اردوغان بار دیگر ماکرون را مورد انتقاد قرار داد

به گزارش مجله جاودان، رئیس جمهور ترکیه شامگاه سه شنبه در سخنانی با انتقاد از رئیس جمهور فرانسه گفت که بهتر است وی قبل از هر چیزی به جنایت های فرانسه در الجزایر و دیگر کشورهای آفریقایی بپردازد.

اردوغان بار دیگر ماکرون را مورد انتقاد قرار داد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شامگاه سه شنبه گفت که این کشور آماده است نیروهایش را از لیبی خارج کند اگر نخست دیگر نیروهای خارجی از این کشور خارج شوند.

وی در ادامه گفت: حضور ترکیه در لیبی بر اساس دعوت حکومت مشروعی است که از سوی جامعه بین المللی برسمیت شناخته شده و این حضور بر اساس توافق همکاری نظامی است.

اردوغان با انتقاد از امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود گفت: وی می گوید که ترکیه باید نیروهایش را از لیبی خارج کند. من به او می گویم که اول نیروهایت را از مالی و چاد خارج کن.

رئیس جمهور ترکیه افزود: فردی که ریاست فرانسه را بر عهده دارد حملاتش را علیه من ادامه می دهد. به وی می گویم که از حمله به من چه چیزی می خواهی؟ قبل از حمله به من باید به جنایت های فرانسه در الجزایر و دیگر کشورهای اروپایی بپردازی.

وی افزود: اجداد شما میلیون ها الجزایری را کشتند اما ترکیه چنین چیزی را مرتکب نشده و دستان ما به خود آغشته نشده اما دستان تو به خون آغشته شده است.

روابط آنکارا و پاریس طی ماه های گذشته متشنج بوده است. فرانسه اقدامات ترکیه در شرق دریای مدیترانه، حمایت از دولت وفاق ملی لیبی و اعزام نیرو به این کشور و همچنین حمایت از جمهوری آذربایجان در جنگ با ارمنستان را محکوم و آنکارا را به اتخاذ اقدامات تنش زا متهم کرده بود.

رئیس جمهور فرانسه، چندی پیش نیز در نشستی به میزبانی اندیشکده شورای آتلانتیک از ترکیه خواسته بود که نیروهای خود را از لیبی خارج کند.

رئیس جمهور ترکیه پس از این اظهارات ماکرون در سخنان دیگری گفته بود: به نظر می رسد که او یاد نگرفته است! یادگیری او زمان زیادی نیاز دارد. ماکرون ابتدا باید مشکل جلیقه زردها را حل نماید؛ مسئله ای که هنوز نتوانسته آن را حل نماید..

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1505

به "اردوغان بار دیگر ماکرون را مورد انتقاد قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان بار دیگر ماکرون را مورد انتقاد قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید