کاهش قیمت پوشک و بهبود وضعیت بهداشتی معلولان

به گزارش مجله جاودان، معاون توان بخشی سازمان بهزیستی از بهبود وضعیت تامین لوازم بهداشتی معلولان و توان یابان از جمله کاهش قیمت پوشک اطلاع داد و گفت: پیش بینی می کنیم برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده حدود 12 هزار میلیارد تومان بودجه مورد احتیاج باشد.

کاهش قیمت پوشک و بهبود وضعیت بهداشتی معلولان

حسین نحوی نژاد در گفت وگو با مجله جاودان، با اشاره به اینکه در حال حاضر یارانه شهریورماه مراکز توان بخشی معلولان پرداخت شده است، گفت: یارانه مهرماه نیز به حساب مراکز استان ها واریز شده است و در اولین فرصت تخصیص می یابد.

وی در ادامه از بهبود وضعیت وسایل بهداشتی از جمله قیمت خرید پوشک اطلاع داد و گفت: ظرف چند هفته اخیر قیمت این محصول بهداشتی کاهش یافته است؛ به طوریکه همزمان با افزایش ناگهانی قیمت ها، قیمت هر بسته به 150 تا 160 هزار تومان نیز رسید اما با خرید این اقلام به شکل متمرکز در حال حاضر حتی توانستیم این محصولات را به قیمت حدود 50 هزار تومان نیز تهیه کنیم و از این بابت نگرانی وجود ندارد.

معاون توان بخشی سازمان بهزیستی کشور با ابزار امیدواری از بهبود وضعیت تهیه این لوازم تا شروع فصل زمستان، اظهار کرد: در مورد پیشنهاد سازمان بهزیستی به سازمان برنامه و بودجه برای افزایش بودجه تهیه لوازم یاری توان بخشی و بهداشتی همزمان با افزایش قیمت این محصولات، هنوز اقدامی انجام نشده است اما با این وجود بیش از 200 تا 300 تشکل مردم نهاد به دفتر آقای نوبخت درخواستی ارسال کردند و خواهان تخصیص 100 درصدی بودجه سازمان بهزیستی، تعلق دریافت بسته های حمایتی به توان یابان و تخصیص بودجه مربوط به قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه سال 98 شدند.

نحوی نژاد در ادامه توضیح داد: قانون حمایت از حقوق معلولان سال جاری به تصویب رسید، اما به دلیل تصویب لایحه بودجه سال 97 پیش از تصویب این قانون، بودجه مربوط به آن به طور کامل تخصیص نیافت. در حال حاضر پیش بینی می گردد که برای اجرای این قانون الزام آور حدود 12 هزار میلیارد تومان احتیاج است. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، اگرچه ممکن است تمام این بودجه تخصیص نیابد اما امیدواریم با توجه به الزام آور بودن این قانون برای تمام دستگاه های اجرایی، این بودجه به شکل حداکثری در نظر گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 81

به "کاهش قیمت پوشک و بهبود وضعیت بهداشتی معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت پوشک و بهبود وضعیت بهداشتی معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید