عبدالله: کوشش های صلح این بار از همه افغانستان نمایندگی می نماید

به گزارش مجله جاودان، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در گفت وگو با نمایندگان ویژه کشورهای اروپایی گفت که کوشش های صلح این بار کابل محور نیست و از تمام افغانستان نمایندگی می نماید.

عبدالله: کوشش های صلح این بار از همه افغانستان نمایندگی می نماید

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در ویدئو کنفرانس با کننده ویژه اتحادیه اروپا، کنندگان ویژه انگلیس، آلمان، نروژ، هلند و فنلاند برای افغانستان و رئیس انستیتو صلح اروپا درباره فرایند صلح افغانستان گفت وگو کرد.

عبدالله با انتشار پیامی در فیسبوک نوشت که در این ملاقات به طرف های اروپایی درباره کوشش های صلح، دیدگاه ها و اصول شورای عالی مصالحه و آخرین پیشرفت ها و موانع برای آغاز مذاکرات و دست یافتن به صلح دائمی اطلاعات داد.

وی همچنین تاکید نمود که پس از امضای توافقنامه سیاسی با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در سطح داخلی اجماع ایجاد شده و کشورهای منطقه و شرکای بین المللی افغانستان نیز از کوشش ها حمایت می کنند.

عبدالله توضیح داد که کوشش های صلح ا ین بار کابل محور نیست بلکه از تمام افغانستان کنندگی می نماید و هیئت مذاکره کننده فراگیر افغانستان آماده است تا مذاکرات را با طالبان آغاز کند و دولت نیز متعهد است تا زندانیان طالبان را آزاد کند.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان با اظهار اینکه حملات طالبان در روزهای اخیر تشدید شده نیز تاکید نمود که کاهش خشونت یکی از اصول مهم برای موفقیت کوشش ها برای صلح به شمار می رود و طالبان باید در این زمینه بزودی اقدام کنند.

عبدالله در حالی از ایجاد اجماع سیاسی پس از امضای توافقنامه تشکیل دولت مشارکتی می گوید که بعضی احزاب و جریان های سیاسی از جمله حزب جمعیت اسلامی از بزرگترین احزاب افغانستان با این توافق مخالف است و آن را مشروعیت بخشی به نتیجه انتخابات تقلبی خوانده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1127

به "عبدالله: کوشش های صلح این بار از همه افغانستان نمایندگی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: کوشش های صلح این بار از همه افغانستان نمایندگی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید