تمیز و پاک کردن لکه های روی آینه با نوشابه

به گزارش مجله جاودان، تمیز کردن و پاک کردن لکه های آینه برای بعضی از افراد سخت و سخت است، از این رو قصد داریم روش های خانگی فوق العاده برای تمیز کردن لک های آینه را مطرح کنیم.

تمیز و پاک کردن لکه های روی آینه با نوشابه

به گزارش خبرنگاران به نقل از قطره ،ممکن است شما نیز با تمیز کردن آینه های خانه تان و نماندن لکه روی آن مشکل داشته باشید در این بخش با روش تمیز کردن آینه آشنا می شوید. می خواهید بدانید که چگونه آینه های خود را درخشان نگه دارید؟ در ادامه، راهنمای ما برای تمیز کردن آینه ها آورده شده است.

1. سرکه سفید:

یک فنجان سرکه را به چهار فنجان آب ولرم اضافه کنید. این محلول را در یک بطری اسپری بریزید، حالا می توانید آن را به آینه بزنید

. برای تمیز کردن آینه های خود از یک پارچه نخی یا روزنامه بهره ببرید حالا می توانید درخشش و وضوح شگفت انگیزی را به آینه خود بدهید.

2. بوراکس برای تمیز کردن آینه:

بوراکس یک پاک کننده عالی است. با مخلوط کردن 3 فنجان آب و 2 قاشق غذاخوری بوراکس یک محلول را تهیه می کنید. برای پاک کردن آینه و حذف رگه ها و لکه های آن از یک اسفنج تمیز بهره ببرید.

3. فیلتر قهوه برای تمیز کردن آینه:

این یک روش غیر معمول اما عالی، برای تمیز کردن آینه ها است. این یک محصول بدون کرک و پرز است، که تمام نشانه های خراشیده و رگه ها را از آینه شما پاک می نماید.استفاده از یک فیلتر قهوه برای داشتن آینه ای درخشان ضروری است.

4. کرم اصلاح برای تمیز کردن آینه :

تمیز کردن آینه با یک کرم اصلاح نه تنها تمیز می نماید، بلکه تمام رگه ها و لک ها را نیز پاک می نماید همچنین، یک ضد عفونی کننده ای است که که باعث دفع شدن بخار می گردد. با استفاده از یک دستمال کاغذی، کرم اصلاح را بر روی لک های آینه بمالید سپس دستمال کاغذی ای را خیس کنید و آینه را پاک کنید.

5. آستون برای پاک کردن لکه های آینه:

برای حذف این لکه های سخت از آینه، یک پنبه آغشته شده در آستون بهره ببرید. به راحتی روی آینه بمالید، مطمئن شوید که فشار برای آینه تان قابل تحمل است.

6. تیغ تک لبه برای پاک کردن لکه آینه:

بعضی از پاک کننده های آینه، بعضی از لک های چسب ناک روی آینه را از بین نمی برد. تیغ تک لبه می تواند این کار را انجام دهد، بعد از آن لک را با پاک کننده ها بشورید.

7. صابون ظرفشویی و زدن الکل برای پاک کردن آینه :

1 قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی یا مواد شوینده و 1 فنجان الکل مخلوط نموده و در 1 فنجان آب اضافه کنید. مخلوط حاصله را در یک بطری اسپری بریزید، سپس محلول را بر روی آینه بزنید و آن را با استفاده از پارچه بدون کرک پاک کنید.

8. خوشبو کننده های هوا برای پاک کردن لکه:

خوشبو کننده هوای مورد علاقه خود را بر روی آینه اسپری کنید و آن را با یک دستمال کاغذی پاک کنید. این خوشبو کننده هوا نه تنها لکه های خیره کننده را از آینه حذف می نماید، بلکه عطر شگفت انگیزی را به آن می دهد.

9. چای برای پاک کردن سطح آینه:

برای دریافت درخشش زیبا، یک فنجان چای سنگین را امتحان کنید. کمی چای را در ظرفی بریزید و اجازه دهید خنک گردد. پارچه ای نرم را که در چای دم شده فرو ببرید و برای پاک کردن سطح آینه بهره ببرید. سپس آینه خود را با یک پارچه خشک و نرم پاک کنید و یک درخشش را از آینه خود دریافت کنید.

10. نشاسته ذرت برای پاک کردن آینه:

برای داشتن آینه های تمیز، یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و یک چهارم (4 فنجان) آب را مخلوط کنید. برای پاک کردن آینه ها از یک پارچه تمیز بهره ببرید.

11. روزنامه و گوش پاک کن برای تمیز کردن لبه آینه:

برای دسترسی به گوشه های سخت و لبه های آینه خود از این مورد بهره ببرید. فقط یک قطعه گوش پاک کن را در هر محلول تمیز کننده بگذارید و آن را در ناحیه های غیر قابل دسترس بکشید، لمس نهایی و خشک شدن را با ورق روزنامه انجام دهید.

12. نوشابه برای تمیز کردن آینه:

سعی کنید از این محصول بدون بو، امن، که به راحتی در دسترس و ارزان است، بهره ببرید. کمی نوشابه را در بطری اسپری بریزید آن را روی آینه اسپری کنید سپس آن را با پارچه نرم خشک کنید.

13.تمیز کردن آینه با جوش شیرین:

کمی جوش شیرین را روی یک پارچه مرطوب یا اسفنجی بریزید و آن را در سراسر آینه بمالید، سپس از یک پارچه تازه و پاک بهره ببرید و آینه را با آب پاک کنید.

14.تمیز کردن آینه با سشوار:

گاهی اوقات ممکن است بخواهید از سرکه و سایر محصولات اسنفاده نکنید. در این مورد، جلو آینه سشوار بگیرید. این کار به سرعت تیرگی و مه و آب انباشته شده روی آینه را حذف می نماید. برای پاک کردن لک ها از یک پارچه نرم بهره ببرید.

15.درخشان کردن آینه با تونر :

از هر تونر صورت مصرف شده یا استفاده نشده برای درخشان کردن آینه بهره ببرید. یک بطری اسپری را با مقداری تونر صورت پر کنید و آن را بر روی شیشه بزنید سپس با یک روزنامه یا پارچه نرم پاک کنید.

16. پاک کردن و تمیز کردن آینه با لیمو :

چند قاشق غذاخوری آب لیمو را به آب اضافه کنید ؛این مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید. این کار آینه شما را به سادگی پاک می نماید و از هر بوی بدی نیز خلاص می شوید.

بایدها:

از محصولات خشن اجتناب کنید.

تمیز کردن آینه هایی که به طور منظم از گرد و غبار و لکه ها و غبارهای طولانی مدت تمیز نشده اند، بسیار سخت تر می گردد.

نبایدها:

از استفاده از پاک کننده های ساینده تجاری خودداری کنید.

اجازه ندهید که مایع در لبه های آینه بماند، چون می تواند سیاه و زنگ زده گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1280

به "تمیز و پاک کردن لکه های روی آینه با نوشابه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمیز و پاک کردن لکه های روی آینه با نوشابه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید