اخبار سیاسی

المیادین آنالیز کرد: تجاوز آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران از منظر حقوق بین الملل

طبق قوانین سازمان بین المللی هوانوردی غیرنظامی٬ اقدام تجاوزکارانه تحریک آمیز آمریکا علیه هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه٬ یک تجاوز آشکار بوده است و بسیاری از کارشناسان آن را عملیات تروریستی می دانند.

28 شهریور 1399

وزیر کشور هند به کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شد

آمیت شاه وزیر کشور هند و حامی سرسخت نارندرا مودی نخست وزیر این کشور، به ویروس کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شد.

27 شهریور 1399

اعطای وام ودیعه به مستاجران موجب کاهش نرخ اجاره می گردد؟

خبرنگاران: نایب رییس اتحادیه املاک استان تهران، گفت: درحالی که بازار اجاره به واسطه اجرای مصوبه مشخص سقف قیمت ها آرام شده است، رونمایی از برنامه دوم دولت برای اعطای وام 50 میلیونی به مستاجران یک بار دیگر باعث تقویت ثبات و بازگشت آرامش به بازار...

27 شهریور 1399

به دفاع از حقوق خود در مدیترانه ادامه می دهیم

شورای امنیت ملی ترکیه بر تشکیل جلسه ای با پرداختن به اهم موضوعات منطقه ای، بر تداوم حمایت از باکو در تنش با ایروان و دفاع از حقوق این کشور در دریای مدیترانه تاکید نمود.

25 شهریور 1399

واشنگتن پست: آمریکا بازنده همکاری های ایران و چین است

ایرنا نوشت:روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای آمریکا را که در جریان بحران کرونا به شدت ضعیف شده بازنده همکاری های ایران و چین دانست.

24 شهریور 1399

سهم یک میلیارد و 440 میلیونی بازنشستگان از شستا

خبرنگاران: بازنشستگان منتظر دریافت سهامی هستند که وزیر تعاون وعده واگذاری آن را داده است، برآورد می شود که با اجرای این طرح معادل یک میلیارد و 440 میلیون سهم شستا عاید بازنشستگان تامین اجتماعی شود.

23 شهریور 1399

محله قلهک، از محله های قدیمی و باصفای شمالی تهران

قلهک از محله های قدیمی و باصفای شمالی تهران است که در منطقه 3 شهرداری واقع شده است. محله قلهک از جمله محله های با بافت ترکیبی مدرن و قدیمی است که از اصالت بالایی برخوردار است. بیشتر خیابان های این محله مشجر هستند و کمبود وجود فضای سبز مانند پارک و بوستان...

21 شهریور 1399

امدادرسانی به 705 نفر از حادثه دیدگان

62 درصد حوادث گیلان در سه ماه نخست سال جاری مربوط به حوادث جاده ای است.

16 شهریور 1399

اتحادیه اروپا مجوز فعالیت خلبانان پاکستانی را هم باطل کرد

سازمان امنیت اتحادیه اروپا ضمن ارسال نامه ای به کشورهای عضو این اتحادیه خواهان ممانعت فعالیت خلبانان پاکستانی تا زمان حل مساله مدارک شد.

14 شهریور 1399

اعطای تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری

مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر ضرورت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری تأکید کرد.

14 شهریور 1399

انصاری: حمایت از وزارت خارجه در ایجاد گشایش برای کشور موثر است

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: وقتی از وزارت خارجه صحبت می کنیم از 143 نمایندگی در دنیا صحبت می کنیم که می تواند برای کشور و خروج از این شرایط موثر باشد. وقتی از موضوع تجارت خارجی صحبت می گردد، همه نگاه ها به وزارت امور خارجه بازمی گردد؛ بنابراین حمایت...

14 شهریور 1399

عبدالله: کوشش های صلح این بار از همه افغانستان نمایندگی می نماید

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در گفت وگو با نمایندگان ویژه کشورهای اروپایی گفت که کوشش های صلح این بار کابل محور نیست و از تمام افغانستان نمایندگی می نماید.

13 شهریور 1399

پامپئو: صادرات تجهیزات دفاعی به هنگ کنگ متوقف می گردد

وزیر امور خارجه آمریکا بیان کرد که این کشور صادرات تجهیزات دفاعی و فناوری های حساس به هنگ کنگ را متوقف می نماید.

10 شهریور 1399

دردسر جدید ترامپ

دردسر های دونالد ترامپ پایانی ندارد. در حالی که هنوز ماجرای موج افشاگری های مشاور امنیت ملی سابق علیه رئیس جمهور آمریکا تمام نشده است، با اعلام پخش یک سریال سیاسی، دردسر جدیدی برای ترامپ ایجاد شد.

7 شهریور 1399

کره شمالی، آمریکا را تهدید به حمله اتمی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از یو اس نیوز، کره شمالی در واکنش به عدم جدیت آمریکا در توسل به راهکارهای دیپلماتیک، هشدار داد با رویه ای که واشنگتن در پیش گرفته، حمله اتمی تنها گزینه باقی مانده است.

3 شهریور 1399

فراخوان بنیاد رودکی برای اجرای گروه های هنری

بنیاد رودکی برای اجرا در تالارهای خود به گروه های هنری فراخوان داد.

2 شهریور 1399

فعالیت ناوگان اتوبوسرانی تبریز متوقف نشده است

خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس ستاد پیشگیری از کرونا در شهرداری تبریز گفت: برابر مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، فعالیت ناوگان اتوبوسرانی شرکت واحد متوقف نشده و تنها محدودیت هایی جدی اعمال می شود.

29 مرداد 1399

شوک به فوتبال با انصراف 7 تیم از لیگ

در شرایطی که با پایان دوران قرنطینه، تمام مشاغل بازگشایی شده اند و با بازگشت زندگی مردم به شرایط عادی مبارزه با کرونا ادامه دارد، بخش قابل توجهی از جامعه فوتبال هنوز خودشان را تافته جدابافته می دانند.

28 مرداد 1399

خبرنگاران صالحی: خاطره هامان لبریز از عطر ماندگار استاد کشاورز است

تهران- خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت درگذشت استاد محمدعلی کشاورز هنرمند پیشکسوت کشور، در شبکه اجتماعی توییتر، نوشت: از نخستین حضور در تئاتر تا امروز، خاطره هامان از عطر ماندگار اوست.

27 مرداد 1399

گفت وگوی تلفنی روحانی با رئیس جمهور قرقیزستان

رئیس جمهور با تاکید بر توسعه روابط مالی و تجاری با قرقیزستان، گفت: اتحادیه مالی اوراسیا امروز زمینه بسیار خوبی برای توسعه همکاری های مالی و تجاری دو کشور ایجاد نموده است که می توان در این چارچوب به توسعه و تعمیق همکاری ها اقدام کرد.

24 مرداد 1399
تعداد: (268)