کشف قدیمی ترین ابزار خالکوبی دنیا

به گزارش مجله جاودان، محققان دانشگاه گریفیث استرالیا پیروز به کشف یک کیت خالکوبی شده اند که بیش از 2700 سال قدمت دارد و از آن به عنوان قدیمی ترین ابزار خالکوبی یاد می گردد.

کشف قدیمی ترین ابزار خالکوبی دنیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه گریفیث استرالیا پیروز به کشف یک کیت خالکوبی شده اند که به عنوان قدیمی ترین ابزار خالکوبی از آن یاد می گردد.

این ابزار خالکوبی در منطقه پلی نزی کشف شده است؛ پُلی نِزی یا جزایر پُلی نزی نام گروهی از هزار جزیره در اقیانوس آرام است. این جزایر بخشی از قاره اقیانوسیه به شمار می آیند.

جزایر پلی نزی در مثلث پلی نزی قرار گرفته اند که یک گوشه آن هاوایی، گوشه دیگر نیوزیلند و دیگری جزیره ایستر است. مهم ترین دسته جزایر پلی نزی فیجی، ساموآ، تونگا و پلی نزی فرانسه نام دارند.

دانشمندان تایید نموده اند که این کیت خالکوبی اولین کیت خالکوبی کشف شده در دنیا است و شامل ابزارهایی است که از استخوان های انسان ساخته شده اند.

براساس آنالیز ها انجام شده این کیت بیش از 2700 سال قدمت دارد؛ محققان می گویند: از آنجایی که هیچ پستاندار دیگری در این جزیره وجود نداشته، به طور حتم این کیت از استخوان انسان ساخته شده است.

تصویر این کیت خالکوبی کشف شده را در زیر مشاهده می کنید:

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 174

به "کشف قدیمی ترین ابزار خالکوبی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف قدیمی ترین ابزار خالکوبی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید