7 دروغ بزرگ و شایع در خصوص کاهش وزن

به گزارش مجله جاودان، این روز ها توصیه های رژیمی بیش از حد زیاد شده است. با وجود تمام اطلاعات کاهش وزن (و اطلاعات غلط) موجود در جهان که به وسیله تلفن هوشمندتان به آن ها دسترسی دارید، دیگر تفکیک توصیه های مبتنی بر شواهد واقعی از شبه علم، کار سختی است.

7 دروغ بزرگ و شایع در خصوص کاهش وزن

به گزارش فرادید؛ چگونه می توانیم در این دنیای مملو از اطلاعات، دروغ را از واقعیت تشخیص دهیم؟ در این مطلب، پرچم های قرمزی را در حوزه غذا به شما معرفی می کنیم که در تشخیص واقعیت از دروغ به شما یاری خواهند کرد.

شما احتیاج به سم زدایی دارید

هر غذا یا مکملی که ادعا می نماید به سم زدایی بدن شما یاری می نماید، پرچم قرمز است. کبد و کلیه های ما اندام های سم زدای حرفه ای ما هستند و هر چیزی که بخورید آن را تغییر نخواهد داد.

تا جایی که می توانید ابرغذا بخورید

غذا های زیادی وجود دارند که برای شما خوب هستند، به این معنا که می توانید حجم زیادی از آن ها را بخورید. میوه ها و سبزیجات جزو این دسته از غذا ها هستند. با این حال، چیزی به نام ابرغذا وجود ندارد.

چربی برای شما خوب است (یا بد)

فرقی نمی نماید جزو دسته چربی برای شما خوب است باشید یا چربی برای شما بد است، پرسش مهمی که باید بپرسید منبع چربی است.

اگر منبع چربی یک حیوان زمینی باشد و در دمای اتاق جامد باشد، پس چربی اشباع شده است. در حالی که اگر منبع چربی ماهی یا گیاه باشد و در دمای اتاق مایع باشد (چربی نارگیل استثنایی نادر است)، پس چربی اشباع نشده است.

تمام شواهد نشان می دهد بیشتر خوردن چربی های اشباع نشده در قیاس با چربی های اشباع شده، اساساً خطر مرگ زودرس را کاهش می دهد.

شکر طبیعی بهتر است

بیشترین مقدار شکر مصرفی ما، نیشکر است؛ ماده پودری سفیدی که با آن پخت و پز می کنیم و آن را در چای می ریزیم. این ماده از گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است.

شکر عسل یا شیره افرا یا شهد آگاو چطور؟ این محصولات معمولاً تحت عنوان محصولات طبیعی یا عجیب تر، به عنوان جایگزین های بدون قند به بازار عرضه می شوند، بنابراین برای ما بهتر هستند. این ادعا ها واقعیت ندارند. طعم آن ها با شکر فرق دارد، چون یکی از آن ها در واقع فراوری زنبور عسل است، یکی شیره درخت و دیگری آب کاکتوس غلیظ، بنابراین به طور طبیعی هر یک از آن ها طعم متفاوتی به دستور العمل های مختلف می دهند. اما همگی آن ها به علت گلوکز و فروکتوز شیرین هستند.

آب با pH بالا (قلیایی) بدن را احیا می نماید

خون ما در pH 7. کمی قلیایی است (کمتر از 7 اسیدی، بیشتر از 7 قلیایی)؛ بنابراین بعضی از مردم گمان می نمایند باید غذا های قلیایی بخورند، از جمله نوشیدن آب با pH بالا. هر چیزی که می خوریم یا می نوشیم از معده عبور می نماید که با pH 1.5 اسیدی ترین قسمت بدن است. سپس با ورود به روده کوچک تا PH 7 خنثی می گردد.

هیچ چیز خوراکی PH خون ما را تغییر نمیدهد، پس پولتان را برای آب قلیایی و رژیم های غذایی هدر ندهید.

چیزی را که نمی توانید تلفظ کنید نخورید

این مورد بخشی از فشار جامعه برای خوردن غذا های طبیعی یا پاک است. فرقی نمی نماید غذا ها طبیعی باشند و بسیار فرآوری شده، تمام غذا ها مملو از مواد شیمیایی هستند، فقط شما نام علمی آن ها را نمی دانید. برای مثال، آیا باید از فنیل تیوکاربامید بترسید، چون نمی توانید آن را تلفظ کنید؟ این ماده شیمیایی مسئول طعم تلخ موجود در براسیکا، گیاهان خانواده کلم و خردل است. این قبیل نصیحت ها، ترساندن ساده است.

غذایی با بیش از پنج ماده اولیه نخورید

غذا های ساده و بسیار خوشمزه زیادی داریم، اما سادگی آن ها لزوماً به معنای سالم بودن شان نیست. برای مثال، اگر من از پودر پنج ادویه چینی در یک دستور غذا استفاده کنم، احتمالاً یکی از این پنج ماده محسوب می گردد. با این حال، اگر اجزای پنج پودر ادویه، یعنی بادیان ستاره ای، دانه های رازیانه، دانه های فلفل، میخک و دارچین را جداگانه به یک غذا اضافه کنم، چطور؟ آیا به آن معناست که دستور پخت من بد است، چون بیش از پنج ماده دارد؟

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1402 بروزرسانی: 28 خرداد 1402 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2278

به "7 دروغ بزرگ و شایع در خصوص کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 دروغ بزرگ و شایع در خصوص کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید