اخبار سیاسی

شروع توزیع واکسن کووید-19 از خاتمه ماه ژانویه در ایتالیا

نخست وزیر ایتالیا از شروع توزیع واکسن کووید-19 در این کشور از خاتمه ماه ژانویه اطلاع داد.

5 آذر 1399

یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا چه شد؟

خبرنگاران : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر بهداشت برای ارائه گزارشی درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا و نحوه تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به بخش سلامت اطلاع داد....

4 آذر 1399

دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد منتفی شد

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس با وزیر صنعت، دستورالعمل وزارت صنعت برای قیمت گذاری دستوری فولاد و مشخص سقف قیمتی در بورس کالا منتفی شد.

3 آذر 1399

وزیر تعاون: حقوق یک میلیون و 500 بازنشسته همسان سازی شد

وزیر تعاون گفت: به طور متوسط 77 درصد افزایش حقوق، در سال 99 نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان سازی رخ داد

30 آبان 1399

کلی کرافت: باید ایران را وادار به اجرای قطعنامه های شورای امنیت کرد

نماینده آمریکا در سازمان ملل، ضمن رد پیشنهاد روسیه، جلسه شورای امنیت پیرامون خلیج فارس را با ادعا های بی اساس علیه ایران به حاشیه کشاند.

29 آبان 1399

ابهامات تخصیص 120میلیاردی نوبخت ، ماجرای تأیید روحانی برای پرداخت از حساب خاص چیست؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغیه نخست خود برای تخصیص 120میلیارد تومان از منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه برای احداث یک دانشکده در تهران را اصلاح نموده است، در این بین ابهامات فراوانی ایجاد شده که ضروری است هرچه سریع تر شفاف سازی لازم انجام گردد....

29 آبان 1399

جمعیت سالمندان ایران تا 20 سال دیگر 2 برابر می گردد

شرکت های بیمه گر به ویژه شرکت های دارای سطح بالای توانگری و ترکیب بهینه بیمه گری نظیر بیمه آسیا این فرصت را به ارمغان آورده اند که جمعیت جوان و البته رو به سالمندی ایران از هم اکنون برای آینده خود برنامه ریزی نمایند.

25 آبان 1399

پمپئو: ترامپ کاری می نماید که چین بهای شیوع کرونا را بپردازد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در حال آنالیز گزینه هایی است تا چین را از بابت شیوع ویروس کرونا به حساب پس دادن وادار کند.

25 آبان 1399

فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا؛از سلاح کرونا بهره ببرید!

در تازه ترین خبرهای انتخاباتی و نظرسنجی های اخیر جو بایدن نامزد دموکرات ها همچنان پیشتاز است به طوری که ترامپ نظرسنجی ها دروغین می داند. استراتژیست های جمهوری خواه نیز پیشنهاد نموده اند که از کرونا به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده گردد.

20 آبان 1399

ترامپ چه نقشه ای برای قره باغ دارد؟

ایرنا نوشت: همزمان با تداوم درگیری ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، به نظر می رسد واشنگتن به دنبال ایفای نقش بیشتر و به راه انداختن بازی جدیدی در این مناقشه است.

18 آبان 1399

گردآوری اطلاعات جدید اسنادی در حوزه تاریخ نفت ایران

تهران (پانا) - ربابه معتقدی عضو هیات علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از گردآوری اطلاعات جدید اسنادی در حوزه تاریخ نفت ایران در پژوهشکده بین المللی تاریخ اجتماعی هلند اطلاع داد.

16 آبان 1399

واتیکان: حق داریم راستا خود را در قبال چین داشته باشیم

مرد شماره دو واتیکان پس از مذاکره با وزیر خارجه آمریکا گفت که مواضع دو طرف در خصوص چین فاصله زیادی دارند و قاطعانه بر حق واتیکان برای دستیابی به توافق با پکن که توسط وزیر امور خارجه ایالات متحده مورد انتقاد نهاده شد، تأکید کرد.

15 آبان 1399

انتصاب پویا جبل عاملی به سرپرستی روابط عمومی بانک مرکزی

خبرنگاران: عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی طی حکمی دکتر پویا جبل عاملی را به عنوان سرپرست روابط عمومی این نهاد پولی منصوب کرد.

13 آبان 1399

رده بندی شغلی در کانادا (NOC)

در کانادا سازمانی وجود دارد به نام (National Occupational Classification) یا NOC که جهت طبقه بندی مشاغل در گروه هایی از 0 تا D میباشد . NOC یک چارچوب استاندارد برای این طبقه بندی دارد . NOC توسط برنامه ریزان، اقتصاددانان بازار کار، متخصصان توانبخشی و سایر افراد در بخش خدمات بهداشتی...

10 آبان 1399

دفتر نظارت و بازرسی دانشگاه آزاد اسلامی رویکرد مچ گیری ندارد

رئیس مرکز نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دفتر نظارت و بازرسی دانشگاه آزاد اسلامی رویکرد مچ گیری ندارد.

9 آبان 1399

عزم مدیران بانکی برای سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل ریلی

رسولی گفت: عزم و اتفاق نظر در مدیران ارشد بانک ها به منظور سرمایه گذاری برای توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور وجود دارد.

8 آبان 1399

مقام امنیتی آمریکا: ارزیابی های اطلاعاتی به سود ترامپ دستکاری می شوند

یک کارمند امنیتی سابق آمریکا گفت که مقامات وزارت امنیت ملی آمریکا ارزیابی های اطلاعاتی را به سود ترامپ دستکاری می نمایند.

3 آبان 1399

زمان آغاز مذاکرات بین الافغانی امروز مشخص می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی طلوع، سهیل شاهین سخنگوی طالبان در سخنانی گفت که ملا برادر معاون سیاسی این گروه و تیم مذاکره کننده آن به منظور آغاز مذاکرات بین الافغانی وارد دوحه قطر شده اند.

28 مهر 1399

اقدام آمریکا در لغو تحریم تسلیحاتی قبرس تنش زا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از حریت، وزارت خارجه ترکیه اقدام آمریکا برای لغو تحریم تسلیحاتی قبرس را ناسازگار با روح اتحاد میان آنکارا و واشنگتن دانست و بیان کرد که این اقدام فضای صلح آمیز موجود را مسموم می نماید.

27 مهر 1399

برآیند نظرات فعالان بورس در شهرستان ها؛ صبر می کنیم

تازه واردان بازار سهام در شهرستان ها با وجود سیر نزولی بازار در روزهای اخیر از تجربیات قدیمی ترها و نظرات کارشناسان دریافته اند که ذات این بازار بر صعود و نزول است و به این نتیجه رسیده اند که باز هم صبر نمایند تا فرایند بازار سبز گردد.

25 مهر 1399
تعداد: (306)