به دفاع از حقوق خود در مدیترانه ادامه می دهیم

به گزارش مجله جاودان، شورای امنیت ملی ترکیه بر تشکیل جلسه ای با پرداختن به اهم موضوعات منطقه ای، بر تداوم حمایت از باکو در تنش با ایروان و دفاع از حقوق این کشور در دریای مدیترانه تاکید نمود.

به دفاع از حقوق خود در مدیترانه ادامه می دهیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، شورای امنیت ملی ترکیه روز چهارشنبه با برپایی جلسه ای به موضوعات مهم داخلی و خارجی این کشور از جمله اوضاع در لیبی، تحرکات در مدیترانه و تنش مرزی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان پرداخت.

شورای امنیت ملی ترکیه اعلام نموده که ترکیه در مقابله با هرگونه استبداد، در کنار مردم لیبی است. این در حالی است که منابع خبری ترکیه روز دوشنبه از نشست سه جانبه میان حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه، خالد العطیه وزیر مشاور امور دفاعی قطر و فتحی باشاغا وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی خبر دادند. ترکیه حامی دولت وفاق ملی در لیبی است.

شورای امنیت ملی ترکیه در واکنش به تنش های مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان نیز اعلام نمود که تجاوز ارمنستان در مرز با آذربایجان را محکوم می نماید. این شورا همچنین در زمینه تحرکات ترکیه در دریای مدیترانه اعلام نمود: ترکیه به دفاع از حقوق خود در مدیترانه ادامه می دهد.

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه روز دوشنبه در تبادل نظر با یک شبکه خبری ترکیه ای گفت که آنکارا در منافع خود در دریای اژه و شرق دریای مدیترانه مصالحه نخواهد کرد.

کالین گفت: مطمئناً مسائلی وجود دارد که اختلاف نظر در خصوص آن ها وجود دارد. برای حل این مسائل باید به وسیله دیپلماسی کوشش کرد. ما معتقدیم که می توانیم این مسائل را در چارچوب احترام متقابل حل کنیم. مسئله اژه موضوع اکتشاف و حفاری در مناطق مورد مشاجره در شرق مدیترانه از جمله مسائل مورد بحث است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1152

به "به دفاع از حقوق خود در مدیترانه ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دفاع از حقوق خود در مدیترانه ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید