ماجرای قبض برق 40 میلیارد تومانی

به گزارش مجله جاودان، یکی از مزارع مجاز فراوری رمز ارز در جنوب کشور, که در روزهای اخیر با درخواست توانیر فعالیت خود را متوقف نموده است، در یکی از قبوض مصرفی خود, بیش از 40 میلیارد تومان تعرفه مصرف برق دارد.

ماجرای قبض برق 40 میلیارد تومانی

به گزارش تسنیم، در روزهای اخیر با بروز قطعی های متعدد برق در نقاط کشور, بار دیگر موضوع فعالیت مجاز و غیرمجاز فراوری کنندگان رمز ارز به تیتر خبرها تبدیل شده است.

در این راستا روز گذشته محدحسن متولی زاده, مدیرعامل توانیراز توقف دو هفته ای فعالیت فراوریکنندگان مجاز رمز ارز در کشور به درخواست این شرکت و همینطور برخورد با فراوری کنندگان غیرمجاز رمزارز اطلاع داد .

این مقام مسئول همچنین در سخنان خود, از همکاری یک مزرعه عظیم فراوریکننده رمزارز در جنوب کشور که با مجوز قانونی درحال فعالیت بود به منظور توقف فعالیت اطلاع داد.

اخیراً در فضای مجازی قبضی منتسب به فعالیت این مزرعه مجاز فراوری رمز ارز منتشر شده که پس از رسانه ای شدن این قبض و مبلغ قابل توجه 40میلیارد تومانی بدهی برقی این مزرعه فراوری رمز ارز, شرکت برق منطقه ای کرمان, اطلاعیه ای در این خصوص صادر کرد.

متن این اطلاعیه به این توضیح است:

1ـ مشترک مذکور با سرمایه گذاری مشترک ایران و چین و پس از اخذ مجوز تاسیس از سازمان صنعت ،معدن و تجارت و انجام سرمایه گذاری در جهت انجام تعهدات فنی ابلاغی از طرف شرکت توانیر و براساس شرایط اتصال مطابق با آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق به شبکه متصل شده است.

2ـ نحوه محاسبه هزینه انرژی مصرفی این مراکز بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران و بر اساس مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز ها برابر با بهای برق صادراتی می باشد و با در نظر دریافت تخفیفات مربوط به اتصال به شبکه انتقال محاسبه می شود. به منظور مدیریت مصرف در ماههای گرم سال با نرخ دو برابر و در 8 ماه غیر گرم با نصف نرخ برق صادراتی محاسبه می شود.

گفتنی است شرایط مذکور برای کلیه مراکز فراوری ارز دیجیتال دارای مجوز ، یکسان می باشد.

3 ـ آنچه در صورتحساب دوره هشتم سال 99 مشترک شرکت سرمایه گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر شده است، طبق آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق و دستورالعمل های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال شده و طبق روال جاری برای کلیه مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد ، به عنوان بدهکاری در دوره بعد آورده شده و بر اساس مقررات موجود ، مشمول تعرفه تأخیری می شودکه در صورت عدم پرداخت ، به وسیله روش های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می شود.

4 ـ با توجه به سیاست های وزارت نیرو در تأمین برق مشترکین خانگی ، علی الخصوص در فصل سرد سال ، با توجه به محدودیت بوجود آمده ناشی از کمبود سوخت نیروگاههای کشور ، پس از هماهنگی های اجرا شده و به منظور حفظ پایایی شبکه برق کشور مشترکین صنعتی ملزم به کاهش بار مصرفی خود شدند که مصرف عظیمترین مشترک رمز ارز کشور در منطقه ویژه مالی رفسنجان نیز از تاریخ 24 دی 99 به طور کامل قطع شد.

در سرانجام به مردم شریف استان این اطمینان را می دهیم که خدمتگزاران مردم در صنعت برق استان به صورت شبانه روزی درحال فراهم نمودن شرایطی به منظور جلوگیری از قطع برق ناخواسته مشترکین در سطح استان می باشند و در این راه به دعای خیر شما مردم نجیب ، فهیم و ولایی استان محتاج می باشیم.

روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1457

به "ماجرای قبض برق 40 میلیارد تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای قبض برق 40 میلیارد تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید