عرضه اولیه سهام سرخآبی ها تا بهمن ماه

به گزارش مجله جاودان، به گزارش خبرنگاران، حسین قربان زاده در برنامه تیتر شنبه شب شبکه خبر گفت: واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید در دستور کار قرار بگیرد، اما تا زمانی که به تضمین سودآوری یک شرکت یا باشگاه اطمینان پیدا نکرده ایم باید در عرضه اولیه آن در بورس احتیاط کنیم.

عرضه اولیه سهام سرخآبی ها تا بهمن ماه

معاون وزیر و رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در جلساتی که با وزیر اقتصاد و وزیر ورزش داشته ایم در حال رایزنی برای حل مشکل مالکیت دولتی این دو باشگاه هستیم. با واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در صدد بهبود کیفیت اداره آنها هستیم.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: یکی از درآمدهای مهم و عمده این دو باشگاه موضوع حق پخش تلویزیونی است و تا این موضوع معین نگردد باید از واگذاری آن ها نگران بود.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به شیوه های اداره باشگاه ها در جهان گفت: معضل واگذاری باشگاه ها به مردم موضوع مدیریت باشگاه هاست.

قربان زاده با اشاره به ارزش تقریبی هزار و 800 میلیارد تومانی هر یک از باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: پیشنهاد ما این است که تا بهمن پذیره نویسی دو باشگاه با عرضه 20 درصدی انجام گردد، اما پول آن به خود باشگاه ها برگردد.

احمد راستینه رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: صرفاً با واگذاری باشگاه ها در بورس مشکل حل نمی گردد بلکه مسئله اصلی کشور نظام جامع باشگاه داری کشور است که امیدواریم لایحه آن به زودی اصلاح و تصویب گردد.

راستینه با اشاره به برند بین المللی بودن دو باشگاه گفت: باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید به طرفداران واگذار گردد و این واگذاری به درستی و با حفظ حقوق طرفداران انجام گردد و سهامداران خرد باید امکان خرید سهام باشگاه ها را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 2033

به "عرضه اولیه سهام سرخآبی ها تا بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه سهام سرخآبی ها تا بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید