1200 زندانی لرستان معین هویت ژنتیک می شوند

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: 1200 زندانی در استان سال جاری مشخص هویت ژنتیک می شوند.

1200 زندانی لرستان معین هویت ژنتیک می شوند

دکتر حمیدرضا نظیفی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد معین هویت زندانیان استان اظهار کرد: برای اینکه از روی نمونه های بیولوژیکی هویت فردی را تعیین کنیم احتیاج است فرمول ژنتیک او را داشته باشیم.

وی اضافه نمود: بر این اساس فرمول ژنتیکی یک سری زندانیان و محکومین سابقه دار را انجام که نام فرد در بانک هویت ژنتیک پزشکی قانونی ثبت می گردد.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان بیان نمود: در صورت رخ دادن یک حادثه و جنایت، نمونه های ثبت شده با نمونه های بیولوژیکی در بانک اطلاعاتی مقایسه می گردد.

نظیفی گفت: کسانی که جنایت های مهمی انجام داده و سابقه دار باشند اگراحیاناً در جایی جنایتی انجام دهند و فرد جانی متواری گردد از روی نمونه های بیولوژیکی که از روی صحنه جنایت احصاء شده فرد را شناسایی می کنیم.

وی بیان نمود: در حال حاضر از زندانیان سابقه دار و زندانیان مهم مثل قتل و... نمونه های ژنتیکی را تهیه می کنیم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان اضافه نمود: کیت هایی که برای نمونه های ژنتیکی تهیه می کنیم خیلی گران بوده و برای هر نمونه اعتبار چشمگیری احتیاج است.

نظیفی گفت: برای سومین سال متوالی است که در لرستان زندانیان را معین هویت می کنیم و به تدریج با وجود داشتن اعتبار این مهم را برای همه زندانیان انجام خواهیم داد.

وی یادآور شد: سال 96، 600 نفر، سال 97، 1500 نفر و سال جاری نیز تعهدات ما 1200 نفر است تا تعین هویت ژنتیک شوند و البته هر ساله بیش از تعهدمان این مهم را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1398 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 541

به "1200 زندانی لرستان معین هویت ژنتیک می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1200 زندانی لرستان معین هویت ژنتیک می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید