بی کفایتی ترامپ ممکن است جمهوری خواستار را از سنا بیرون کند

به گزارش مجله جاودان، ایسنا نوشت: جمهوری خواستار نگران از دست دادن اکثریت خود در سنا در پاییز پیش رو همزمان با مسائل مالی، مدیریت نامطلوب بحران کرونا از سوی دونالد ترامپ و اشتیاق رو به افزایش رای دهندگان دموکرات هستند.

بی کفایتی ترامپ ممکن است جمهوری خواستار را از سنا بیرون کند

رونامه واشنگتن پست نوشته است: سناتورهای جمهوری خواه با سنگین شدن کفه ترازوی دموکرات ها در نظرسنجی ها، با شرایط سیاسی سختی روبه رو شده اند و نگران از دست دادن اکثریت خود در سنای آمریکا هستند.

یک استراتژیست جمهوری خواه که از نزدیک در جریان رقابت های انتخاباتی سنا است و نخواسته نامش فاش گردد، اظهار کرد: راستش را بخواهید در حال حاضر چشم انداز تیره و تاری در همه زمینه ها پیش روی جمهوری خواستار است. این مساله به طور کلی یک همه پرسی بر سر ترامپ است و این شرایط برای جمهوری خواستار اصلا خوب نیست اما تا ابد هم اینطور نمی ماند.

استراتژیست های متعددی نیز بر این باورند که با بهبود شرایط آمریکا و بازگشت آن به شرایطی عادی تر، نامزدهای جمهوری خواه دوباره می توانند خود را در شرایط مطلوب تری ببینند. با این حال باید در نظر داشت که بازگشت به شرایطی عادی با توجه به ادامه افزایش تلفات ناشی از کرونا و چشم انداز هولناک مالی پیش روی آمریکا دور از دسترس به نظر می رسد و این به آن معناست که مدیریت این بحران از سوی رییس جمهور آمریکا نه تنها برای پیروزی مجدد خودش، بلکه برای توانایی جمهوری خواستار در حفظ اکثریت در سنا نیز معین کننده است و می توان گفت که هر اتفاقی برای ترامپ بیفتد، همان سرنوشت نیز در انتظار اکثریت سنا خواهد بود.

جمهوری خواستار هم اکنون با در اختیار داشتن 53 کرسی در سنا در برابر 47 کرسی دموکرات اکثریت هستند.

یک جمهوری خواه دیگر می گوید، شرایط سیاسی به اندازه چند ماه پیش مطلوب نیست.

سردبیر خبرنامه بی طرف Cook Political Report می گوید: ما این شرایط را شانسی دست کم 50-50 برای تغییر حزب اکثریت در سنا می دانیم.

دموکرات ها همچنین در نظر دارند در رقابت های انتخاباتی بر مخالفت جمهوری خواستار با لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه معروف به اوباماکر که طرحی بسیار محبوب است، مانور دهند.

مقامات جمهوری خواه نیز تایید نموده اند که سناتورهای این حزب جدا کردن خود از سرنوشت ترامپ را اگر تقریبا غیرممکن ندانند، آن را سخت می بایند.

کمیته سناتوری ملی جمهوری خواستار در یک استراتژی محرمانه 57 صفحه ای از نامزدهای این حزب خواسته است که به جای دفاع از عملکرد ترامپ در زمینه کرونا، به چین حمله نموده و آن را مقصر شیوع این بیماری بدانند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1047

به "بی کفایتی ترامپ ممکن است جمهوری خواستار را از سنا بیرون کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی کفایتی ترامپ ممکن است جمهوری خواستار را از سنا بیرون کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید