انصاری: حمایت از وزارت خارجه در ایجاد گشایش برای کشور موثر است

به گزارش مجله جاودان، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: وقتی از وزارت خارجه صحبت می کنیم از 143 نمایندگی در دنیا صحبت می کنیم که می تواند برای کشور و خروج از این شرایط موثر باشد. وقتی از موضوع تجارت خارجی صحبت می گردد، همه نگاه ها به وزارت امور خارجه بازمی گردد؛ بنابراین حمایت از این وزارت خانه در ایجاد گشایش برای کشور موثر است.

انصاری: حمایت از وزارت خارجه در ایجاد گشایش برای کشور موثر است

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا انصاری معاون اقتصادی وزارت امور خارجه ظهر دوشنبه در نشست مدیران ارشد وزارت امور خارجه با معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه تجارت خارجی ایران امروز یک جهت درستی پیدا کرده و تنوع در اقتصاد خارجی ما قابل توجه است، اظهار کرد: کشورهای منطقه طرف اول تجاری ایران هستند و دولت های یازدهم و دوازدهم توانسته جهت تبادل را به شرق جهت دهد؛ هرچند که روابط تجاری با اروپا ادامه دارد.

وی گفت: در سال گذشته از 112 کشور واردات و به 120 کشور صادرات داشته ایم. حذف نفت از بودجه یکی از آرزوهای کشور بوده است. امروز شروع خوبی برای تحقق بودجه بدون نفت است که در بودجه سال جاری این اقدام شروع شده است؛ این اقدام زمینه ساز تحولاتی در ساختار اقتصادی کشور است.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه تمرکز و انسجام مدیریتی در حوزه تحریم ها بی نظیر است، خاطر نشان کرد: انتظارات مردم مهمترین موضوع دولت است و تبدیل حق مسلم هسته ای به حق مسلم معیشتی مورد انتظار مردم است. فشار حداکثری آمریکا در سیاست خارجی در حوزه تحریم ها از دیگر مسائل ما محسوب می گردد.

انصاری افزود: وقتی از وزارت خارجه صحبت می کنیم از 143 نمایندگی در دنیا صحبت می کنیم که می تواند برای کشور و خروج از این شرایط موثر باشد. وقتی از موضوع تجارت خارجی صحبت می گردد، همه نگاه ها به وزارت امور خارجه بازمی گردد؛ بنابراین حمایت از این وزارت خانه در ایجاد گشایش برای کشور موثر است.

وی با بیان اینکه باید تمرکز ما بیشتر بر همسایه ها و حمل و نقل جاده ای باشد تاکید کرد: باید همچنین بر محورهای روسیه، چین، بزریل و اتحادیه کار کنیم. تحلیل ما این است که باید بر صادرات هوشمند متمرکز شویم که در این راستا واردات نیز باید هوشمند باشد؛ این مسئله به جهش تولید کمکی بزرگی می کند.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه افزود: سیستم بانکی بین المللی برای ایران تقریبا قفل است و تنها راه دور زدن تحریم ها، ایجاد تهاتر است که باید ساماندهی جدیدتری پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1128

به "انصاری: حمایت از وزارت خارجه در ایجاد گشایش برای کشور موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری: حمایت از وزارت خارجه در ایجاد گشایش برای کشور موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید