جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند

به گزارش مجله جاودان، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان همدیگر را به نقض مجدد آتش بس در خطوط مرزی و تیراندازی به سوی اهداف طرفین متهم کردند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل، جمهوری آذربایجان وارمنستان روز یکشنبه باردیگر همدیگر را به نقض آتش بس در خطوط مرزی متهم کردند.

به نوشته خبرگزاری ترند نیوز وزارت دفاع جمهوری آذربایجان مدعی شد که یگان هایی از نیروهای مسلح ارمنستان مواضع این کشور و بعضی دهکده های منطقه را نزدیک منطقه واردهم با گلوله هدف قرار دادند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه خود افزوده که این شلیک ها تلفاتی در برنداشته و شرایط در نقاط مرزی هم اینک آرام است.

وزارت دفاع ارمستان در مقابل، باکو را به نشر اکاذیب متهم کرد. به نوشته خبرگزاری نیوز آرمنیا وزارت دفاع ارمنستان در بیانه ای خاطرنشان کرد که نیروهای این کشور به سمت مواضع ارتش جمهوری آذربایجان هیچ گلوله ای شلیک نکردند و این نیروهای باکو بودند که به طور پراکنده به سمت نیروهای ارمنستان شلیک کردند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز شنبه هم خاطرنشان کرد که درعملیات تفحص جهت یافتن میادین مین در منطقه متوجه شدند که نیروهای ارمنستان حتی روی درختان هم مین گذاری نموده بودند.

آژانس مین روبی جمهوری آذربایجان وابسته به وزارت دفاع این کشور خاطرنشان کرد که نیروهای متخصص در یافتن میادین مین درعملیات خود با مین های ضد نفر کار گذاشته شده بر تنه درختان در جنگل های منطقه خجاوند روبرو شدند.

چندی قبل کفیل نخست وزیر ارمنستان گفت که تنها بخشی از نقشه میادین مین گذاری شده به جمهوری آذربایجان تحویل داده است. نیکل پاشینیان کفیل نخست وزیری ارمنستان گفت که مقام های ارمنستانی تنها بخشی از نقشه میادین مین گذاری شده را به باکو تحویل داده اند ولی آماده گفت وگوهای بیشتر هستند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان چهارم آبان 1399 بعد از 44 روز درگیری، با وساطت روسیه بر سر آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی به توافق رسیدند. بر اساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان در آغ دام، کلبجر و لاچین را تخلیه کند و جهت زمینی از نخجوان به جمهوری آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان هم متعهد شد ضمن توقف عملیات های نظامی، کریدور لاچین را (به عرض پنج کیلومتر) برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه منطقه ها آزادشده به باکو واگذار شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1771

به "جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید