فرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!

به گزارش مجله جاودان، روزنامه آمریکایی هافینگتون پست فاش کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای فرار مالیاتی در زمین های گلف خود در نیوجرسی بز نگهداری می نماید!

فرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!

به گزارش ، روزنامه آمریکایی هافینگتون پست فاش کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای فرار مالیاتی در زمین های گلف خود در نیوجرسی بز نگهداری می نماید!

شاید بتوان ترامپ را که یک گلف باز حرفه به شمار می رود، بز چرانی حرفه ای نیز به شمار آورد که برای فرار مالیاتی ده ها هزار دلاری در سال، در زمین های گلف خود در نیوجرسی اقدام به نگهداری از بز نموده است.

در حالی که رئیس جمهور آمریکا از روز پنجشنبه گذشته دور جدید تعطیلات خود را آغاز نموده است تا به بازی محبوب خود یعنی گلف بازی در زمین هایش بپردازد، بزچرانی ترامپ در زمین های خود باعث شده است بتواند سالیانه از هشتاد و هشت هزار دلار تخفیف مزرعه داری برای این موضوع بهره ببرد.

به گفته مسئول زمین های گلف ترامپ، وی از این اقدام برای توجیه مزرعه داری و تخفیف مالیاتی استفاده نموده است در حالی که در زمین صد و سیزده جریبی خود برای کشت علوفه، هشت بز نگهداری می نماید.

وی همچنین زمین دیگر هفتاد جریبی نیز برای امر کشاورزی کنار گذاشته است. به دیگر سخن، نزدیک صد و هشتاد و چهار جریب از پانصد و چهارده جریب زمین گلف وی مالیات پرداخته می گردد و باقی مشمول تخفیف مالیاتی می شوند، یعنی دود شش دلار برای هر جریب که به بیش از چهارصد و شصت و دو دلار می رسد.

آنالیز اطلاعات باشگاه گلف ترامپ در بدمینستر در نیوجرسی نشان می دهد ریئس جمهور آمریکا هشتاد و هشت هزار و شصت و هفت سنت مالیات بر مستغلات کمتری در سال دو هزار و نوزده پرداخت نموده است و این میزان در صورتی که همه این زمین ها، زمین گلف محاسبه شده بودند، مشمول مالیات می شدند و باید مالیات آن ها به صورت کامل پرداخت می شد.

به گفته مرکز دیدبان پابلیک سیتیزن، به نظر می رسد ترامپ بار دیگر اقدام به فرار مالیاتی نموده است و چیزی که اکنون بیش از هر زمان دیگر مشهود است، این است که بخشی عمده از اقبال ترامپ از فرار مالیاتی، از جمله فرار از مالیات ثروت پدری اش به دست آمده است.

سال گذشته نیویورک تایمز نیز در گزارشی مفصل، به افشای شیوه های فرار مالیاتی ترامپ از ثروت پدری اش پرداخت که به وی به ارث رسیده بود، چیزی که مبنای ثروتمند تر شدن هر چه بیشتر ترامپ در دهه های اخیر شده است.

یکی از نزدیکان قدیمی ترامپ که خواست نامش فاش نگردد گفته بود ترامپ از دیرباز به دنبال استفاده از هر موقعیتی بود که برایش مهیا می شد. البته به نظر نمی رسد این زمین ها سود چندانی برای ترامپ داشته باشند، ولی بهرحال وی همیشه دنبال شکستن قانون است. معلوم نیست که این بز ها غیر از دریافت تخفیف مالیاتی، چه سود دیگری می توانند برای ترامپ داشته باشند. سازمان ترامپ (The Trump Organization) که اداره کسب و کار خانوادگی ترامپ را به عهده دارد هنوز واکنشی به سوال های مرتبط با بز ها و اینکه با چه هدف یا بازاریابی نگهداری می شوند، نداده است. مسئولان این زمین گلف هم سوال های مرتبط با بز ها را تا کنون بی پاسخ گذاشته اند.

ترامپ در اعلام دارایی های خود در 2018 مدعی شد که 15,728,752 دلار درآمد از زمین پانزده مایلی منهتن و فعالیت های مرتبط با گلف به دست آورده است. با این حال وی معین ننموده است که از مزرعه علوفه یا بز هایی که نگهداشته می شوند، چه سودی به دست آورده است!

آلان سمپسون (Allan Sampson)، فردی که این مزرعه را اداره می نماید نیز گفته است وی کار پرورش و برداشت علوفه را انجام می دهد، ولی درباره بز هایی که نگهداشته می شوند اطلاعی ندارد.

دریافت معافیت مالیاتی برای زمین کشاورزی از جمله راه کار هایی است که زمین داران بزرگ در آمریکا برای کاستن از بار پرداخت های مالیاتی به آن متوسل می شوند و ترامپ هم که بسیار مشتاق دریافت این دست تخفیف هاست، در زمین های گلف خود در کلتس نک (Colts Neck) و نیوجرسی از همین معافیت ها استفاده نموده است. همچنین شهرداری های مختلف از اوسینیگ (Ossining) در نیویورک تا شیکاگو تا پالم بیچ در فلوریدا از ترامپ به دلیل اینکه مالیات بر مستغلاتش بسیار کمتر از ارزش واقعی مالیات واقعی هتل ها و زمین های گلفش هستند، شکایت نموده اند. به گفته این شهرداری ها، مالیاتی که ترامپ برای املاک خود پرداخت نموده است تنها بخشی از ارزش واقعی مالیات این دارایی هاست.

شاید بازگشت مالیاتی که ترامپ دریافت می نماید بتواند سرنخی از ارزش واقعی تخفیف های مالیاتی وی را در بدمینستر ارائه کند چرا که املاکی که وی دارد، در نهایت بعد از پیروزی وی در انتخابات به صورت اعتمادی به پسرش سپرده است تا آن ها را اداره کند.

ترامپ در آن موقع گفته بود در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، با افتخار میزان بازگشت مالیاتی خود را منتشر خواهد نمود تا نشان دهد چه تجارت پرسودی را به راه انداخته است. با این حال بلافاصله با ورود به گردونه رقابت ها در سال دو هزار و پانزده، وعده خود را زیر پا گذاشت و بعد از مدتی نیز نامزد حزب جمهوری خواستار شد تا از رسوایی واتر گیت به این سو، اولین رئیس جمهوری باشد که حسابرسی مالیاتی خود را منتشر ننموده باشد.

جالب اینکه وی از ایالت نیویورک به دلیل قانون جدید که اجازه می دهد درآمد وی از بازگشت مالیاتی را برای بعضی کمیته های کنگره آشکار می سازد، شکایت نموده است. سفر ترامپ به بدمینستر نوزدهمین تعطیلات وی از زمان رئیس جمهور شدن است. هر چند که وی در زمان انتخابات گفته بود در صورتی که رئیس جمهور گردد و پایش به کاخ سفید برسد، سرش شلوغ تر از آنی خواهد شد که بتواند به گلف بازی کردن برسد، چه اینکه بخواهد تعطیلات هم برود.

پنجشنبه هفتاد و چهارمین روزی است که وی از زمان رئیس جمهور شدن در بدمینیستر گلف بازی می نماید و جالب اینکه تا کنون در مجموع دویست و شش روز خود را صرف گلف بازی نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 275

به "فرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار مالیاتی ترامپ با بزچرانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید