ماه عسل سوزان، گرفتارشدن عروس و داماد آمریکایی در فوران آتش فشان نیوزلند

این زوج جوان پس از فوران آتش فشان 10 دقیقه پشت سنگی بزرگ پناه گرفتند و به رغم سوختگی زنده ماندند.

ماه عسل سوزان، گرفتارشدن عروس و داماد آمریکایی در فوران آتش فشان نیوزلند

عروس و داماد آمریکایی در ماه عسل خود در جزایر وایت آیلند نیوزلند بر اثر تماس با گدازه های آتشی سوختند. آتش فشان نیوزلند در دوشنبه قبل فوران کرد و تا کنون بیش از 8 کشته و تعدادی مصدوم بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بسیاری از گردشگران این سفر دریایی از مدت ها قبل تورهای خود به مقصد جزایر وایت آیلند را رزرو نموده بودند.

دود و غبار ناشی از این فوران آتش فشان تا ارتفاع 3 هزار 658 متر به هوا رفت و گدازه های حاصل از آن باعث مرگ حداقل 8 نفر و سوختگی تعدادی از گردشگران حاضر در این جزیره شد. 8 نفر دیگر ناپدید شده و فرضیه مدفون شدن آنها زیر خاکسترهای منطقه وجود دارد.

لورن 32 ساله و مت اویری 36 ساله عروس و داماد ویرجینیای آمریکا که برای ماه عسل جزایر نیوزلند را انتخاب نموده بودند، نیز پس از فوران روز دوشنبه در نیوزلند به شدت آسیب دیده اند.

مت و لورن اوری عروس و داماد آمریکایی که در فوران آتش فشان جزایر وایت آیلند نیوزلند سوختند- این عکس قبل از حادثه گرفته شده است/ عکس: nz Herald

آنها راز زنده ماندن خود را پناه دریافت پشت صخره ای بزرگ عنوان کردند. این زوج جوان پس از فوران آتش فشان قرار را بر فرار ترجیح داده و به مدت 10 دقیقه پشت سنگی بزرگ پناه دریافتد.

با این وجود عروس دچار سوختگی 20 درصد و داماد دچار سوختگی 80 درصد شده است. مت داماد جوان به دلیل سوختگی دست هایش قادر به استفاده از تلفن همراه خود نیست. آنها همچنین به دلیل تنفس غبار و گازهای ناشی از فوران مجبور به استفاده از دستگاه اکسیژن هستند.

در حال حاضر تازه عروس آمریکایی در بیمارستان اوکلند بهبود می یابد و داماد نیز برای درمان بهتر به وسیله سفر هوایی به بیمارستان کرایست چرچ نیوزلند منتقل می گردد.

آتش فشان جزایر وایت آیلند نیوزلند/ عکس: نیویورک تایمز

شرکت رویال کارابین کمپانی سفر دریایی که مسئولیت انتقال گروهی از گردشگران به جزاریر وایت آیلند را بر عهده داشت، در بیانیه ارسال شده برای یو.اس.آ تودی گفت: این شرکت با خانواده ها و عزیزان مسافران کشتی کروز حاضر در جزیره وایت آیلند تماس می گیرد و در خصوص این فاجعه اطلاع رسانی می نماید.

این کمپانی اضافه نمود: تضمین می کنیم تعدادی از مصدومان این تراژدی در بیمارستان هستند و تمامی مراقبت های پزشکی به بهترین شکل از آنها صورت می گیرد. آنها در رفت و آمد، حمل و نقل، مشاوره و اسکان هیچ مسئله ای ندارند.

به گفته بعضی از مقامات مسئول نیوزلند 4 گروه گردشگر برای دیدن منطقه در جزایر وایت آیلند نیوزلند حضور داشتند.

جان بارتلی استرالیایی یکی از مسافران کشتی کروز اویشن نیز از کشته شدن دو نفر از خدمه، یک مسافر و همچنین آسیب دیدن 23 نفر از مسافران کشتی خبر داده است.

آتش فشان جزایر وایت آیلند نیوزلند- دود و غبار ناشی از این فوران بیش از 3 هزار متر به هوا رفت/ عکس: نیویورک تایمز

--

بیشتر بخوانید:

5 کشته در فوران آتشفشان در نیوزلند

مهیب ترین انفجار آتشفشانی که باعث ناشنوایی شد! (+عکس)

غرش آتشفشان رایکوک روسیه از منظر فضا

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 بهمن 1398 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 641

به "ماه عسل سوزان، گرفتارشدن عروس و داماد آمریکایی در فوران آتش فشان نیوزلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه عسل سوزان، گرفتارشدن عروس و داماد آمریکایی در فوران آتش فشان نیوزلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید