ملی حفاری 82 حلقه چاه در خارک حفر کرد

به گزارش مجله جاودان، شرکت ملی حفاری ایران از حفاری و تکمیل 82 حلقه چاه نفت در بخش های خشکی و دریایی جزیره خارک اطلاع داد.

ملی حفاری 82 حلقه چاه در خارک حفر کرد

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، فرید بچاری، معاون مدیریت عملیات دریای این شرکت با بزرگداشت 15 دی ماه روز ملی جزیره خارک گفت: این شرکت در چهار دهه گذشته براساس برنامه های تبیین شده، دستگاه های حفاری خشکی 42، 51 و 63 فتح و دستگاه های حفاری شهید مدرس و شهید رجایی را در این جزیره به کارگرفته است.

وی اضافه کرد: براساس مستندهای موجود، از مجموع چاه های توسعه ای و تعمیری در این موقعیت با کاربست دستگاه حفاری 42 فتح 53 حلقه چاه، دستگاه 63 فتح 6 حلقه و دستگاه 51 فتح 6 حلقه چاه تا به امروز در بخش خشکی جزیره حفر و تکمیل شده است.

معاون مدیریت عملیات دریای شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در بخش دریا نیز حفاری 15 حلقه چاه به دستگاه حفاری شهید مدرس و دو حلقه به دستگاه حفاری شهید رجایی اختصاص دارد.

بچاری با اشاره به کوشش شبانه روزی کارکنان عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران در تحقق برنامه های شرکت نفت فلات قاره در حفاری چاه ها در جزیره خارک توضیح داد: به منظور شتاب بخشیدن به اجرای عملیات حفاری و کاهش زمان جابه جایی دستگاه های حفاری، متخصصان ملی حفاری برای نخستین بار براساس طراحی و آماده سازی تجهیزات لازم نسبت به ساخت دو دستگاه ریل کشنده (Pony Base) در این منطقه اقدام کردند.

وی اضافه کرد: متراژ حفاری چاه ها در جزیره خارک در این مدت در مجموع 64 هزار و 482 متر بوده است که از این رقم 28 هزار و 466 متر به چاه های دریایی مربوط می گردد.

معاون مدیریت عملیات دریای شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه هم اکنون دستگاه حفاری 42 فتح در این جزیره استقرار دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز هفت حلقه چاه در این منطقه تعمیر و تکمیل شده و تعمیر یک حلقه چاه نیز در دست اجرا است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1452

به "ملی حفاری 82 حلقه چاه در خارک حفر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی حفاری 82 حلقه چاه در خارک حفر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید