالِ فصل بعد!

مهدی امیرآبادی در مورد فزونی استقلال مقابل ذوب آهن در جام حذفی گفت: خدا را شکر که بعد از شکست در دربی استقلال با یک پیروزی خودش را از فشار خارج کرد هرچند معتقدم بازیکنان باید بهتر از فرصت ها استفاده نمایند و از تک موقعیت هایی که نصیب آن ها می گردد بهره...

21 خرداد 1400

خبر جدید منبع مطلع پرس تی وی از تحریم ها

خبرنگاران: پرس تی وی در یک خبر دیگر به نقل از منبع مطلع گزارش داد: آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده علیه ایران اصرار دارد و به بهانه های مختلف درصد تحمیل برجامی به مراتب ضعیف تر از برجام سال 2015 است.

20 خرداد 1400

بازی آمریکا در آسیای مرکزی برای مقابله با چین

با خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان و احتمال ایجاد پایگاه نظامی این کشور در آسیای مرکزی، بازی بزرگی در مقابل چین شروع خواهد شد.

19 خرداد 1400

واکنش آذری جهرمی به کلیپ کودک آزاری؛ دم آن پسر گرم که تیمش را نفروخت!

وزیر ارتباطات هم به کلیپ کودک آزاری واکنش نشان داده است.

17 خرداد 1400

خبرنگاران دولت الکترونیک با تلاش 8 ساله در نقطه مطلوب قرار گرفته است

تهران- خبرنگاران- بهنام ولی زاده در گفت وگو با روزنامه ایران گفت: با توجه به امکانات موجود، بودجه و توان نیروی انسانی کشور و همکاری اجرایی سه قوه و نهادهای دیگر نمره قابل قبولی دارد و در مقایسه با 8 سال قبل مطلوب می دانیم.

12 خرداد 1400

افزایش 50 درصدی حق مسکن کارگران در دولت تصویب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران اطلاع داد.

11 خرداد 1400

کنایه ظریف به آزمایش موشکی جدید فرانسه

خبرنگاران : وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی کنایه آمیز به آزمایش موشکی جدید فرانسه واکنش نشان داد.

11 خرداد 1400
تعداد: (413)