آخرین شرایط سفرهای جاده ای در موج چهارم کرونا

به گزارش مجله جاودان، بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات بدست آمده از شرایط جاده ها و محورهای مواصلاتی، سفرهای بین شهری در موج چهارم کرونا و به ویژه پس ممنوعیت های جدید تردد کاهش محسوسی داشته است و همه دوربین های پلاک خوان برای ثبت تخلفات راننده ها در این ایام فعال شده اند.

آخرین شرایط سفرهای جاده ای در موج چهارم کرونا

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آخرین شرایط و آمار تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی بین استانی تا شنبه هفته جاری تعداد وسایل نقلیه مختلف که از جاده های کشور عبور کرده اند به حدود یک میلیون و 600 هزار دستگاه رسیده است که کاهش محسوسی را پس از تعطیلات نوروزی نشان می دهد.

از سوی دیگر طی روزهای گذشته با سخت گیری های اعمال شده در پی گسترش ویروس کرونا در کشور در موج چهارم، شرایط ترددها نشان می دهد سفرهای جاده ای مردم روز به روز در حال کاهش است و در روزهای آینده ممکن است به حداقل تردد در سال جاری و حتی سال گذشته برسد.

اما در این میان برخی از رانندگان اقدام به جابه جایی با وسایل نقلیه خود می کنند که بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده خبرنگار خبرنگاران از مرکز مدیریت راه ها، همه دوربین های نصب شده این مرکز بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا فعال شده و در حال صبت پلاک مسافران متخلف است.

بر این اساس همه خودروها با ورود و خروج از و به استان ها و شهرهایی به غیر منطقه بومی خود با جرائم 500 هزار تومانی تا یک میلیون تومانی روبرو می شوند و حتی ممکن است خودروی مسافران توقف شده یا با وجود این جریمه های سنگین به مبدا سفر بازگردانده شود. البته با توجه به قرمز بودن بیشتر شهرهای کشور که ممکن است بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت رنگ برخی شهرها سیاه شوند، جریمه فعلی که برای عبور و مرور از و به این شهرها در نظر گرفته شده یک میلیون تومان خواهد بود.

البته اگر رانندگان از آزادراه ها یا محورهای مواصلاتی کمربندی استفاده کنند ممکن است مشمول این جرایم نشوند اما با توجه به قرمز بودن رنگ کشور از نظر شیوع ویروس کرونا، هیچ یک از مردم نمی توانند به راحتی و بدون جریمه از شهر خود خارج شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1617

به "آخرین شرایط سفرهای جاده ای در موج چهارم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط سفرهای جاده ای در موج چهارم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید