راهپیمایی میلیونی خرچنگ های قرمز

به گزارش مجله جاودان، دریای قرمز جزیره زیبای کریسمس را فراگرفته است، در حالی که ده ها میلیون خرچنگ قرمز برای تولید مثل از جنگل های بارانی به سمت ساحل حرکت می کنند.

راهپیمایی میلیونی خرچنگ های قرمز

به گزارش خبرنگاران، بیش از 65 میلیون خرچنگ قرمز آغاز به سفر سالانه در شمال غربی استرالیای غربی کرده اند که انتظار می رود بزرگترین مهاجرت سالانه در سال های اخیر باشد.

بارش شدیدی باران در روز شنبه قبل از آغاز حرکت، جایی که سخت پوستان فاصله ای 20 کیلومتری به اقیانوس را طی کنند رخ داد.

درک بال، مدیر گونه های بومی جزیره کریسمس گفت که در حال حاضر میلیون ها خرچنگ در حال حرکت هستند.

او به ABC گفت: این فقط چند روز گذشته است، اما مطمئناً به نظر می رسد که این یک مهاجرت بزرگ خواهد بود. ما تعداد بسیار زیادی خرچنگ داریم که پایین می آیند، بنابراین در چند هفته آینده آن را به دقت زیر نظر داریم.

بال اضافه نمود که تعداد خرچنگ ها در مقایسه با سال های گذشته بسیار بیشتر است و تخمین می زند که اندازه جمعیت نسبت به پنج یا شش سال پیش دو برابر شده است.

مهاجرت سالانه خرچنگ قرمز معمولاً در اکتبر یا نوامبر با اولین بارندگی در فصل مرطوب آغاز می شود. خرچنگ های نر لانه های خود را ترک می کنند و به سمت ساحل می روند و ماده ها را در طول راه می برند.

مهاجرت انبوه اغلب باعث ترافیک در جزیره می شود، به طوری که ماشین ها معمولاً به هنگام ازدحام موجودات در جاده ها منحرف می شوند.

برخی از مردم محلی از چنگک برای جارو کردن سخت پوستان از جاده ها و مسیر ها استفاده می کنند.

خرچنگ ها قبل از طلوع فجر در طول جزر و مد در روز های آخر ماه تولید مثل می کنند. اگر بارندگی نزدیک به تاریخ تخم ریزی باشد، خرچنگ ها یا با عجله به سمت اقیانوس می روند یا در لانه های خود باقی می مانند و در ماه بعد مهاجرت می کنند. اما اگر باران زودتر بیاید، آن ها با سرعت آرامتری حرکت می کنند. پس از تولید مثل، خرچنگ های ماده در حفره های خود باقی می مانند و طی پنج یا شش شب متوالی در طول دوره مهاجرت، 100000 تخم را در اقیانوس هند رها می کنند. با رشد تخم ها، حدود دو هفته در لانه های خود منتظر خواهند ماند. یک ماه بعد، بچه خرچنگ های قرمز به ساحل باز می گردند تا به جنگل های استوایی جزیره سفر کنند.

با این حال، اکثریت قریب به اتفاق لارو ها طعمه ماهی ها، سفره ماهی ها و کوسه های غول پیکر می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2178

به "راهپیمایی میلیونی خرچنگ های قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهپیمایی میلیونی خرچنگ های قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید