تابلوی تمبر دنیا پهلوان تختی به موزه ارتباطات سپرده شد

به گزارش مجله جاودان، ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، تابلوی تمبر دنیا پهلوان تختی به موزه ارتباطات سپرده شد.

تابلوی تمبر دنیا پهلوان تختی به موزه ارتباطات سپرده شد

حسن عمیدی، در آیین اهدای تابلوی تمبر جهان پهلوان تختی به موزه ارتباطات که با حضور امیرحسین کریمی رئیس شورای فرهنگی پست، اکبر حیدری همدوره تختی و قهرمان المپیک برنز توکیو 1964، هادی عامل، پیشکسوت کشتی و گزارشگر مسابقات کشتی، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی برگزار گردید، گفت: این رویداد کار ارزشمند و فرهنگی موثری است که فدراسیون کشتی انجام داد و در موزه ارتباطات کشور برای همواره به یادگار خواهد ماند.

عمیدی با اشاره به اینکه باید قدر پهلوانان و قهرمانان و کسانی که الگوی جامعه هستند را بدانیم، ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با سرلوحه قرار دادن کارهایی مانند تابلوی تمبر جهان پهلوان تختی، یاد این پهلوان کشور را برای آیندگان زنده نگه داریم و این یادگار ارزشمندی را که به امانت گرفتیم برای نسل های بعدی کشورمان حفظ و به نمایش بگذاریم.

مدیرکل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست با رسانه خواندن غلامرضا تختی به عنوان اسطوره ورزش و فرهنگ و اخلاق عنوان داشت: معتقدم علاوه بر اینکه تختی یک ورزشکار بسیار ارزشمند بود یک رسانه است، از این جهت که فرهنگ پهلوانی و فرهنگ انسانیت ایران و ایرانی را به تمام جهان نشان می دهد و از این جهت نسل آینده ما باید او را به خوبی بشناسد.

تمبر اختصاصی جهان پهلوان تختی که سال گذشته همزمان با پنجاه و سومین سالگرد درگذشت تختی در فدراسیون کشتی رونمایی شد، برای نگهداری و حفاظت به عنوان میراث فرهنگی و ورزشی کشور به موزه ارتباطات اهدا شد.

تمبر اختصاصی جهان پهلوان تختی سال گذشته همزمان با پنجاه و سومین سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی در فدراسیون کشتی با حضور رمضانعلی سبحانی فر مدیرعامل شرکت ملی پست و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران رونمایی شد.

غلامرضا تختی قهرمانی مردم دار و متواضع و به عنوان شخصیتی مردمی و محبوب بحساب می آمد که علاوه بر قهرمانی در مسابقات مختلف کشتی، به دلیل ورود به مسائل مربوط به مردم از جمله امور خیریه و عام المنفعه، معروفیت و اعتبار خاصی پیدا نموده بود. این پهلوان مردمی پس از سالها افتخار آفرینی در عرصه ورزش کشتی در 37 سالگی درگذشت. تمبر یادبود جهان پهلوان تختی نیز سال 1366 به وسیله پست ایران چاپ و منتشر شده بود.

منبع: همگردی
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2082

به "تابلوی تمبر دنیا پهلوان تختی به موزه ارتباطات سپرده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابلوی تمبر دنیا پهلوان تختی به موزه ارتباطات سپرده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید