مشکل گدازاده ها هستند نه آقازاده ها

به گزارش مجله جاودان، محمد دادکان با اشاره به مسائل ورزش و فوتبال کشورمان گفت: باید ببینیم چه کسانی آدم ها را جابجا می نمایند. درد ورزش ما این است. شما فردی را مسئول می کنی و وقتی آن فرد ورزش را نمی شناسد در عرض یک سال پنج مدیرعامل برای یک تیم می گذارد که نمی توانند امکانات اقتصادی فراهم نمایند. آن همه مشکل هم ایجاد می نمایند. حرف های ما سرانجامی ندارد. آنکه خودش را به خواب زده است را نمی گردد بیدار کرد.

مشکل گدازاده ها هستند نه آقازاده ها

او ادامه داد: امروز که لیگ و ورزش تعطیل است، بهترین زمان برای آنالیز عملکرد فدراسیون ها و باشگاه ها است. شما فدراسیونی داری که بیش از 100 میلیارد تومان بدهکار است، همینطور استقلال و پرسپولیس حداقل هرکدام 100 میلیارد تومان بدهکار هستند و تا الان برای پرداخت پولشان از چند جا پول گرفته اند. الان زمان آنالیز اقتصادی است.

دادکان بدون نام بردن از باشگاه پرسپولیس تاکید نمود: مدیری می گذارند که 5 ماه می ماند و 6 میلیارد پول جابجا می نماید. هیچ مدرکی هم باقی نمی ماند. وقتی سئوال می کنید می گوید پول را به بازیکنان داده ایم. از بازیکن سئوال می کنید می گویند پولی به ما نرسیده است. شفاف تر از این می گردد آنالیز کرد؟ اما این کار را نمی نمایند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره وجود پشت پرده در ورزش تاکید نمود: پشت پرده خیلی زیاد وجود دارد. نه اینکه زمان من نبوده. زمان من هم پشت پرده و فساد بوده است. ولی ببینید فساد به کجا رسیده است. جامعه ما خسته شده است. دیگر کسی خبر ورزشی گوش نمی دهد. به این دلیل که فساد زیاد شده است.

دادکان که امروز یکشنبه با رادیو جوان مصاحبه می کرد، اضافه کرد: خیلی ها می گویند آقازاده ها می آیند کار هایی در ورزش انجام می دهند. خودم اولین نفر این را گفتم، ولی به این نتیجه رسیدم آقازاده ها قابل احترامند. این ها گدازاده هستند نه آقازاده. آقازاده که این کار ها را نمی نماید. این گدازاده ها هستند که در ورزش به آن ها دور می دهیم و اعتبارشان را بالا می بریم و این افتضاحات را بار می آورند. وقتی هم می خواهید پیگیری کنید اجازه نمی دهند. اینقدر آب دنبال گودال گشته و آدم های خودشان را پیدا نموده اند که پیگیری شما به هیچ کجا نمی رسد.

او در پاسخ به این سئوال که آیا این مشکل را می گردد حل کرد؟ یادآور شد: بله می گردد. الان که لیگ تعطیل است. بروند سراغ فساد های اقتصادی باشگاه ها و فدراسیون ها.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اینکه چرا پیگیری ها تا الان نتیجه ای نداشته است و مجلس هم نتوانسته کاری انجام بدهد، گفت: می دانید چرا؟ چون بالادستی ها هم گرفتار هستند. 96 نفر از نمایندگان مجلس رد صلاحیت می شوند به خاطر فساد. 40 نفر نمی آیند، چون می گویند آبروریزی می گردد. آن مجلس چه چیزی را می تواند آنالیز اقتصادی کند؟

دادکان در مورد اینکه نمایندگان جدید مجلس با تایید شورای نگهبان از این مسائل ندارند، تاکید نمود: مگر قبلی ها را شورای نگهبان تایید ننموده بود؟

او در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: فوتبال ایران بیشتر در حاشیه است. اگر در متن باشد فساد به این حد نمی رسد. مدیرانی که انتخاب می شوند چه کسانی هستند؟ بعد می گویند مدیر خراب کرد و خورد. پس چرا این مدیر را آوردید؟

دادکان درباره نقش بی اثر هیات مدیره باشگاه ها در انتخاب مدیرعامل اظهار کرد: در همه جهان مجمع می گذارند و هیات مدیره مدیرعامل را انتخاب می نماید. در کشور ما مدیرعامل انتخاب و به مجمع معرفی می گردد؛ چه اتفاقی می افتد؟ این فساد ایجاد می نماید. فساد در جامعه ما فراگیر است. فوتبال هم جزوی از این جامعه است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1024

به "مشکل گدازاده ها هستند نه آقازاده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل گدازاده ها هستند نه آقازاده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید