اعلام ویژه برنامه های کانون پرورشی فکری استان تهران برای نوجوانان

به گزارش مجله جاودان، ویژه برنامه های گرامی داشت روز جهانی معلولان و هفته بچه ها و نوجوانان با احتیاج های ویژه با شعار با توانایی های متفاوت، آینده را خواهیم ساخت در تمامی مراکز فرهنگی هنری کانون استان تهران برگزار می گردد.

اعلام ویژه برنامه های کانون پرورشی فکری استان تهران برای نوجوانان

به گزارش خبرنگاران، ویژه برنامه های گرامی داشت روز جهانی معلولان و هفته بچه ها و نوجوانان با نیازهای ویژه 13 لغایت 20 آذر 99 با شعاربا توانایی های متفاوت، آینده را خواهیم ساخت در تمامی مراکز فرهنگی هنری کانون استان تهران در ده عنوان فعالیت طراحی شده و به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل کانون استان تهران با اشاره به فعالیت پنج مرکز فرهنگی هنری فراگیر کانون استان تهران از سال1380 و آموزش مربیان ادبی، فرهنگی و هنری در این زمینه،گفت: این مراکز به لحاظ ساختمان و ایمنی برای بچه ها و نوجوانان دارای نیازهای ویژه طراحی شده، امکانات این مراکز از نظر تجهیزات فرهنگی هنری، همچنین منابع مطالعاتی و فعالیت های ادبی، فرهنگی و هنری برای بچه ها و نوجوانان با نیازهای ویژه در کنار سایر اعضا مناسب سازی شده است.

فاطمه تنهایی با بیان اینکه فراوری کتاب گویا به عنوان منبع مطالعاتی بچه ها و نوجوانان دارای نیازهای ویژه، از برنامه های مصوب استان تهران در امسال است،گفت: سه عنوان کتاب حلزون من گم شده، مثل چشم های بابا و نگهبان چشمه از انتشارات کانون پرورش فکری بچه ها ونوجوانان است که برای اولین بار توسط کانون استان تهران به شکل فایل صوتی درآمده و محتوای آن در برگیرنده بخشی از زندگی افراد دارای نیازهای ویژه است.

مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان تهران ،گفت: نشست مجازی با موضوع تبیین و آنالیز دغدغه های فرهنگی حوزه بچه ها و نوجوانان با نیازهای ویژه در بستر سایت کانون پرورش فکری استان تهران با حضور عزت الله الوندی داستان نویس، شاعر و مانلی منوچهری تصویرگر از فعالان فرهنگی حوزه بچه ها و نوجوانان 19 آذر 99 برگزار خواهد شد.

تنهایی با تاکید بر اهمیت شکل گیری خودآگاهی و آشنایی با توانمندی ها و محدودیت های فردی در دوره کودکی و نوجوانی، تعامل و همکاری هر چه بیشتر اعضا عادی و اعضا با نیازهای ویژه در مراکز کانون استان تهران را نقطه عطف فعالیت مراکز فراگیر استان تهران دانست و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه مجازی از آثار هنری (نقاشی، نمایش عروسکی ،سرود اعضای با نیازهای ویژه) و انتشار در صفحه مجازی استان تهران را از دیگر برنامه های این مناسبت است.

وی اضافه کرد: خرید کتاب ویژه مراکز فراگیر ، تهیه کلیپ کوتاه قصه گویی با زبان اشاره و انتشار در صفحات مجازی استان تهران و تاکید بر توجه مراکز کانون در بهره گیری از موضوعات متنوع مرتبط با بچه ها و نوجوانان دارای نیازهای ویژه در اجرای فعالیتهای عمومی (معرفی کتاب ، معرفی شخصیت و سرزمین) مراکز از جمله برنامه های این هفته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان تهران با اشاره به حضور بچه ها و نوجوانان توانمند دارای نیازهای ویژه در مراکز فراگیر استان تهران، توضیح داد: برای آشنایی بیشتر با توانمندی و قابلیت های فردی این جامعه هدف، با ساخت کلیپ سعی در معرفی استعدادهای سه نفر از این بچه ها و نوجوانان شده است.

وی توضیح داد: دومین پاتوق قصه گویی طهران تبادل نظر زنده اینستاگرامی با علی خانجانی استاد و پژوهشگر قصه گویی در دو محور معرفی کتاب مجموعه 16 جلدی فرهنگ قصه شناسی یلدا و قصه گویی برای بچه ها با نیازهای ویژه که 16 آذر 99 همراه با رابط ناشنوا اجرا می گردد، از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

همچنین علاقه مندان به نگارش ادبی می توانند، آثار خود را در قالب شعر و داستان با موضوع افراد با نیازهای ویژه به رشته تحریر درآورده و به واحد ادبی کانون استان تهران ارسال نمایند.

مدیر کل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان تهران در ادامه اضافه کرد:مشارکت با آموزش پرورش استثنایی شهر تهران در برگزاری جشنواره فرهنگی هنری به مناسبت روز جهانی معلولین از دیگر برنامه های کانون استان تهران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1379

به "اعلام ویژه برنامه های کانون پرورشی فکری استان تهران برای نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام ویژه برنامه های کانون پرورشی فکری استان تهران برای نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید