پیگیری مجلس برای قانونمند کردن رمزارزها در کشور

به گزارش مجله جاودان، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مجلس به دنبال قانونمند کردن رمزارز ها در کشور است گفت: در شرایط تحریمی یکی از راه های خنثی سازی تحریم ها از جهت تخصصی، می تواند موضوع رمزارز ها باشد.

پیگیری مجلس برای قانونمند کردن رمزارزها در کشور

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این که هفته آینده گزارش این کمیسیون در مورد بررسی شرایط صنعت استخراج رمزارز های جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور در صحن علنی ارائه خواهد شد شرح داد: ما قصد داریم پس از ارائه این گزارش براساس ماده 45 آیین نامه داخلی آن را به طرحی تبدیل کنیم که در آن سازوکار های جدیدی برای رمزارز ها و فعالیت در این زمینه در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان متولی صدور مجوز برای فعالیت های اقتصادی، وزارت نیرو به عنوان دستگاهی که برق مورد نیاز این مجموعه ها را تأمین می نماید، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان بستر فضای مجازی که امکان تبادلات را فراهم می نماید، مجموعه تصمیماتی که وزارت اقتصاد و دارایی در بحث مبارزه با پولشویی در کشور می گیرد و نیز بانک مرکزی به عنوان رابط در تبدیل ارز های دیجیتالی از محور های اصلی بحث رمزارزهاست که در طرح مجلس برای هر کدام از این مجموعه ها تکالیفی درنظر گرفته خواهد شد.

وی گفت: هدف این است که مجموعه ای از تصمیمات کشور را که در نهایت به قانون تبدیل خواهد شد معین نماییم و در آن تکالیف هر یک از دستگاه ها در زمینه رمزارز ها معین شود.

پورابراهیمی گفت: این ظرفیت می تواند در خدمت اقتصاد ملی کشور بوده و منابع ارزی مورد نیاز کشور را در مقیاس های خرد فراهم نماید.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در شرایط تحریمی یکی از راه های خنثی سازی تحریم ها از راستا تخصصی، می تواند موضوع رمزارز ها باشد.

به گفته پورابراهیمی سایر کشور نیز در این زمینه ورود پیدا کرده اند بگونه ای که برخی از کشور ها ضابطه مندی را به طور کامل پذیرفته و برخی دیگر نیز هنوز اقدام نکرده اند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ما اعتقاد داریم به دلیل شفاف نبودن مجموعه ای از ارکان تصمیم گیری در موضوع رمزارزها، نیازمند تنظیم قانون هستیم.

وی افزود: ما قصد داریم از این قانون برای خلق ثروت در اقتصاد کشور استفاده کنیم که براساس آن صرافی های تخصصی نیز در حوزه رمزارز ها ایجاد خواهد شد.

پورابراهیمی شرح داد: استفاده از رمزارز های داخلی به جای خارجی می تواند تعهدات به مردم را در زمینه این صنعت عملی سازد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1620

به "پیگیری مجلس برای قانونمند کردن رمزارزها در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری مجلس برای قانونمند کردن رمزارزها در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید