بازدید مشترک دادستان و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست از تالاب انزلی

به گزارش مجله جاودان، دادستان شهرستان بندرانزلی به اتفاق سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان از تالاب بین المللی انزلی و پناهگاه حیات وحش سرخانکل بازدید بعمل آورد.

بازدید مشترک دادستان و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست از تالاب انزلی

به گزارش خبرنگاران گیلان، عظیم نوحی دادستان انزلی در حاشیه بازدید میدانی از تالاب انزلی و پناهگاه حیات وحش سرخانکل گفت: دادستانی و مجموعه دادگستری شهرستان با تمام جدیت و توان حقوق زیست محیطی عامه مردم را پیگیری کرده و از اداره حفاظت محیط زیست انزلی در راستای احیا و حفاظت از تالاب انزلی حمایت خواهد کرد.

سید فرشید فلاح نیز ضمن همراهی دادستان در این بازدید، گزارشات دقیق و کارشناسی این اداره را جهت حفظ و احیای تالاب بین المللی انزلی ارائه داد.

وی احیا و حفاظت از تالاب بین المللی انزلی را مستلزم همفکری و پشتیبانی همه دستگاه های اجرایی و حمایت دستگاه قضا دانست و ادامه داد: شرایط کنونی تالاب محصول اقدامات غیرکارشناسی و ناهماهنگی برخی از ارگان ها و دستگاه ها است و جهت احیا و حفظ تالاب بایستی از اقدامات انفرادی، جداگانه و غیرکارشناسی پرهیز شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بندرانزلی کاهش چشمگیر سطح آب تالاب را در سال های اخیر زنگ خطری برای خشک شدن تالاب دانست و اضافه نمود: مدیریت تالاب بین المللی انزلی نیازمند برنامه ای مدون و علمی است تا فرایند نابودی تالاب هرچه سریعتر متوقف شود.

وی همچنین با اعلام اینکه گیاه مهاجم سنبل آبی تهدید جدی برای بوم سازگان های آبی استان به ویژه تالاب های انزلی است، اضافه نمود: جمع آوری این گیاه مهاجم در بهبود شرایط زیستی تالاب انزلی موثر خواهد بود و فاز دوم جمع آوری این گیاه مهاجم اردیبهشت ماه سال آینده آغاز خواهد شد.

گفتنی است تالاب انزلی بعنوان یکی از زیست بوم های ارزشمند وطبیعی، مهار کننده سیل های ویرانگر، تعدیل کننده آب و هوای منطقه و زیستگاه گونه های زیادی از آبزیان، پرندگان و گیاهان است که سال 1354 در فهرست تالاب های بین المللی کنوانسیون رامسر به ثبت رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1584

به "بازدید مشترک دادستان و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست از تالاب انزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مشترک دادستان و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست از تالاب انزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید