کلر دوستدار محیط زیست به بازار جهانی رسید

به گزارش مجله جاودان، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری،تولید کلر و سوزآور عاری از ناخالصی جیوه و دوستدار محیط زیست یک شرکت دانش بنیان، مشتریانی از صنایع مختلف آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه ها، دارویی و غذایی دارد. این محصولات هم در بازار داخلی و هم بازار جهانی به فروش می رسد.

کلر دوستدار محیط زیست به بازار جهانی رسید

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

این شرکت یکی از مجموعه های دانش بنیانی است که توسط وزارت نیرو برای تامین کلر شرکت های آب و فاضلاب در تبریز ایجاد شد. این شرکت یکی از مجموعه های پیشرو در صنعت کلرآلکالی با رویکرد سبز در منطقه محسوب می شود. شرکتی که محصولاتش در صنایع مختلف آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه ها، دارویی و غذایی، پتروشیمی، پالایشگاه نفت و گاز، رنگ سازی، کاغذسازی و نساجی کاربرد دارد.

کلر به عنوان عامل گندزدا در صنعت آب و فاضلاب، سفید کننده در صنعت نساجی، عامل اکسیداسیون در واکنش های شیمیایی و در فرآیند تولید بیش از 30 هزار ماده شیمیایی کاربرد دارد. کلر به شکل نمک های کلرید در طبیعت و بدن انسان وجود دارد. کلر در دما و فشار عادی گازی زرد رنگ و متمایل به سبز و دارای بوی سوزش آور و تحریک کننده و از نظر شیمیایی نیز بسیار فعال است و در طبیعت بصورت ترکیب با عناصر دیگر یافت می شود.

به گفته ابوالفضل باباپور مدیر عامل این شرکت، تولید هیدروژن، سود و کلر، پارافین کلره، آب اکسیژنه 35 تا 50 درصد محصولات دانش بنیان ما است.

وی بیان نمود: ما در این شرکت در تلاش هستیم تا همزمان با گسترش دامنه فعالیت های داخلی مان، جهت صادرات محصولاتمان را هموارتر سازیم و به بازارهای بین المللی خود بیافزاییم. ما هم اکنون محصولات خود را به 15 کشور جهان از جمله عراق، سوریه، افغانستان، اوکراین، پاکستان، گرجستان، ارمنستان و غیره صادر می کنیم.

این فعال دانش بنیانی ادامه داد: استفاده از آخرین فناوری دوست دار محیط زیست در تولید کلر و سودسوزآور باعث شده تولیدات شرکت عاری از هرگونه ناخالصی جیوه باشد و در نتیجه محصول تولید شده آسیبی به محیط زیست نرساند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1344

به "کلر دوستدار محیط زیست به بازار جهانی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلر دوستدار محیط زیست به بازار جهانی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید