تکلیف قیمت بلیت هواپیما معین می گردد؟

به گزارش مجله جاودان، بر اساس اظهارات وزیر راه و شهرسازی جلسه ای با ایرلاین ها برگزار می گردد تا قیمت بلیت هواپیما را کاهش دهند و حالا باید دید این اتفاق خواهد افتاد یا آنکه مانند جلساتی که وزیر سابق با شرکت های هواپیمایی برگزار کرد، نتیجه ای در بر نخواهد داشت و این مساله بلاتکلیف باقی خواهد ماند؟

تکلیف قیمت بلیت هواپیما معین می گردد؟

قیمت بلیت هواپیما در تیر ماه سال جاری از سوی شرکت های هواپیمایی افزایش حدود 30 درصدی را تجربه کرد و ایرلاین ها نه تنها هیچ توضیحی درباره علت این افزایش قیمت ارائه ندادند بلکه هشدارها و حتی تهدیدهای مسئولان وقت وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری هم کارساز نبود.

افزایش قیمت بلیت هواپیما به گونه ای بود که به عنوان مثال پرواز تهران-مشهد که تا بیش از یک میلیون تومان فروخته می گردد و بعضا شاهد افزایش قیمت آن تا بیش از یک میلیون و 500 هزار تومان هم هستیم، بر اساس نرخ مصوب اعلام شده در آبان ماه سال گذشته حداکثر باید 771 هزار و 200 تومان باشد. بعلاوه سقف نرخ مصوب برای پرواز تهران-شیراز 673 هزار و 700 تومان است در حالی که ایرلاین ها آن را تا بیش از 870 هزار تومان افزایش دادند.

البته رستم قاسمی در نخستین جلسه خود با خبرنگاران به عنوان وزیر راه و شهرسازی به ایسنا خاطرنشان کرد که قیمت بلیت هواپیما به علت رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر در پروازهای داخلی افزایش یافته بود که امیدواریم با بهبود شرایط کشور از نظر شیوع ویروس کرونا و برداشته شدن این محدودیت بتوانیم قیمت بلیت هواپیما را تعدیل کنیم.

وی اضافه نمود: محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا رخ داده است که هم اکنون در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا در حال بحث و آنالیز برای اعمال تغییرات در این پروتکل ها هستیم.

حالا هم که بر اساس پروتکل های نو ابلاغ شده ستاد ملی مقابله با کرونا قرار است از ابتدای آذر ماه محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر در پروازهای داخلی برداشته گردد، روز گذشته وزیر راه و شهرسازی از برگزاری جلسه ای با ایرلاین های برای کاهش قیمت بلیت هواپیما اطلاع داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره قیمت بلیت هواپیما و اینکه چرا تکلیف آن روشن نمی گردد؟ اظهار کرد: فردا جلسه ای با حضور نمایندگان شرکت های هواپیمایی داریم که در آن جلسه تکلیف قیمت بلیت هواپیما را روشن خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا می نماید یا خیر؟ گفت: در این جلسه در پی متقاعد کردن ایرلاین ها برای کاهش قیمت بلیت هواپیما هستیم.

حالا باید دید این جلسه با ایرلاین ها مانند گذشته بی نتیجه به جلسات بعدی موکول خواهد شد یا آنکه وزیر نو نرخ پروازهای داخلی را که مورد انتقاد بسیاری از مردم است را کاهش خواهد داد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1911

به "تکلیف قیمت بلیت هواپیما معین می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف قیمت بلیت هواپیما معین می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید