توکلی: تعطیلی دو هفته ای استان تهران در آستانه تأیید نهایی است ، پیشنهاد توقف فعالیت کارمندان و کارگران

به گزارش مجله جاودان، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه شرایط این استان بحرانی است، گفت: موضوع تعطیلی دو هفته ای پایتخت در آستانه تأیید نهایی است.

توکلی: تعطیلی دو هفته ای استان تهران در آستانه تأیید نهایی است ، پیشنهاد توقف فعالیت کارمندان و کارگران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که موضوع تعطیلی دو هفته ای استان تهران به کجا رسیده و در صورت تأیید آن چه شرایطی اعمال می گردد؟، گفت: شرایط استان تهران شرایط بحرانی است و درخواست تعطیلی دو هفته ای استان تهران تقریبا در حال جلو رفتن است؛ مصوبات اولیه گرفته شده و مصوبات نهایی آن را نیز به وسیله ستاد کرونای استان تهران بشدت پیگیری می کنیم تا استان تهران به مدت دو هفته تعطیل گردد.

وی با اشاره به جزئیات طرح تعطیلی استان تهران، اضافه نمود: لاک دان یا قفل کردن کامل مدنظر است؛ یعنی فقط ارگان های امدادی و خدماتی ویژه اجازه فعالیت دارند؛ در نتیجه همه کارمندان و کارگران تعطیل می شوند و فقط مشاغل گروه یک مانند اورژانس، آتش نشانی، بیمارستان ها، فروشگاه های مایحتاج و مواد غذایی مردم می توانند فعالیت داشته باشند.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ابراز داشت: ما بشدت در حال رایزنی برای اعمال این تعطیلی دو هفته ای هستیم و خوشبختانه بسیاری از مسؤولان استان تهران نیز روی این موضوع توافق نظر دارند.

توکلی با اشاره به تغییر دسته بندی مناطق از نظر شیوع کرونا در استان تهران، گفت: ما قبلا مناطقی را مناطق سفید اعلام می کردیم، اما الان این مناطق وجود ندارد و دارای سه شرایط بحرانی، قرمز و زرد هستیم و به عبارت دیگر اعلام شرایط مناطق، سه رنگی شده است.

وی متذکر شد: تعداد بستری ما در مراکز مرکزی و جنوب شهر تهران بیشتر از سایر مناطق است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران بیان داشت: آنچه معین است اگر تعطیلی دو هفته ای در استان تهران اتفاق بیفتد، می توانیم مقداری موج ابتلا و مرگ و میر را کنترل کنیم.

توکلی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ریزی لازم شده تا اگر استان تهران دو هفته تعطیل شد مردم به مسافرت نروند؟، اظهار داشت: بله، این موضوع براساس یک برنامه ریزی جامع است.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: javedandld.ir شناسه مطلب: 1337

به "توکلی: تعطیلی دو هفته ای استان تهران در آستانه تأیید نهایی است ، پیشنهاد توقف فعالیت کارمندان و کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: تعطیلی دو هفته ای استان تهران در آستانه تأیید نهایی است ، پیشنهاد توقف فعالیت کارمندان و کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید