با یک میلیارد تومان در کجای تهران خانه بخریم؟

به گزارش مجله جاودان، به گزارش خبرنگاران، آپارتمان های تا یک میلیارد تومان در تهران را می توان در گروه آپارتمان های قیمت مناسب یا به عبارت دیگر آپارتمان های متناسب با بودجه خانه اولی ها دسته بندی کرد.

با یک میلیارد تومان در کجای تهران خانه بخریم؟

آنالیز فایل های موجود نزد واسطه ها و آنچه در موتورهای جست وجوی آگهی ملکی ثبت شده است، حکایت از آن دارد که در چند منطقه تهران امکان خرید آپارتمان نقلی با قیمت حداکثر یک میلیارد تومان وجود دارد.

منطقه 4 و نیز منطقه ها 7 تا 15 را می توان به عنوان کانون عرضه خانه های تا یک میلیارد تومان معرفی کرد. البته در منطقه ها 16 به پایین نیز دامنه قیمت مسکن در محدوده ای است که عرضه چنین واحدهایی در این نقاط نیز مقدور است اما در حال حاضر عرضه واحد مسکونی برای فروش در این منطقه ها بسیار اندک است.

مساحت واحدهای مسکونی تا یک میلیارد تومان که اکنون در بازار مسکن موجود هستند، اغلب بین 40 تا حداکثر 60 مترمربع است و بسیاری از آنها سن بنای دو رقمی دارند.

از آنجا که شرط سن بنای مجاز برای دریافت وام مسکن از حدود دو سال قبل تغییر نموده است، اکنون این امکان وجود دارد که متقاضیان مسکن با استفاده از وام 400 میلیونی از محل اوراق که به زوجین پرداخت می گردد، خانه هایی با سن بنای تا 25 سال از تاریخ صدور جواز ساخت را خریداری نمایند. به این ترتیب امکان خرید خانه های میانسال و قدیمی با وام مسکن وجود دارد.

هرچند سقف وام موجود همچنان تناسبی با شرایط قیمت مسکن ندارد و نسبت تسهیلات به ارزش املاک بسیار پایین تر از محدوده منطقی است، اما فعلا تنها راستا مطمئن برای خانه دار شدن پیش روی خانه اولی ها همین وام و تنها گزینه مطلوب نیز خانه های قدیمی بازسازی شده یا نیازمند بازسازی است.

منبع: دنیای اقتصاد

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه بازار مسکن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1938

به "با یک میلیارد تومان در کجای تهران خانه بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یک میلیارد تومان در کجای تهران خانه بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید