ارتقا صندلی قشم با اجرای پروژه های عمرانی و صنعت نفت

به گزارش مجله جاودان، مصطفی خانزادی سرپرست معاونت فنی و زیربنایی و مهدی رعیتی مدیر نظارت بر عملکرد مناطق آزاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه محرم بهاروند، معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران این سازمان از محل بعضی از پروژه های عمرانی و مالی منطقه آزاد قشم بازدید کردند.

ارتقا صندلی قشم با اجرای پروژه های عمرانی و صنعت نفت

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، هدف از این بازدیدها، آنالیز فرایند اجرایی شدن طرح ها و پروژه ها و پیشرفت فیزیکی آنها بود. همچنین در جریان این بازدیدها درخصوص ظرفیت های مالی در حوزه نفت و انرژی و همچنین پروژه های عمرانی موجود در جزیره قشم گفتگو و گفتگو شد.

بازدید از شرایط پیشرفت عمرانی پروژه ساختمان تکنیکال بلاک و برج مراقبت فرودگاه بین المللی قشم اولین مقصد بازدیدهای اجرا شده از پروژه های عمرانی منطقه آزاد قشم در روز پنحشنبه بود. احداث ساختمان تکنیکال بلاک (برج مراقبت) از مهرماه سال 1394 در زمینی به مساحت 17 هزار مترمربع آغاز شده است. این پروژه با زیربنای حدود 3 هزار متر مربع در دو طبقه بوده و هم اکنون مراحل سرانجامی اجرای آن در حال اجرا است. طبقه اول ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه بین المللی قشم با 23 اتاق اصلی و 10 اتاق جانبی بخش های الکترونیکی، مخابرات، مراقبت پرواز، انفورماتیک، اتاق هواساز، تاسیسات، سالن آمفی تئاتر، نمازخانه، دبیرخانه و بخش های آموزشی را شامل می گردد. طبقه دوم این ساختمان نیز شامل 7 اتاق اصلی و 5 اتاق جانبی مخصوص کادر مدیریتی و اتاق جلسات می باشد. این پروژه دارای برج مراقبتی به ارتفاع 36 متر و ارتفاع دید 32 متر بوده با تجهیزات کامل الکترونیکی است. همچنین مساحت طبقه اختصاص یافته به تجهیزات الکترونیکی 70 متر مربع عنوان نمود و مساحت اتاقک کابین برج 90 متر مربع می باشد.

این هیات در ادامه از محل نخستین فاز سرانجامه صادراتی ترمینال نفتی دیرستان بازدید کردند. شرکت سرمایه گذاری نفت قشم سرمایه گذار خصوصی این پروژه بوده که سرانجامه نفتی قشم را به مساحت 117 هکتار واقع در جنوب جزیره قشم در نزدیکی روستای دیرستان با هدف ذخیره سازی نفت و میعانات گازی با ظرفیت 6.5 میلیون بشکه تأسیس نموده است. عملیات بارگیری مخازن این پروژه در دی ماه 1398 آغاز و در اسفند همان سال به اتمام رسید و در شهریورماه امسال توسط رییس جمهوری به وسیله ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

این گروه در ادامه بازدیدهای خود با حضور در منطقه جنگلی حرا جزیره قشم، یکی از بزرگترین اسکله های نفتی در جنوب کشور را که به تامین مواد اولیه پالایشگاهی، نفت خام فوق سنگین و صادرات میعانات نفتی مانند بنزین، گازوئیل و قیر در این جزیره مبادرت خواهد نمود، مورد بازدید قرار دادند و در جریان عملیات ساخت و پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفتند. پروژه اسکله نفتی حرا جزیره قشم با ظرفیت تامین و صدورسالانه 14میلیون و 500 هزار تن مواد اولیه پالایشگاهی، نفت خام فوق سنگین و میعانات نفتی مانند بنزین، گازوئیل و قیر در منطقه جنگل های حرا جزیره قشم در دست ساخت است. راه اندازی این اسکله نفتی نشانه ای از توسعه روابط بخش خصوصی و دولت با مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم است.

بازدید از شرایط پروژه پالایشگاه شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم مقصد بعدی بازدید این گروه بود. پروژه پالایشگاه نفت خام فوق سنگین برای فراوری قیرشرکت پارس بهین پالایش نفت قشم با ظرفیت فراوری روزانه 35 هزار بشکه قیر توسط شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم از سال 1392 آغاز شده است. شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت گسترش انرژی پاسارگاد در منطقه آزاد جزیره قشم است. مأموریت اصلی این شرکت ساخت پالایشگاه نفت خام سنگین قشم واقع در جزیره قشم است. این پالایشگاه در دو فاز مختلف با محصول مشابه از جمله قیر به عنوان محصول اصلی و نفت خام سبک بعنوان محصول فرعی در حال ساخت است. این پالایشگاه به طریقی طراحی شده که نفت های خام سبک می توانند توسط نفتا، نفت سفید و گازوئیل پس از اضافه شدن گوگرد، جایگزین شوند.

این گروه در بخش سرانجامی بازدیدهای روز پنجشنبه خود از محل قطعه اول بزرگراه مرکزی قشم دیدن کردند. عملیات ساخت قطعه اول بزرگراه مرکزی قشم به طول 10 کیلومتر از میدان فرودگاه تا سه راهی دیرستان در سه بخش زیرسازی، آسفالت و انجام خط کشی، نصب گاردریل و علایم ترافیکی صورت گرفته است. زیرسازی قطعه اول این طرح از مرداد ماه سال 1394 آغاز شده و مردادماه سال 98 به سرانجام رسید و پس از انجام عملیات آسفالت، خط کشی، نصب گاردریل و علائم ترافیکی در بهمن ماه سال گذشته به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است این بازدیدها با حضور مصطفی خانزادی سرپرست معاونت فنی و زیربنایی و مهدی رعیتی مدیر نظارت بر عملکرد مناطق آزاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه محرم بهافرایند، معاون فنی و زیربنایی، حسین ناصری نژاد مدیر امور فنی و زیربنایی، فرج طهماسبی دیزج مدیر امور شهری و روستایی و مهدی نصیری رییس اداره نفت، گاز و پتروشیمی منطقه آزاد قشم برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1370

به "ارتقا صندلی قشم با اجرای پروژه های عمرانی و صنعت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقا صندلی قشم با اجرای پروژه های عمرانی و صنعت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید