10 نکته برای انتخاب کفش مناسب

به گزارش مجله جاودان، هنگام خریدن کفش نو در فروشگاه نباید فقط به مد فکر کنید بلکه باید کارکرد پاهایتان و حفظ آن ها در شرایط مناسب را هم در نظر بگیرید.

10 نکته برای انتخاب کفش مناسب

پا به عنوان قلب دوم انسان احتیاج به مراقبت فراوان دارد. در واقع یکی از روش های مراقبت از پا، خرید کفش مناسب از نظر کیفیت است و در زمان خرید کفش باید به نکاتی مهم توجه کرد که در این گزارش به آن ها اشاره شده است.

به این ده نکته در هنگام خرید کفش نو توجه داشته باشید:

1 - رد پایتان را همراه داشته باشید: پای تان روی صفحه کاغذ بگذارید و دور آن خط بکشید و این رد پا را همراه داشته باشید. کفشی را که می خواهید خریداری کنید روی این رد پا بگذارید. اگر کفش باریک تر یا کوتاه تر از رد پایتان است، اصلا آن را امتحان نکنید.

2- بعدازظهر ها کفش خریداری کنید- پا ها در طول روز با استفاده هایی که از آن ها می گردد، منبسط و بزرگتر می شوند.

3 - موقع خریدن کفش همان جورابی را بپوشید که قصد دارید در نهایت با کفش تازه بپوشید.

4- اجازه دهید فروشنده کفش هر دو پایتان را مقدار بگیرد و هر بار که کفش تازه می خرید این مقدار گیری را تکرار کنید. پا ها با افزایش سن تغییر مقدار می دهند و اغلب بزرگتر و پهن تر می شوند. اگر یک پای تان بزرگتر از پای دیگر است، سایزی از کفش را خریداری کنید که مقدار پای بزرگترتان باشد.

5- کفش تازه را بپوشید و بایستید- به آرامی روی کفش فشار آورید تا اطمینان حاصل کنید یک سانتی متر میان انگشت شست پاتا و انتهای کفش فضا وجود دارد. این مقدار فاصله امکان به جلو فشرده شدن پا هنگام پیاده روی را می دهد. پنجه پای تان را درون کفش تکان دهید تا از وجود فضای کافی مطمئن شوید.

6- کفش های تازه را بپوشید و چند قدمی با آن ها راه بروید تا ببینید چه احساسی دارید. آیا فضای کافی برای کف پنجه پا و پاشنه پا وجود دارد؟ آیا کفش پایتان را نمی زند؟ خودتان را قانع نکنید که کفش بعدا جا باز می نماید. از همان اول کفشی را انتخاب کنید که مقدار پایتان باشد.

7- به مقدار راحتی پا های خودتان توجه کنید نه مقدار یا مشخصات کفش. سایز های کفش بر حسب نوع تولیدکننده ممکن است متفاوت باشند. داوری نهایی درباره راحتی کفش را با خود شما انجام دهید نه تبلیغاتی که درباره آن انجام می گردد.

8- علاوه بر طول کفش به پهنای کفش هم توجه کنید. اگر پنجه پای تان در یک مدل مشخص کفش تحت فشار است، از فروشنده بخواهید سایز با پنجه پهن آن را برایتان بیاورد. خریدن کفش نیم سایز بزرگتر- که لزوما ممکن است پهن تر نباشد- مشکل را حل نمی نماید.

9- درون کفش را وارسی کنید تا زائده، درز یا ماده دیگری که پایتان را اذیت کند، نداشته باشد.

10- کف کفش را وارسی کنید. آیا کف کفش به مقدار کف مستحکم هست که پایتان را در برابر اشیای تیز محافظت کند؟ آیا به مقدار کافی فشار ها را جذب می نماید؟ هنگام امتحان کفش در فروشگاه به کف کفش هم توجه داشته باشید. سعی کنید روی سطوح سخت و هم روی سطح پوشیده با فرش یا موکت راه بروید تا ببنید چه احساسی در هر یک از این موارد دارید.

منبع: همشهری آنلاین

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2162

به "10 نکته برای انتخاب کفش مناسب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته برای انتخاب کفش مناسب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید