تسهیلات مالی مربوط به دوره شیوع کرونا، موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی نشود

به گزارش مجله جاودان، رئیس اتاق ایران با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور از او خواست تدابیری اتخاذ گردد که اجرای تسهیلات و تمهیدات مالی مربوط به دوره شیوع بیماری کرونا موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی مربوط به شرایط معمول کشور، نگردد.

تسهیلات مالی مربوط به دوره شیوع کرونا، موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی نشود

غلامحسین شافعی در نامه به اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه تقریبا بیشتر صنایع نسبت به سال قبل شرایط بدتری دارند، نوشته است: پیرو تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر معرفی ده رسته شغلی آسیب دیده و در نظر دریافت بعضی تسهیلات بیمه ای و مالیاتی برای ایشان، سازمان تامین اجتماعی ضمن ابلاغ مصوبه امهال حق بیمه سهم کارفرمایی مربوط به فهرست اسفند ماه 1398، فروردین 1399 و بعد به شعب سازمان، اقدام به لغو کلیه مجوزها و تسهیلات در نظر گرفته شده توسط نهادهایی همچون ستادهای تسهیل و برطرف موانع فراوری، شورای تامین کارگری، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ... در مورد سایر فعالیت های خارجی از فهرست ده رسته شغل مذکور کرده است.

پیش از این فهرست 10 رسته شغلی آسیب دیده از شیوع کرونا از سوی بانک مرکزی به این توضیح اعلام شده بود: مراکز فراوری و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت، مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها مهمانسراها، مسافرخانه ها، زائرسراها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین راهی و موارد مشابه به تشخیس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، فراوری و توزیع پوشاک، فراوری و توزیع کیف وکفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و مجتمع های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی و مراکز فراوری، توزیع و فروش صنایع دستی.

شافعی در نامه خود به جهانگیری یادآور شده است که این اقدام سازمان تامین اجتماعی موجب عمیق شدن بحران و باعث بیکاری حجم زیادی از کارگران و تعطیلی صنایع در سالی خواهد شد که تحت عنوان جهش فراوری نامگذاری شده است.

متن کامل نامه غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران به توضیح زیر است:

جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون اول محترم رئیس جمهور

باسلام و تحیات؛

احتراما با آروزی توفیق الهی برای جنابعالی به استحضار می رساند پیرو تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر معرفی ده رسته شغلی آسیب دیده و در نظر دریافت بعضی تسهیلات بیمه ای و مالیاتی برای ایشان، سازمان محترم تامین اجتماعی ضمن ابلاغ مصوبه امهال حق بیمه سهم کارفرمایی مربوط به فهرست اسفند ماه 1398، فروردین 1399 و بعد به شعب سازمان، اقدام به لغو کلیه مجوزها و تسهیلات در نظر گرفته شده توسط نهادهایی همچون ستادهای تسهیل و برطرف موانع فراوری، شورای تامین کارگری، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ... در مورد سایر فعالیت های خارجی از فهرست ده رسته شغل مذکور کرده است، این امر موجب عمیق شدن بحران و باعث بیکاری حجم زیادی از کارگران در صنایع می گردد.

با عنایت به مطالب فوق به اطلاع می رساند که تقریبا بیشتر صنایع نسبت به سال قبل شرایط بدتری دارند و در سالی که به عنوان جهش فراوری نامگذاری شده است این صنایع تقریبا با خطر تعطیلی روبرو خواهند شد. به همین دلیل از جنابعالی درخواست می گردد هرچه سریعتر دستور فرمایید اجرای تسهیلات و تمهیدات مربوط به دوره شیوع بیماری کرونا موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی که برای شرایط معمول کشور اتخاذ شده است، نگردد.

مزید تاییدات جنابعالی را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1011

به "تسهیلات مالی مربوط به دوره شیوع کرونا، موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات مالی مربوط به دوره شیوع کرونا، موجب لغو دیگر تصمیمات حمایتی نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید