افغانستان، وقتی تلگراف هم حکمتیار را قصاب کابل می خواند

به گزارش مجله جاودان، در حالی که گلبدین حکمتیار کارنامه نامناسبی در افغانستان دارد، روزنامه تلگراف نیز پس از مصاحبه اختصاصی با رئیس حزب اسلامی در افغانستان، در تیتر خبر از او به عنوان قصاب کابل نام برد.

افغانستان، وقتی تلگراف هم حکمتیار را قصاب کابل می خواند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران ، روزنامه تلگراف در تیتر مصاحبه اختصاصی خود با گلبدین حکمتیار رئیس حزب اسلامی افغانستان نوشت: قصاب کابل: آمریکا افغانستان را بدون هیچ امیدی در جنگ با طالبان رها نموده است.

این نشریه در ادامه نیز حکمتیار را یک جنگ سالار منفور خواند که لقب قصاب کابل را به دلیل راکت باران کردن شهر کابل در اوایل دهه 90 میلادی دریافت نموده است.

تلگراف گفت: حکمتیار در دهه 80 میلادی و هنگامی به شهرت رسید که حزب تندرو او برای مبارزه با اشغالگری شوروی حمایت های گسترده اقتصادی از سازمان سیا دریافت کرد.

رئیس حزب اسلامی افغانستان در گفت وگو با این نشریه ضمن غیرمسئولانه خواندن خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان گفت که واشنگتن افغان ها در جنگ عظیم پیش رو با طالبان تنها می گذارد.

حکمتیار ادامه داد: جنگ فعلی بطور بی سابقه ای تشدید شده است و آمریکایی ها این جنگ را به افغان ها می سپارند؛ یک جنگ 20 ساله که چند تریلیون دلار هزینه داشته و هزاران سرباز آمریکایی در آن کشته و زخمی شده اند. آمریکا بدون مسئولیت دریافت در ایجاد دولت احتاقتصادی آینده افغانستان در حال خروج است.

وی همچنین گفت: با ساختار کنونی و استراتژی دولت افغانستان بسیار غیرمحتمل است که دولت قادر به ادامه جنگ باشد.

پیش از این نیز نیویورک تایمز نوشته بود که حکمتیار در این چند دهه نقش های بسیاری در افغانستان داشته است که از آن می توان به جنگجوی مورد علاقه سازمان سیا برای مبارزه با شوروی، جنگ سالاری که کابل را با خاک نابود کرد، نخست وزیر، تحسین کننده القاعده، متحد و دشمن طالبان و همچنین حامی حملات انتحاری علیه نیروهای آمریکایی نام برد.

حکمتیار همچنین گفته که از نزدیک با اسامه بن لادن سرنموده القاعده آشنایی داشته و در دهه 80 میلادی حتی یکبار وقتی ارتش شوروی جنگجویان عرب در افغانستان را محاصره نموده بود جان سرنموده گروه تروریستی القاعده را نیز نجات داده است.

رئیس حزب اسلامی همچنین بخاطر حمایتش از گروه تروریستی داعش و نیز کوشش برای تفرقه های مذهبی چهره منفوری در افغانستان دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1701

به "افغانستان، وقتی تلگراف هم حکمتیار را قصاب کابل می خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، وقتی تلگراف هم حکمتیار را قصاب کابل می خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید