تور هلند: اصفهان با یاری هلندی ها به شهر دوچرخه ها تبدیل می گردد

به گزارش مجله جاودان، شهرداری اصفهان با گروهی هلندی وارد تعامل شده است تا زیرساخت های علمی و فنی لازم را جهت اینکه اصفهان به شهر دوچرخه ها تبدیل گردد فراهم کند.

تور هلند: اصفهان با یاری هلندی ها به شهر دوچرخه ها تبدیل می گردد

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اینکه شهرداری نیشابور و اصفهان برترین عملکرد را برای احداث جهتهای ویژه و ایمن دوچرخه سواری داشته اند، گفت:

در نیشابور شهرداری جک هایی را به اتوبوس ها وصل نموده است تا دوچرخه سوارها بتوانند جهتی را با اتوبوس طی نمایند؛ بعلاوه در اصفهان روز سه شنبه های بدون خودرو، خیابان چهارباغ را به روی خودروها بسته و 100 کیلومتر جهت ایمن دوچرخه سواری ایجاد می گردد ضمن اینکه شهردار اصفهان قول داده است که این جهت را دو برابر کند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران تا به امروز به صورت جدی به این موضوع نپرداخته است گفت که در منطقه 8 تهران منطقه نارمک جهتهای دوچرخه سواری ایجاد شده ولی این جهتها خیلی جدی گرفته نشده و درحال حاضر نیز از آن ها به صورت جدی استفاده نمی گردد.

درویش اضافه نمود که اخیرا شهرداری تهران رویکرد جدیدی را پیش گرفته و اعلام نموده است که تا سرانجام مهرماه در منطقه 12 جهت ایمن دوچرخه سواری ایجاد می نماید و جهت را به روی همه ترددهای موتوری می بندد.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست تاکید نمود که مسئله ای که در احداث جهتهای ویژه دوچرخه سواری مهم است این است که جهتها فانتزی نبوده و به یکدیگر متصل باشند تا افراد بتوانند جهتی طولانی را با امنیت کامل با دوچرخه طی نمایند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران اعلام نموده است که میخواهد خیابان ولیعصر (عج) را به بزرگ ترین پیاده راه خاورمیانه تبدیل کند گفت:

در خیابان 17 شهریور اقدامات مناسبی در راستای استفاده از دوچرخه اجرا شده است و امیدوارم این اقدامات تداوم داشته باشد.

دویش در سرانجام گفت که در استان های یزد، تبریز، مشهد و سیرجان اقدامات خوبی برای استفاده از دوچرخه انجام گرفته است که امیدوارم این اقدامات ادامه داشته و در سایر استان ها انجام گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1934

به "تور هلند: اصفهان با یاری هلندی ها به شهر دوچرخه ها تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هلند: اصفهان با یاری هلندی ها به شهر دوچرخه ها تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید