بلیت قطار از اول بهمن 25 درصد گران شد ، علت: فاصله گذاری کرونایی

به گزارش مجله جاودان، شورای عالی ترابری بدلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی که منجر به کاهش مسافرگیری در هر بار سیر قطارها شده، تصویب کرد قیمت بلیت قطار از 1 بهمن امسال 25 درصد افزایش داشته باشد.

بلیت قطار از اول بهمن 25 درصد گران شد ، علت: فاصله گذاری کرونایی

مهر: به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نشست 215 شورایعالی هماهنگی ترابری کشور با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و مشارکت اعضا و مدعوین به صورت غیرحضوری (از طریق ویدئو کنفرانس) برگزار گشت.

در این نشست تصمیمات ذیل به تصویب اعضا رسید

- درخواست شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران مبنی بر جبران هزینه های ناشی از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطارهای مسافری بین شهری در پی شروع بیماری کرونا مطرح و با بیان نحوه پایش مسافران در دوران بیماری، به میزان کاهش سفرها در سال جاری در مقایسه با سال گذشته و خالی ماندن 5 میلیون صندلی ناشی از طرح فاصله گذاری اجتماعی و خسارت مالی ناشی از عدم فروش ظرفیت معادل 6000 میلیارد ریال، اشاره شد.

این خسارت موجب ناتوانی شرکت ها در پرداخت حقوق کارکنان (خطر تعدیل)، تأمین قطعات برای تعمیرات ناوگان، پرداخت اقساط ناوگان نو و بازسازی شده، اجرای استانداردهای راهبری و فنی و… می شود.

با رویکرد مشارکت هر چه بیشتر شرکت های حمل ونقل ریلی در جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی و حمایت هر چه بیشتر از مصرف کنندگان، پیشنهاد شرکت راه آهن صرفاً برای قطارهای مسافری بین شهری با اعمال اصلاحاتی، به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت:

در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مصوب ستاد مدیریت بیماری کرونا و جبران بخشی از هزینه ناشی از صندلی خالی در قیمت بلیت ها، چنانچه ظرفیت 50 درصد و کمتر در واگن های 4 و 6 نفره رعایت شود، افزایشی به میزان 25 درصد از تاریخ 1 بهمن 1399 بر نرخ بلیت های صادره اعمال شود.

پیرو تصمیمات نشست مورخ 99/07/22 کمیسیون فرعی شورا، موضوع درخواست انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران و برخی از انجمن ها و تشکل های تخصصی دیگر برای عضویت در شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، مطرح و مورد موافقت قرار گرفت و لیکن مقرر شد موضوع از لحاظ حقوقی از دفتر حقوقی وزارت متبوع استعلام شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1486

به "بلیت قطار از اول بهمن 25 درصد گران شد ، علت: فاصله گذاری کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت قطار از اول بهمن 25 درصد گران شد ، علت: فاصله گذاری کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید