بهترین فیلم های دی کاپریو بر اساس رتبه IMDB (معرفی 15 فیلم)

به گزارش مجله جاودان، خبرنگاران | سرویس فرهنگ و هنر - لئوناردو دی کاپریو در حال حاضر یکی از فوق خبرنگاران های دنیای هالیوود است. حتی برای آن ها که خیلی اهل سینما نباشند هم نامش کنار تایتانیک پیوند خورده و آشناست. البته شهرت دی کاپریو صرفا در سینما خلاصه نمی گردد. کار های بشردوستانه و دل مشغولی هایش برای طبیعت باعث شد در سال 2014 از سوی سازمان ملل متحد به عنوان سفیر صلح برگزیده گردد. او تا به حال نامزد دریافت 161 جایزه و برنده 54 جایزه از جشنواره های مختلف سینمایی شده است.

بهترین فیلم های دی کاپریو بر اساس رتبه IMDB (معرفی 15 فیلم)

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

بیوگرافی لئونادرو دی کاپریو

لئوناردو ویلهلم دی کاپریو (Leonardo Wilhelm DiCaprio) در یازده نوامبر 1974 در لس آنجلس دیده به دنیا گشود. در پانزده سالگی با یک سریال تلویزیونی کار خود را آغاز کرد. دو سال بعد یعنی در سال 1991 با فیلم علمی تخیلی مخلوقات پا به عرصه سینما گذاشت. یک سال بعد توسط رابرت دنیرو برای بازی در فیلم زندگی این پسر انتخاب شد و اولین همکاری اش را در کنار یکی از عظیمان سینما تجربه کرد.

سال 1993 جهشی که منتظرش بود رخ داد. او برای بازی در فیلم چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد در کنار جانی دپ و در نقش یک معلول ذهنی، استعداد ذاتی اش را به منصه ظهور رساند و در حالیکه فقط نوزده سال داشت، کاندید اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. در 1996 برای فیلم رومئو و ژولیت برنده خرس نقره ای جشنواره برلین شد.

اوج درخشش و شهرت دی کاپریو در 1997 بود. جیمز کامرون و تایتانیک او را به فوق خبرنگاران هالیوود تبدیل کردند. او برای این فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب شد. سیر صعودی پیشرفت دی کاپریو لحظه ای متوقف نشد تا همه کوششهایش به ثمر بنشیند و سال 2016 او برای فیلم تحسین شده بازگشته برنده دو جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد شود.

بهترین فیلم های دی کاپریو از نگاه مخاطبان IMDB

در ادامه از بهترین فیلم هایی که در این 28 سال جنگندگی و کوشش دیکاپریو، بیشتر درخشیدند برایتان خواهیم گفت. توجه داشته باشید لطفا این فهرست بصورت معکوس پیش می رود.

15. جاده انقلابی (2008 Revolutionary Road)

 • 7.3/10 IMDB
 • کارگردان: سام مندس

دی کاپریو در درام رمانتیک مندس یک بار دیگر مقابل کیت وینسلت نهاده شد. اما با روایتی متفاوت از عشقی که در تایتانیک شاهدش بودیم. عشقی که در سراشیبی نهاده شده و باید برای نجاتش کوشش کرد. این فیلم نامزد یک جایزه اسکار و چهار گلدن گلوب شد. دی کاپریو نامزد دریافت بهترین بازیگر مرد فیلم درام شد، در حالی که کیت وینسلت برنده گلدن گلوب بود.

14. گتسبی عظیم (The Great Gatsby 2013)

 • IMDB 7.3 /10
 • کارگردان: باز لورمن

این درام عاشقانه و خوش ساخت، بر اساس رمانی به همین نام فراوری شده و به زندگی یک میلیونر می پردازد. فیلمی که برنده دو جایزه اسکار بهترین طراحی صحنه و لباس شد، ولی از لحاظ مضمون، بیش از منتقدان با استقبال فراوان مخاطبان روبرو شده است. این اثر که انگار نهایت سعی خود را نموده که امانتداری به جزئیات داستان را رعایت نکند، با روایت پر زرق و برق زندگی گتسبی و عشق بی حد و حصرش به دیزی، خالق تصاویری باشد که به شدت به مذاق بیننده خوش می آید. دی کاپریو در ایفای نقش گتسبی، بسیار خوب ظاهر شد و توانست برنده اکتای بهترین بازیگر نقش اول مرد شود.

13. هوانورد (2004 The Aviator)

 • 7.5/10 IMDB
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی

درام بیوگرافی هوانورد بر اساس بخشی از زندگی کارگردان مشهور آمریکایی هاوارد هیوز فراوری شده است. هیوز که علاوه بر سینما، در هوانوردی هم نام آشنا بود؛ به اختلال وسواس فکری عملی (OCD) دچار شد. این فیلم که به دهه بیست و سی هالیوود بر می شود، توانست پنج اسکار و سه گلدن گلوب برای سازندگانش به ارمغان بیاورد. دی کاپریو در نقش هیوز شگفت انگیز بود. اجرای نقش یک بیمار OCD به قدری باورپذیر بود که حسرت اسکار نگرفتن برای این نقش تا ابد بر ذهن هوادارانش حک شد، چراکه او نامزد اسکار و بفتای نقش اول مرد بود و برنده گلدن گلوب و جایزه ام تی وی در همین رشته شد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های راسل کرو؛ معرفی 15 فیلم برتر

12. دارودسته های نیویورکی (2002 Gangs of New York)

 • 7.6/10 IMDB
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی

درامای جنایی بلندی که یک بار دیگر خارق العاده بودن اسکورسیزی را به نمایش گذاشت و این اثر را کاندید 10 جایزه اسکار کرد و در گلدن گلوب و بفتا نیز درخشید. داستان درگیری نیرو های بومی و مهاجران ایرلندی نیویورک را در 1800 شاهد هستیم. شانزده سال گذشته و دی کاپریو ایرلندی برای انتقام از قاتل پدرش به شهر بازگشته است. روایت تاثیرگذار اسکورسیزی بسیار مورد تحسین نهاده شد، اما چیزی که بیشتر نظرات را به خود جلب کرد بازی های درخشان فیلم بود. فیلمی که قطعا یکی از بهترین فیلم های دی کاپریوست.

11. چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد؟ (Whats Eating Gilbert Grape 1993)

 • 7.8/10 IMDB
 • کارگردان: لاسه هالستروم

درام چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می دهد؟ اولین حضور چشمگیر و تماشایی دی کاپریو در سینمای هالیوود بود. شاید در چند اثر پیش از این هم ناموفق نبود، ولی اجرای بی نقص و تماشایی او در قالب یک معلول ذهنی، به قدری ماهرانه و واقعی جلوه کرد که بعضی همه قابلیت های این اثر را در حضور مؤثر و تاثیرگذار دی کاپریو خلاصه می نمایند. او با این نقش در نوزده سالگی آن هم کنار جانی دپِ با استعداد نشان داد آمده است که برای همواره در ذهن مخاطب بماند. نقشی که برای اولین بار دی کاپریوی جوان را کاندیدای جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد کرد و جایزه نسل نو فیلم سازان نیویورک را برایش به ارمغان آورد.

10. تایتانیک (Titanic 1997)

 • 7.8/10 IMDB
 • کارگردان: جیمز کامرون

درامای عاشقانه کامرون قطعا یک اثر فوق العاده در سینمای دنیا است. اثری که تا به امروز سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای دنیا لقب گرفته و برنده 11 جایزه اسکار شد و در سه رشته دیگر کاندید باقی ماند. بازسازی ماجرای تاینانیک با خیال پردازی های روایی و اجرایی کامرون، توانست اثری بیافریند که علاوه بر نشانه گیری احساسات مخاطب در یک ملودرام حماسی، یک ماجراجویی مهیج را هم برایش رقم بزند. کنار بازی تحسین برانگیز کیت وینسلت که او را نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن کرد، اجرای بی نظیر و فوق العاده دی کاپریو در این فیلم، قابلیت های ذاتی او را بیشتر به سینما نشان داد و راه را برای فوق خبرنگاران شدنش در دنیای هنر هفتم روشن ساخت. او برای تایتانیک نامزد بهترین بازیگر مرد گلدن گلوب و برنده همین رشته در جوایز ام تی وی شد.

9. الماس خونین (2006 Blood Diamond)

 • 8.0/10 IMDB
 • کارگردان: ادوارد زوئیک

تریلر اکشن و ماجراجویانه الماس خونین، همانطور که از اسمش بر می آید، داستان تجارت غیر قانونی الماس است. داستان به 1999 میلادی و کشور آفریقایی سیرالئون برمی شود. در وانفسای جنگ داخلی این کشور، عده ای به تجارت کالای اساسی آن یعنی الماس روی می آورند. دی کاپریو هم یکی از این قاچاقچیان الماس است. نقشی که او را نامزد بهترین بازیگر مرد در دو آموزشگاه اسکار و گلدن گلوب کرد.

8. بازگشته / از گور برخاسته (2015 The Revenant)

 • 8.0/10 IMDB
 • کارگردان: الخاندرو گونزالس ایناریتو

درام ماجراجویانه ایناریتو از کتابی به همین نام نوشته مایک پانک اقتباس شده که زندگینامه واقعی فردی به نام هیو گلاس است. شکارچی که هنگام فرار از دست سرخپوستان توسط یک خرس به شدت زخمی می شود و همراهانش او را به حال خود رها می نمایند و می گریزند. کوشش او برای جنگیدن با شرایط سخت و بازگشت دوباره به زندگی ماجرای عجیبی است که دی کاپریو اجرای آن را به عهده گرفته است. اجرایی که به قول خودش سخت ترین تجربه زندگیش بود و همین تجربه سخت، او را برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد کرد. این فیلم همچنین در 12 رشته نامزد اسکار شد که سه جایزه را از آن خود کرد. در گلدن گلوب هم درخشید و برنده سه جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، و بهترین بازیگر مرد فیلم درام شد. بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد هم مجدد به دی کاپریو اهدا شد تا کلکسیون جوایزش از این فیلم کامل شود.

7. اگه می تونی منو بگیر (Catch Me If You Can 2002)

 • 8.1/10 IMDB
 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ

این فیلم یک درام کمدی جنایی به شمار می آید که بر پایه اتوبیوگرافی شخصی حقیقی به نام فرانک ابگنیل ساخته شده است. این کمدی جنایی جذاب، ماجرایی عجیب و جالب و مهیج از همه ترفند های کلاهبرداری و جعل و حیله های فرار از دست پلیس بوده که او قبل از بیست سالگی به انجام رسانده است. نقش این کلاهبردار باهوش را دی کاپریو بازی می نماید و تام هنکس به عنوان مامور اف بی آی روبروی اوست که هربار در شکلی تازه ظاهر می شود و می گریزد. دی کاپریو برای این فیلم نامزد دریافت بهترین بازیگر فیلم درام گلدن گلوب و کاندید بهترین بازیگر مرد ام تی وی شد.

6. جزیره شاتر (2010 Shutter Island)

 • 8.1/10 IMDB
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی

تریلر روان شناختی رازآلود و ترسناک اسکورسیزی که جز 250 فیلم برتر سایت IMDB هم هست، یک اثر برجسته و در خور توجه به حساب می آید. قصه به بیمارستانی در جزیره شاتر می رسد. جزیره ای محصور در آب که محل نگهداری و درمان بیماران روانی خطرناک است. دی کاپریو و همکارش به عنوان دو کاراگاه پلیس در جستجوی زنی که مرتکب قتل سه فرزند خود شده وارد این جزیره مخوف می شوند. روایت یک فیلم نوآر از دهه 50 میلادی، بحران هویت، پارانویا و هیجانات استرس زا، در کنار بازی همواره خوب دی کاپریو ، از این فیلم یک اثر بی نظیر ساخته که به دلیل زمان اکرانش به اسکار نرسید، اما دی کاپریو را سال بعدش نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره ساترن کرد و بی شک به عنوان یکی از بهترین فیلم های دی کاپریو تا همواره ثبت شد.

5. گرگ وال استریت (The Wolf of Wall Street 2013)

 • 8.2/10 IMDB
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی

این درامای جنایی با تم کمدی سیاه، زندگی نامه جردن بلفورت دلال سهام نیویورکی است. شخصی که ایفای نقشش را بر عهده دی کاپریو گذاشته اند. بلفورت از صفر آغاز کرد، باخت، و دوباره بلند شد تا به ثروت برسد. با این حال راه انتخابی او، جاده سفیدی نبود و او را همراه موجی از فساد کرد. نقش آفرینی بی نظیر دی کاپریو در فیلمی که خود یکی از تهیه نمایندگانش هم بود، بسیار مورد تحسین نهاده شد. پنجمین همکاری دی کاپریو و اسکورسیزی در پنج رشته نامزد اسکار شد که یکی از آن ها بازیگر نقش اول مرد برای دیکاپریو بود. او همچنین برنده جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول مرد موزیکال یا کمدی و نامزد بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. جایزه سینمایی ام تی وی و انجمن منتقدان او را به عنوان بهترین بازیگر مرد در فیلم های کمدی برنده اعلام کردند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های جنایی سال 2018

4. جانگوی رها شده از بند (Django Unchained 2012)

 • 8.4/10 IMDB
 • کارگردان: کوئینتین تارانتینو

این درامای وسترن که کاملا به سبک تارانتینو روایت می شود. این داستان، قصه برده ای است که به تازگی به یاری شخصی آزاد شده و در حال یافتن همسرش که او هم به بردگی گرفته شده، به مزرعه ای می رسد که صاحب آن دی کاپریو است. این فیلم توانست در لیست نامزدهای دریافت 5 جایزه اسکار قرار بگیرد و در نهایت برنده بهترین فیلم اسکار شود. دی کاپریو برای این فیلم نامزد دریافت بهترین بازیگر مکمل مرد از گلدن گلوب و نامزد جایزه ام تی وی برای بهترین بازیگر نقش منفی مرد شد.

3. مردگان (2006 The Departed)

 • 8.5/10 IMDB
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی

درامای جنایی و رازآلود اسکورسیزی برنده چهار جایزه اسکار و برنده بهترین کارگردانی گلدن گلوب و جزء 250 فیلم برتر IMDB است. دی کاپریو در این فیلم در نقش پلیسی ظاهر می شود که به باند تبهکاری نفوذ می نماید و از طرفی شخص دیگری (مت دیمن) به عنوان جاسوس این باند وارد اداره پلیس می شود. کشمکش های جالب فیلم در شناسایی فرد جاسوس و به دام انداختن اوست. اما فارغ از مضمون جنایی، مفهوم قهرمان و ضد قهرمان در این فیلم نمود بسیاری دارد. لئوناردو دی کاپریو برای این فیلم نامزد بهترین بازیگر نقش اول از دو آموزشگاه گلدن گلوب و بفتا شد.

2. تلقین (2010 Inception)

 • 8.8/10 IMDB
 • کارگردان: کریستوفر نولان

شاهکار علمی تخیلی، اکشن و حادثه ای کریستوفر نولان که به گقته خودش ایده و نگارشش ده سال زمان برد، صاحب چهار جایزه اسکار و کاندید چهار رشته دیگر شد. فیلمی که میان حقیقت و رویا در رفت و آمد است. دی کاپریو در این اثر در نقش سارقی است که کارش دزدیدن افکار دیگران است. به نوعی او فکر دیگران را می خواند و خصوصا در زمینه های سیاسی و تجاری، این تفکرات مهم و اسرار ذهنی را به دیگران می فروشد. حال ورق برگشته و او باید به جاسازی ایده ای در ذهن دیگری بپردازد. مضمون فیلم همینقدر عجیب و جالب است، ولی این همه ماجرا نیست وقتی مخاطب با خاتمه فیلم ذهنش غرق سوالات متفاوت می شود. دی کاپریو برای این فیلم نامزد دو جایزه ام تی وی و ساترن شده و در جایزه برگزیده مردم هم نامزد محبوب ترین بازیگر مرد برای این فیلم شد.

1. روزی روزگاری هالیوود (2019 Once Upon a. Time … in Hollywood)

 • 9.6/10 IMDB
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو

جدیدترین اثر تارانتینو، درامی جنایی در قالب کمدی تاریک است. داستان این فیلم به اواخر دهه شصت میلادی و فضای همان دوران برمی شود. یک بازیگر رو به افول (دی کاپریو) به همراه دوست بدلکارش (برد پیت) می خواهد برای بازگشت به روز های اوج کوشش کند و همه این اتفاق ساده را باید در پرداخت بی نظیر تارانتینویی و بازی های جذاب برد پیت و دی کاپریو در کنار آل پاچینو جستجو کنید. شخصیت دی کاپریو در این فیلم از بازیگر امریکایی برت رینولدز اقتباس شده است. با اینکه مدت زیادی از اکران این فیلم در جشنواره کن نمی گذرد و هنوز چند روزی تا اکران نهایی اش در سینماهای دنیا باقی مانده است، با تحسین فراوان منتقدان خصوصا در زمینه های کارگردانی و بازیگری روبرو شده و توانسته در فهرست بهترین فیلم های دی کاپریو خودنمایی کند.

سخن آخر

به جرات می توان گفت دی کاپریو بازیگری است که در کارنامه هنریش فیلم بد وجود ندارد. حتی در فیلمنامه هایی که از نظر ساختاری ضعیف عمل کردند هم شاهد درخشش او در اجرای نقش بودیم. انتخاب یکی از بهترین فیلم های دی کاپریو از میان همه کار های خوبِ او کار آسانی نیست. سعی ما در این مطلب بر این بود از میان محبوب ترین نقش آفرینی های این بازیگر مستعد و با قابلیت سینما، تعدادی را مورد آنالیز قرار دهیم. علاوه بر دیکاپریو، پیشنهاد می کنیم بهترین فیلم های جانی دپ، یکی دیگر از بهترین های هالیوود را نیز از دست ندهید. بی صبرانه در انتظار دریافت نقطه نظرات شما پیرامون بهترین فیلم های این بازیگر برجسته و نام آشنای هالیوود هستیم.

منبع: setare.com
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1626

به "بهترین فیلم های دی کاپریو بر اساس رتبه IMDB (معرفی 15 فیلم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم های دی کاپریو بر اساس رتبه IMDB (معرفی 15 فیلم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید